Averze na rodinu přítele - může to fungovat ?

Anonymní
20.2.20 22:08

Averze na rodinu přítele- může to fungovat ?

Averze je slabé slovo, já už je nemůžu ani cítit, ale začnu pěkně od začátku

S přítelem jsme dříve bydleli blízko jeho rodiny, jeho sestra ( dřív než jsme se dali dohromady jsme byly velice dobré kamarádky) se nám často a ráda pletla do věcí do kterých ji nic nebylo, říkala nám co mame dělat, jak se k sobě chovat, abych zakázala příteli nějaké věci apod. Matka k nám chodila na návštěvu si maximálně postěžovat kolik má práce a jaký je chudák, ve výsledku obě od přítele neustále něco potřebovaly-zavolaly přítel se sebral a jel ať dělal co dělal, využívaly ho, ale mlčela jsem, když mu to tak vyhovovalo..

Časem jsme se odstěhovali za prací do jiného města, nechala jsem po sobě jeho sestře byt s internetem a televizi na mé jméno, že si to bude platit sama. Po čase mi přišla domů exekuce za neplacení, tak jsem to s ní řešila, omluvy, peněz zpět jsem se nedočkala, nakonec jsem byla píp a ještě mi bylo vytčeno, že jsem odtáhla přítele od rodiny. Přítel se k tomu tenkrát postavil dost nešťastně jelikož místo toho aby se obrátil na rodinu chtěl po mě ukázat dopis a výpis z účtu, že jsem to za ní uhradila. Byla jsem těhotná a tohle po předchozích vztazích pro mě byla poslední kapka -zakázala jsem aby jeho sestra jezdila k nám domů, že si to nepřeji, ať se schází jinde, popřípadě ať jezdí na návštěvy k nim. Do dnes nepadlo o omluvě ani slovo..

Vztahy nebyly nic moc, nám se narodila dcera, z rodiny od partnera se nikdo o malou nezajímal, svátky, Vánoce dcery vlastně ani partnera se neřešily, přijela matka jednou za rok aby si postěžovala jak se ma na nic a že je na vše sama.. 8o jezdila k nám se psem, který mi pravidelně nadělal na koberec, prosila jsem ji i přítele ať ho sebou nevozí, že nebudu po každé jejich návštěvě uklízet barák od h*ven, do dneska jezdí matinka stále se psem - nikdo nerespektuje mé přání.

Posledně se to vyhrotilo kolem Vánoc, kdy jsme se zase po roce viděli a dcera říkala babičce teto, jak pak by ne, když ji nezná. Tchýně nás seřvala, že jsme ji neopravili, nakonec měla řeči že ji navádím já, to už bylo moc i na mě.

Přítel jak kdy, je šťastný, když se matka jednou za cas ukáže a vzpomene si, že tu má syna, takže někdy se mě zastane, někdy to radši přejde. Tchýně teď jezdí častěji, možná se chce snažit " poznat " malou, ale já už jim nevěřím ani slovo. Hodně se doma kuli rodině dohadujem, přítel mi řekl, že už bych to mohla nechat být, sestře odpustit a vycházet s nimi, ale já to nějak nedokážu, je to na mě moc, prostě je nezvládám, vznikají mezi námi zbytečné konflikty, nevím jak to uhladit " aby to vše nějak fungovalo.. zvládli by jste na mém místě se s rodinou "usmířit "? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.2.20 22:23
@Anonymní píše:

S přítelem jsme dříve bydleli blízko jeho rodiny, jeho sestra ( dřív než jsme se dali dohromady jsme byly velice dobré kamarádky) se nám často a ráda pletla do věcí do kterých ji nic nebylo, říkala nám co mame dělat, jak se k sobě chovat, abych zakázala příteli nějaké věci apod. Matka k nám chodila na návštěvu si maximálně postěžovat kolik má práce a jaký je chudák, ve výsledku obě od přítele neustále něco potřebovaly-zavolaly přítel se sebral a jel ať dělal co dělal, využívaly ho, ale mlčela jsem, když mu to tak vyhovovalo..

Časem jsme se odstěhovali za prací do jiného města, nechala jsem po sobě jeho sestře byt s internetem a televizi na mé jméno, že si to bude platit sama. Po čase mi přišla domů exekuce za neplacení, tak jsem to s ní řešila, omluvy, peněz zpět jsem se nedočkala, nakonec jsem byla píp a ještě mi bylo vytčeno, že jsem odtáhla přítele od rodiny. Přítel se k tomu tenkrát postavil dost nešťastně jelikož místo toho aby se obrátil na rodinu chtěl po mě ukázat dopis a výpis z účtu, že jsem to za ní uhradila. Byla jsem těhotná a tohle po předchozích vztazích pro mě byla poslední kapka -zakázala jsem aby jeho sestra jezdila k nám domů, že si to nepřeji, ať se schází jinde, popřípadě ať jezdí na návštěvy k nim. Do dnes nepadlo o omluvě ani slovo..

Vztahy nebyly nic moc, nám se narodila dcera, z rodiny od partnera se nikdo o malou nezajímal, svátky, Vánoce dcery vlastně ani partnera se neřešily, přijela matka jednou za rok aby si postěžovala jak se ma na nic a že je na vše sama.. 8o jezdila k nám se psem, který mi pravidelně nadělal na koberec, prosila jsem ji i přítele ať ho sebou nevozí, že nebudu po každé jejich návštěvě uklízet barák od h*ven, do dneska jezdí matinka stále se psem - nikdo nerespektuje mé přání.

Posledně se to vyhrotilo kolem Vánoc, kdy jsme se zase po roce viděli a dcera říkala babičce teto, jak pak by ne, když ji nezná. Tchýně nás seřvala, že jsme ji neopravili, nakonec měla řeči že ji navádím já, to už bylo moc i na mě.

Přítel jak kdy, je šťastný, když se matka jednou za cas ukáže a vzpomene si, že tu má syna, takže někdy se mě zastane, někdy to radši přejde. Tchýně teď jezdí častěji, možná se chce snažit " poznat " malou, ale já už jim nevěřím ani slovo. Hodně se doma kuli rodině dohadujem, přítel mi řekl, že už bych to mohla nechat být, sestře odpustit a vycházet s nimi, ale já to nějak nedokážu, je to na mě moc, prostě je nezvládám, vznikají mezi námi zbytečné konflikty, nevím jak to "uhladit " aby to vše nějak fungovalo.. zvládli by jste na mém místě se s rodinou usmířit "? Díky

Asi tezko…musela jsi tu exekuci platit ty sama? Ona se k tomu nijak nepostavila? Nebo pritel? Jako byla bych schopna tomu dat sanci, kdybych videla snahu na druhe strane. To je v pripade jeho sestry omluva a zaplaceni toho dluhu. I kdyby aspon po malych castkach, ale proste to zkusit aspon nejak napravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
20.2.20 22:27

Nějak jsem nepochopila, co krome kvartyrovani se k vám domů vyvíjí jeho rodinka za snahu se udobrit? Nebo proč bys měla ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
20.2.20 22:41
@Anonymní píše:

Přítel jak kdy, je šťastný, když se matka jednou za cas ukáže a vzpomene si, že tu má syna, takže někdy se mě zastane, někdy to radši přejde. Tchýně teď jezdí častěji, možná se chce snažit " poznat " malou, ale já už jim nevěřím ani slovo. Hodně se doma kuli rodině dohadujem, přítel mi řekl, že už bych to mohla nechat být, sestře odpustit a vycházet s nimi, ale já to nějak nedokážu, je to na mě moc, prostě je nezvládám, vznikají mezi námi zbytečné konflikty, nevím jak to "uhladit " aby to vše nějak fungovalo.. zvládli by jste na mém místě se s rodinou usmířit "? Díky

Nejlepší se vidět co nejméně a nejlíp se vůbec nebavit o nich. Zbytečně konflikty a nestojí Vám to za to. Usmířit? Mají Vás na háku a neřeší nic nepomáháji. Jak bych se držela nejdál jak jen to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 22:46

@mavroidis musela jsem dluh uhradit sama, švagrová se neomluvila, přítel vlastně ten mě zklamal protože chtěl vidět ty výpisy o zaplacení, vlastně se to celé zametlo pod koberec..tedy pro ně, ne pro mě

• Nahlásit
  • Citovat
340
20.2.20 22:49
@Anonymní píše:
@mavroidis musela jsem dluh uhradit sama, švagrová se neomluvila, přítel vlastně ten mě zklamal protože chtěl vidět ty výpisy o zaplacení, vlastně se to celé zametlo pod koberec..tedy pro ně, ne pro mě

Mně to teda přijde dost divný. Nechci znit nepříjemné, ale říkala jste ji to, že tě net a Tv je na Vas a že to tam je? Jakože o tom věděla? A řekla jste ji potom o té exekucí a jak ona reagovala? A to s tím výpisem a přítelem nechápu. Výpis čeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 22:49

@robinka nic nedělají, jen mi není příjemné, že když jsem v práci, přítel si k nám domů zve celou svou rodinu a chce po mě abych s nimi dobře vycházela, jezdila k nim ma návštěvy a oni k nám.. prostě se přes to neumím přenést jak on žádá a to mezi námi vyvolává konflikty

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.2.20 22:54

@Nora2 ano, smlouva se dala zrušit předčasně jen pod pokutou, ona řekla že když je to zařízené, že si to nechá a bude to platit sama, pošta, od nich, upominky mi chodily na adresu kde byl internet zařízený. Přítel chtěl vidět dopis, to mi přišlo samozřejmé, ale pak chtěl vidět i výpis z účtu, že jsem to opravdu zaplatila a nevymyslim si.. švagrová mi řekla, že v na to neměla peníze, tak to několik měsíců nehradila, když jsem se zeptala, proč to neřekla hned když neměla na první úhradu, tak už jsem odpověď nedostala.

• Nahlásit
  • Citovat
20.2.20 23:06
@Anonymní píše:
@Nora2 ano, smlouva se dala zrušit předčasně jen pod pokutou, ona řekla že když je to zařízené, že si to nechá a bude to platit sama, pošta, od nich, upominky mi chodily na adresu kde byl internet zařízený. Přítel chtěl vidět dopis, to mi přišlo samozřejmé, ale pak chtěl vidět i výpis z účtu, že jsem to opravdu zaplatila a nevymyslim si.. švagrová mi řekla, že v na to neměla peníze, tak to několik měsíců nehradila, když jsem se zeptala, proč to neřekla hned když neměla na první úhradu, tak už jsem odpověď nedostala.

Tak to bych se s nimi stykat nechtela, bez omluvy a jakekoliv snahy (aspon nejake minimalni) to resit. A pritel by me nastval asi nejvic, ze si na segru nedoslapne, pripadne ti na to nepridal a celkove, ze po tom vsem ceka, ze budes jako by nic. Ale me se to rika…ty ho treba milujes a mas s nim dite, takze na rozchod nemyslis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 23:08
@Anonymní píše:
@Nora2 ano, smlouva se dala zrušit předčasně jen pod pokutou, ona řekla že když je to zařízené, že si to nechá a bude to platit sama, pošta, od nich, upominky mi chodily na adresu kde byl internet zařízený. Přítel chtěl vidět dopis, to mi přišlo samozřejmé, ale pak chtěl vidět i výpis z účtu, že jsem to opravdu zaplatila a nevymyslim si..švagrová mi řekla, že v na to neměla peníze, tak to několik měsíců nehradila, když jsem se zeptala, proč to neřekla hned když neměla na první úhradu, tak už jsem odpověď nedostala.

No tvl, bych viděla rudě! Uvědomuje si vůbec do jaké tě mohla dostat/dostala situace? Vždyť jsi nejspíš teď na několik let vedená jako neplatič. S tím můžeš mít v budoucnu velké problémy :cert:. Já bych na ni nastoupila, rázně, a dula do ní tak dlouho, dokud by s ní byla domluva na nějaký splátkový kalendář.
Tak nejdřív chce ať jí tam internet necháš a pak prý, že nemá peníze :pocitac:. To snad není možný. Slovo morálka a svědomí ji asi nic moc neříká.

• Nahlásit
  • Citovat
340
20.2.20 23:19

Asi bych si o tom promluvila s přítelem a následně s tou rodinou. Že požadují omluvu a vrácení peněz, jinak se nebudu stýkat vůbec. To je fakt slušnost alespoň se omluvit… Prostě aby respektovaly nějaké tvoje pravidla. Když to nepůjde, nedá se nic řešit. Jako vypovídá to i o Vašem příteli, protože to je úplně mimo, i kdybych sebevíc milovala svou rodinu, nemůžu se přeci postavit za takovou nespravedlnost a minimálně bych ty peníze teda zaplatila já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 23:23

@Nora2 podle toho, jak přítelovy reakce popsala se obávám, že to bude taková ta povaha hlavně se každému zavděčit a hlavně vše v klidě. V tomhle případě kluk nebude vědět na kterou stranu se přiklonit. Bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
21.2.20 01:21

Nedivím se ti, že máš averzi. Zažila jsem to s matkou bývalého přítele, tam se to pak srovnalo, když jsem čekala syna a já ty návštěvy u ní tak nějak vždy přežila. S nynejsi tchyni to taky nebyla ze začátku žádná sláva. Teď se snesem. Ale s přítelovo sestrou jsme se viděli dvakrát, hned při druhém setkani jsme si vjely do vlasu a od té doby jsme se neviděli. Přítel ale stal za mnou. Tyhle vztahy v rodinach jsou vždy slozite. Chce to vykomunikovat a nebat si taky občas dupnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 07:46

Prosim anonymne, nebo smazat. Rozumím ti. My mame takřka ideální manželství, ve všem si rozumíme, nehadame se, ALE… snad pokaždé, když se nám do života zacne montovat manželova sestra, jsme na noze. Ona teda není az tak strašně oprskla jako tvoje švagrová, ale vycurana jak beruška. Manžel dlouho nemohl pochopit, co mi vadí, obviňoval me, že nesnáším jeho rodinu, a nechapal, proč jsem nesva, když mají přijít. Jenže ona chodi, jak se jí zlíbí, pozve se sama a na naše přání, aby dala dopredu vedet, kašle. Takhle jsme U NAS pred měsícem slavili narozeniny JEJIHO syna atd. Když tam náhodou jdem my, což se prakticky skoro nestává, dostaneme max kafe, když teda uz neco. Celkem ji nedělá problém sedět u zcela prazdneho stolu, i když se jako neco z jeji strany „slaví“. A takovych situaci je hrozne moc. Ruzne drobne intriky a neupřímnost. Pomohla až několikáta důrazna promluva s mužem. Ano, stýkat se, ano, byt milí atd., ale nas dům = naše pravidla. Bez podpory druheho to ani u vas nepujde.

• Nahlásit
  • Citovat
22.2.20 00:42

Já bych asi ty peníze chtěla po příteli, je to jeho sestra. Už tehdy. Toto by mě naštvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama