Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@strakupir tak by ti neměl být vůbec problém. Pokud to bude fungovat, můžeš svému ditku asistentovat…
Dobrý den mohu se zeptat na vaše zkušenosti s prací AP na základní škole? Jak to funguje v praxi? Doumlova se s vámi učitel na každém dni, popřípadě při nástupu, co si představuje, komu pomáhat, při jakých předmětech a podobně? Vím, že spousta starších pedagogů AP neuznává, máte ve třídě své místo? Popřípadě opravdu stojíte uprostřed třídy? Jak máte rozvržený rozvrh hodin, pokud jste zaměstnany na pol. úvazek 20 hod? Dodržuje se přímá činnost 18hod a 2 nepřímé? Dekuji
@Anonymní píše:
Dobrý den mohu se zeptat na vaše zkušenosti s prací AP na základní škole? Jak to funguje v praxi? Doumlova se s vámi učitel na každém dni, popřípadě při nástupu, co si představuje, komu pomáhat, při jakých předmětech a podobně? Vím, že spousta starších pedagogů AP neuznává, máte ve třídě své místo? Popřípadě opravdu stojíte uprostřed třídy? Jak máte rozvržený rozvrh hodin, pokud jste zaměstnany na pol. úvazek 20 hod? Dodržuje se přímá činnost 18hod a 2 nepřímé? Dekuji
Nejsem asistentka, ale odpovím.
U nás na škole - půl úvazek jsou vždy 4 hodiny denně (7.40-11:40).
Každá asistentka má takový bobek na kolečkách - jak mívají třeba doktoři nebo zubaři bez opěradla. Učitel se domlouvá spíš nárazově, ale to záleží jak který, většinou po nějaké době už asistentka přesně ví, co má dělat. Asistentek máme na škole dost, učitelky jsou zvyklé. 2 hodiny nepřímé se dodržují.
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.