Babička neustále komentuje dcery váhu

Anonymní
19.2.20 10:33

Babicka neustale komentuje dcery vahu

Ahoj. Jsem uz zoufala. Mohe babicka, ktera ma mimochodem kolem 100 kg, neustale rika pred dcerou ze je tlusta. Male je 22 mesicu a vazi 11,5 kg. Je uplne normalni. Ma akorat baculatou tvaricku, ale jinak nic hrozneho. Meri 90 cm. Zadne sladkoati vubec nedostava a pije jen vodu. Babicce jsem se snazila nekolikrat vysvetlovat a prosit ji a bohuzel nic nepomaha. Bojim se aby z toho pak dcera nemela nejaka traumata… co uz mam delat vic? Od babicky bydlime cca 1 km takze vidi dceru tak 1× tydne.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3134
19.2.20 10:36

Promiň, ale první co mě napadlo, je že při dalším takovém komentáři bych řekla: No je prostě celá babička. Jinak je babička dost zvláštní, když toto říká o dítěti. Většinou je to naopak a ony se z nich snaží dělat buclátka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
19.2.20 10:40

Asi bych ji rázně řekla, že jestli to ještě jednou řekne tak se dlouho neuvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7431
19.2.20 10:42

Odpovedela bych jo: „Vidis babi, a to je jeste stesti, ze je v tomhle po me. Kdyby byla po tobe, tak vazi aspon 20kilo.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
19.2.20 10:47

Taky jsem pro, aby jste omezili kontakt, protoze to muze mit katastrofalni nasledky!!! Ja vzdy byla oplacana a moje mama, ackoli byla obezni mi imrvere predhazovala, ze jsem jak bedna kytu, ze jsem tlusta jak prase a ze nemam zrat atd atd. Dneska je mi 32 s normalni vahou a jsem zakomplexovana chudinka. Zamozrejme urcite nemusim asi popisovat, co se semnou delo kolem jidla… Vzdy, kdyz nekdo narazi na vahu u me dcery, tak mu to dost jasne vysvetlim, ze tohle uz nechci nikdy slyset!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
19.2.20 10:48

Mám dítě s obdobnými mírami a říct mi někdo, že je tlusté, tak to bude osoba objektivně zralá na vyšetření zraku. Pokud to není vymyšlené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 10:52

Nechápu, jak může babička tohle před dítětem říkat! A ani jakýkoli jiný dospělý člověk, který se takhle před dětmi vyjadřuje (i kdyby to dítě bylo sebevíc obéznější). Já byla od malička oplácanější, nikdy jsem nebyla hubená. Z dětství si pamatuju tolik urážek, narážek, srovnávání, jak jsem tlustější než ta druhá, přezdívek, útoků...…… atd, že na to nikdy nezapomenu! Prošla jsem si díky tomu v pozdejším věku anorexií, bulimií a dodnes mám problémy s jídlem. Takže opravdu s tim něco udělej. Pokud to babička bude dělat dál, tak omez kontakt na minimum. Protože tohle není sranda a dítěti tim může způsobit vážné psychické problémy!

• Nahlásit
  • Citovat
4536
19.2.20 10:53

S babičkou (tvojí) čili s prababičkou (dítěte) se nemusíte stýkat. Tyhle příbuzné už spousta jiných lidí nemá, tak se holt bez nich přinejhorším obejdete, když by měli zasévat nějaké dusno nebo škodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 11:05

No ja se prave bojim toho, ze budu muset byt radikalni a kontakt velmi omezit nebo utnout. Minule mela mala prujem a ona rekla, ze je to dobre ze ho ma a ze neji, ze aspon neco zhubne, protoze hubena teda rozhodne neni. Dost jsme se pohadaly a jeji argument byl, ze ja to jako matka nevidim protoze nechci a mala z toho pry jeste nema rozum. Jako ma i nema, vsechno po nas opakuje a je velmi chytra. A driv ci pozdeji mit ten rozum bude a nechci ji nechat ublizovat. Dekuji vam vsem za ujisteni, ze jdu spravnym smerem :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
5890
19.2.20 11:08
@Anonymní píše:
No ja se prave bojim toho, ze budu muset byt radikalni a kontakt velmi omezit nebo utnout. Minule mela mala prujem a ona rekla, ze je to dobre ze ho ma a ze neji, ze aspon neco zhubne, protoze hubena teda rozhodne neni. Dost jsme se pohadaly a jeji argument byl, ze ja to jako matka nevidim protoze nechci a mala z toho pry jeste nema rozum. Jako ma i nema, vsechno po nas opakuje a je velmi chytra. A driv ci pozdeji mit ten rozum bude a nechci ji nechat ublizovat. Dekuji vam vsem za ujisteni, ze jdu spravnym smerem :srdce:

Tvoje babicka je teda hodne hloupej clovek!
Rekla bych ji, ze pokud toho nenecha, tak se dlouho neuvidite. Paneboze jak muze bejt nekdo tak omezenej a rict, ze je dobre, ze ma dite prujem :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7431
@bertoldina píše:
Mám dítě s obdobnými mírami a říct mi někdo, že je tlusté, tak to bude osoba objektivně zralá na vyšetření zraku. Pokud to není vymyšlené.

Presne. Ja mam taky dceru podobneho veku, vysky a vahy a oproti vetsine deti je hubena jak lunt, i objektivne je stihla, v tabulkach pod prumerem. Rikat o nekom takovem, ze je tlusty, zvlast pokud jde o male dite, je hodne nebezpecne. Kor kdyz u malych deti byva celkem bezne, ze v jednu chvili vic priberou a malo vyrostou a pak se zas vytahnou, ale vahove se moc nepohnou.

Příspěvek upraven 19.02.20 v 11:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5890
@Hoa Mai píše:
Odpovedela bych jo: „Vidis babi, a to je jeste stesti, ze je v tomhle po me. Kdyby byla po tobe, tak vazi aspon 20kilo.“
:lol: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4713
19.2.20 11:09

Babka asi špatně vidí, dítě má uplne normální váhu, moje dcery myslím važily kolem druhého roku 13kg a vysoké rozhodně nebyly :D Bych řekla, no vidíš babi a jesteze holka není po tobě, protože pak by byla ještě tlustejsi a připravila bych si přednášku o tom jak je nezdravé vážit 100kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7431
19.2.20 11:11
@Anonymní píše:
No ja se prave bojim toho, ze budu muset byt radikalni a kontakt velmi omezit nebo utnout. Minule mela mala prujem a ona rekla, ze je to dobre ze ho ma a ze neji, ze aspon neco zhubne, protoze hubena teda rozhodne neni. Dost jsme se pohadaly a jeji argument byl, ze ja to jako matka nevidim protoze nechci a mala z toho pry jeste nema rozum. Jako ma i nema, vsechno po nas opakuje a je velmi chytra. A driv ci pozdeji mit ten rozum bude a nechci ji nechat ublizovat. Dekuji vam vsem za ujisteni, ze jdu spravnym smerem :srdce:

Pripada mi, jako by si babicka lecila na tve dceri nejaky komplex z vlastni vahy. Tohle uz je hodne prehnane, co rekla a pro me by to byl duvod k radikalnimu omezeni kontaktu. Treba ji to probere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
19.2.20 11:16

Rekla bych ji, ze jestli jeste jednou rekne cokoliv podobneho ci naznaci, okamzite utnes kontakt.
V tomto bych byla nekompromisni!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama