Povinnost starat se o rodiče

Anonymní
19.2.20 20:32

Povinnost starat se o rodiče

Dobrý večer, jaký máte názor o povinnost starání se o rodiče? S maminkou mám krásný vztah plný respektu a nikdy mi nepředhazovala že se o ni MUSÍM jednou starat, narozdíl od ní, přítelovi rodiče nám to cpou už od našich 18cti let( taky jsme od nich v 18cti utekli žít na vlastní pěst, i kdyz je manžel jedináček) :( Nemají mezi sebou hezké vztahy, probíhalo u nich fyzické napadání, manipulování, tchýně dělá dluhy na členy rodiny a na naší svatbě mě chtěla napadnout a tytulovala me pi*** ???? pokaždém jejím vystoupení dělá jako by se nic nestalo, říká mi beruško moje a pod. :zed: hnus! A mě už nebaví ze sebe 6let dělat otloukánka a házet vše za hlavu jen abych nedělala peklo, z ucty k manželovi. Manželovi každou chvíli říkají jaký je pro ně zklamání! Za to, že má svůj život a svoji rodinu :( Pořídili jsme si vlastní baráček aby jsme mohli vychovávat dítě v klidu, no nemužou to stále rozchodit. Tchán nemá respekt k nikomu ani k dospělému synovi, kama jde tam ai stěžuje že snima. nechceme bydlet, když jsou u nás na návštěvě tak nám diktuje co si máme jak udělat a nerozumí slovu NE a jako prarodič shazuje manžela a ten mu není schopný vytyčit hranice, protože začnou brečet a vydírat že se snima má bavit slušně, co si to dovoluje! že se snima MUSÍ vídat a jednou se o ně MUSÍ starat!!! :zed: nemůžu na ně říct špatného slova před chlapem nebo jsem nejhorší :zed: :zed: :zed: já sem v životě neslyšela že by nekomu bylo doma tlouklo do hlavy že se musí jednou starat! Od toho mají snad jeden druhého, ne? upřímě se mi to za ty roky hnusí a naše manželství jde do háje když vidím že se nic nezměnilo ani narozením dítěte.
Jsem názoru že každý jiný chlap by jen za tu aferu na svatbě s matkou ukončil styk :nevim: nebo jsem mrcha? Nechci ani být ve styku s takovou rodinou ale manžel mě do toho furt zatahuje tím že přistupuje na to jejich, však se nic nestalo, jedemw dál!!! :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3234
19.2.20 20:39

Tak kazdy ma svou stranu rodiny. Kdyz se s nimi chce stykat atd. je to jeho vec. Ale zvysoka bych se na tyto citove upiry vykaslal a usmernil je do spravnych mezi. A jinak vas muz neni moc chlap. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 20:40

Hele, já partnera trochu chápu. Jsou to pořád rodiče. Moji také nebyli dokonalí, kvůli mámy dluhům jsem se dost zadlužila, ručila mi bytem a dostala se do insolvence. Já už přes 5 let půjčku splácela s tím, že až se to doplatí, být bude můj. Teď o něj přišla a já platím dál, než se insolvenční správce vypořádá s bankou :cert:. Jsem na rodičáku, doma dvě malé děti. A stejně jí to nedokážu mít za zlé. Za celý život jsem ji zřejmě stála daleko víc. Její finanční negramotnost mě štve, ale v jejím věku už s tím nic neudělám. Ale zase pro naše děti je skvělou babičkou. Na vlastní rodiče ale pohlížíme jinak, to je má zkušenost. Bývalého rodiče, oba zadlužení alkoholici, máma celý život nedělala, děti měly šílené dětství, včetně života někde na pokraji města v garážích. Když jeho máma onemocněla, přesně takhle se chovali(ale už i předtím). Neměli na jídlo, na léky, na cesty do nemocnice, auto. Takže jsme jak idioti pořád nakupovali, platili a starali se. Taky jsme je za to nenáviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
4438
19.2.20 20:43

Být kosočtverec už od svatby, tak jím pro ně ráda zůstanu dokud by nezdechli. Bude to úleva, až nebudou. Kosočtverce se o nikoho nestarají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 20:48

@LaPaloma :mrgreen: chtěla bych mít takový nadhled

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.20 20:51

@Cenarius :palec: děluju za názor, bohužel ho tak začínám vidět :,(

• Nahlásit
  • Citovat
4438
19.2.20 20:54
@Anonymní píše:
@LaPaloma :mrgreen: chtěla bych mít takový nadhled

Asi takhle: Já bych chytla rapla už na svatbě, kde bych byla titulována tímto způsobem. Tam by skončil můj styk s babkou a dokonce bych ji nechala ze svatby vyhodit. Pokud by tchán protestoval, mazal by s ní. Pokud by se to nelíbilo novomaželovi, tak bych svatbu šla zrušit rozvodem (nebo anulací- pokud to u nás jde), jelikož bych asi získala neodbytný pocit, že nechci muže z takové rodiny.
Ale myslím si, že kdyby sprosťárny nebo hnusné řeči byly už před svatbou, tak bych tak jako tak zřejmě o toho kluka zájem ztratila. S ním si totiž člověk bere i jeho rodiče a navíc se dá očekávat, že se časem projeví vlastnosti rodičů na partnerovi. S věkem se jim začne podobat. To se říká a po letech to můžu potvrdit i na svém muži.
Nevdala bych se do hnusné rodiny, to vím určitě, jednoho kluka jsem nechala kvůli jeho rodičům a vztahům v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14159
19.2.20 20:56

Tak u nás je zvykem se o všechny členy rodiny v nouzi postarat. Ale do kosočtverců ani jiných orgánů si nenadáváme. S čím máš největší problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3234
19.2.20 21:00
@Anonymní píše:
Hele, já partnera trochu chápu. Jsou to pořád rodiče. Moji také nebyli dokonalí, kvůli mámy dluhům jsem se dost zadlužila, ručila mi bytem a dostala se do insolvence. Já už přes 5 let půjčku splácela s tím, že až se to doplatí, být bude můj. Teď o něj přišla a já platím dál, než se insolvenční správce vypořádá s bankou :cert:. Jsem na rodičáku, doma dvě malé děti. A stejně jí to nedokážu mít za zlé. Za celý život jsem ji zřejmě stála daleko víc. Její finanční negramotnost mě štve, ale v jejím věku už s tím nic neudělám. Ale zase pro naše děti je skvělou babičkou. Na vlastní rodiče ale pohlížíme jinak, to je má zkušenost. Bývalého rodiče, oba zadlužení alkoholici, máma celý život nedělala, děti měly šílené dětství, včetně života někde na pokraji města v garážích. Když jeho máma onemocněla, přesně takhle se chovali(ale už i předtím). Neměli na jídlo, na léky, na cesty do nemocnice, auto. Takže jsme jak idioti pořád nakupovali, platili a starali se. Taky jsme je za to nenáviděla.

Tady jde v praxi videt, ze deti se financni negramotnost uci od svych rodicu. A ano, jste stejne financne negramotna jako vase mati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 21:08

@divine woman největší problém je tchýně :nevim: to je pro mě totální dno charakteru člověka :( neumí se omluvit ani když si potajnu na člověka nabere dluhy, natož když mě tituluje pičou :lol: když udělala na tajno sekec na tchána, tak z něho po celé vesnici a i před synem udělala alkoholika a že ji z ničeho nic doma napadl a odešel od ní. Až od tchána jsme se dozvěděli co se stalo.Je to prostě manipulativní mrcha a s takovou v životě bydlet nebudu, nejsem blázen, ta by mě projela i střechu nad hlavou a ještě ze me dělala hňupa :potlesk: tchán se k ní vrátil jen protože zjistil že bude dědeček a začal se chovat jako totální sobecký hňup, co nás vydědí ptže snima nebydlíme a bude dělat vše jen pro naše dítě a to hlavně i naschvály ve výchově :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
19.2.20 21:19

Já bych s nima utla veškerý kontakt a manželovi bych řekla ať si uvědomí že má svoji rodinu což jsi ty a dítě a ať tě vůbec nezatahuje do jejich rodiny. Bylo by dobrý aby si mu to všechno řekla co si myslíš. Můj táta je alkoholik a má dluhy kam se podívá a vrcholem všeho bylo když řekl jak si výborně rozumí s dětma od své nové přítelkyně. Můj brácha s ním nechce nic mít společného a řekne mu že je č…k. Ani neví že má vnučku a ani se to nedozví,7 let sem ho neviděla a ani o to nestojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 21:21

@Cenarius proč finančně negramotná? S mým příjmem i teď na rodičáku, splátku téměř nepociťuji, ale pořád tu je. A to mě štve. O to víc bych mohla třeba do dětí investovat. Kdyby mi ty peníze chyběly, možná mě to donutí, se na matku naštvat. Za finančně negramotného člověka považuji toho, kdo vědomě nechá vystoupat své výdaje, že se téměř rovnají a nebo převyšují jeho příjmy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.20 21:33

@LaPaloma Joo ona právě ze svatby byla vykázána manželem, přišla s nosem nahorou a vše hanila, řízky na ni byli moc suchý a tak :mrgreen: a po par skleničkách začla urážet lidi, klasika. A když sem ji slušně a v klidu řekla jestli se nechce uklidnit, že dnešek není opravdu o ní tak mě chtěla dobít a byla sem za pi** a to i naši hosté, tchán mohl akorát držet hubu a stydět se že tu její ožralou klasiku co vytahla i na naší svatbě. Proro jsem se s chlapem vyhýbala roky jejím oslávám a grilovačkám! Zničila si manželský život a vybijí si to s tchánem na nás, že když jim u toho budeme svítit, tak bude asi vše fajn ale v životě nedopustím aby tohle zažívali moje děti. Vím co je slušné vychování a ucta ke starším ale tohle je moc!!!

• Nahlásit
  • Citovat
4438
19.2.20 21:37
@Anonymní píše:
@LaPaloma Joo ona právě ze svatby byla vykázána manželem, přišla s nosem nahorou a vše hanila, řízky na ni byli moc suchý a tak :mrgreen: a po par skleničkách začla urážet lidi, klasika. A když sem ji slušně a v klidu řekla jestli se nechce uklidnit, že dnešek není opravdu o ní tak mě chtěla dobít a byla sem za pi** a to i naši hosté, tchán mohl akorát držet hubu a stydět se že tu její ožralou klasiku co vytahla i na naší svatbě. Proro jsem se s chlapem vyhýbala roky jejím oslávám a grilovačkám! Zničila si manželský život a vybijí si to s tchánem na nás, že když jim u toho budeme svítit, tak bude asi vše fajn ale v životě nedopustím aby tohle zažívali moje děti. Vím co je slušné vychování a ucta ke starším ale tohle je moc!!!

Prostě se postavíš asi na 1,2 metru od ní, zvedneš koleno, pak vymrštíš nárt do výšky její zádele a tím vyřešíš vaši společnou budoucnost.
Vyfasuje zákaz vstupu do vašeho domu včetně tchána, setkání pouze v kavárně a bez tebe nebo manžel u nich.
Děti bych tam nepouštěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 21:49

@Simonkaa01 To bych bohužel velice ráda ale nemužu do toho tlačit dospěleného chlapa, bohužel to není jen na mě :( snažila jsem se být empatická ale mám toho už dost. Když to vytáhnu a chci probrat, tak jsem za totální krávu a přece nebude nikomu říkat at se stará o svý a že snima nikdo bydlet nebude, no asi mu dám přečíst komentáře aby se probral a viděl nestranné názory jiných lidí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama