Krmení zvířete syrovou stravou - BARF

1993
10.4.10 10:19

BARF

Nazdar baby,
chtěla bych se zeptat, zda jsou tu nějací zastánci krmení syrovou stravou. Velmi mě to zaujalo a hodlám na to přejít s naším britským koťátkem :wink:

http://www.baron.cz/…e-stravy/i-0

Musím říct, že argumenty proti tzv. kompletním krmivům, které jsem se zde dočetla mi přijdou víc než logické :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2398
10.4.10 10:38

asi to nebude tak dokonale kdyz k tomu stejne „musis“ podat doplnek stravy. Podle me je to dalsi reklamni tah. Ja zustanu u granuli, stejne mam jednoho kocicaka na oxalatove diete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1993
10.4.10 11:40

Reklamni tah na co? Na syrový maso? Doplňky stravy bych davala tak jako tak, ja taky jim např. Pangamin :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
10.4.10 12:15

ano treba na to maso a mrkvicku co tam nabizi a k tomu vitaminky… :-D Ja nerikam ze je to spatne krmeni ale je to jen dalsi nazor. Nekteri chvatele prece krmi premrazenm syrovym masem uz davno, a nekterym kockam to zas nevyhovuje.ja napriklad zadne vitaminy nedavam akorat pastu na bezoary.Ohani se tam divokymipredky a ve vitaminech maji morske rasy :nevim: dnesni domaci kocky uz jsu bezkat ruzne preslechtene a rozmlsane se nemuzou uplne srovnavat s divokymi predky. Mela jsem kdysi kocicaka kteremu desne chutnal spenat s bramborama :lol:
ale ja se nechci hadat jen rikam co si o tom myslim.kazdou chvili je jiny trend

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
10.4.10 12:20

Hilda já si myslím, že syrovou stravou, když u jejího plánování budeš přemýšlet, nic nezkazíš. Také tedy předpokládám, že s koťaty budeš chodit i jak e má pravidelně k veterináři a ten by snad poznal, kdyby koťata neprospívala. Ono je to s těmi čtyřnohými mazlíčky jako s dětmi, chceme pro ně to nejlepší.
Mě osobně od toho odrazuje jen časová a finanční náročnost. Ale já nemám kočku šlechtěnou, jen takovou z vesnice, která nebyla naučená na nic specifického. Dostává k jídlu všechno, konzervy, sušenou stravu i stravu syrovou a může kdykoli na zahradu a tam má i zeleného dost. A roste jak z vody. :-D

• Citovat
  • Upravit
donaga
10.4.10 12:23

Nikiki s těmi chutěmi máš pravdu, jsou to živí tvorové a jako lidem i kočkám chutná každé něco jiného. Já měla kočku, které chutnaly zelené olivy a kysané zelí. A současná kočka se může zbláznit po pečivu (ale chce jen střídku :wink: ). Občas jí takový mlsek dám, ale ne moc a zatím jí to nijak neuškodilo. :-D

• Citovat
  • Upravit
9454
10.4.10 13:47

sakra sem napsala takovej slouhej prispevek a zmiznul :pocitac: :pocitac: tak az vecer kdyztak napisu

jo a zminujete financni narocnost…tak tedy ja mam CHS s nemeckyma dogama…a verte ze usetrim nekolik desitek tisic rocne tim ze nekrmim granulema :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
10.4.10 15:22

Psy krmím vařené maso + granule, syrové bych do nich nedostala. U kočky bych do toho ale šla, ty jsou přece jen pořád takové „přírodní“, ta naše venkovní míca běžně barf v podobě myši žere :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1993
10.4.10 15:29

No já si taky nemyslím, že by to vyšlo dráž :wink: Samozřejmě nenmám na mysli kupování těch hotových předpřipravených mas, to je blbost, ale prostě u řezníka koupim nějaký maso navíc, do toho něco nastrouhám a tak :wink:

Třeba moje máma má 2 jezevčíky. Jednoumu je 16, druhýmu je 12. Oba jsou extra vitální, člověk by jim ten věk vůbec nehádal. Celej život jsou krmený domácím vařeným žrádlem - masem + zeleninou + rýže, těstoviny atd. Granule nebo konzervu dostávaj cca 1 x týdně. Krom toho žerou každej den několik tablet pangaminu. Oba absolutně bez problémů, nádherný zuby, nádherná srst…

Naproti tomu je pes mojí tchýně, kterej je krmenej výhradně těma nejlevnějšíma konzervama + sem tam něco od stolu. Jeho srst je strašně cítit, na pohled nic moc. Před časem si pejsek začal vyškubávat chlupy, takže má sem tam holý místa a začal se děsivě drbat. Furt choděj za doktorem, kterj cpe další a další léky, který akorát stojej prachy a vůbec nepomáhaj. Myslím si, že kdyby najeli na vhodnou stravu, tak by se to určitě hodně zlepšilo.

Já se tady taky nechci hádat co je lepší, každej si to samo dělá po svým, jen mě zajímá praxe :wink: Kočičku mám teprve 2 týdny, ještě je to koťátko, a samozřejmě pro něj chci to nejlepší :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4533
10.4.10 15:50

HILDA nase psice je na syrove strave od ranneho steneciho veku. Nejdriv jsme to doma mleli, v dobe, kdy ji zacaly padat mlecnaky, presla na kureci kridylka, atd. Ted je ji pet a pul, je zdrava jak repa, ma neuveritelne lesklou srst, zuby snehobile a o nejakem zapachu nemuze byt rec. Videla jsem kocky krmene stejnym zpusobem a vedly si skvele. Jde o zvyk, nevidim zadny problem v tom, koupit kus masa, naporcovat a strcit do mrazaku. Chce to samozrejme obmenovat a hlavne nezapomenout na syrove kosti, ktere jsou nezbytnou soucasti. Ale ve vysledku to jsi ty, kdo ma kontrolu nad tim, jak kvalitni potravu zvire dostane. Velkym bonusem navic je taky to, co ze zvirete odchazi, kdyz porovnam pidibobky nasi psice s neuveritelne zapachajicimi horami, ktere produkuji chudaci ziveni konzervami :palec: Kdybys chtela, klidne se ptej, myslim, ze za ty leta jsme nasbirali zkusenosti habadej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1993
10.4.10 17:34

To ráda slyším :wink: A jak s těma kostma? Normálně i kuřecí a tak? Psům to vadí, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4533
10.4.10 18:14

Kosti jim vadi jen v pripade, ze prosly tepelnym zpracovanim, to se pak tristi. Syrove jsou OK, jsou ohebne, stravi to vicemene beze zbytku, ty bobky jsou toho dukazem, na slunci se uplne vybeli a rozpadnou na prach. Neboj, zvire si s tim poradi, nepredpokladam, ze koteti strcis hovezi kejtu :mrgreen:, ale takova naporcovana ryba, nebo kureci kridylko, dulezity jsou i chrupavky, vetsina zivin jde prave z tohodle. Vzhledem k tomu, ze my jsme velkomestsky, tak jezdime nakupovat bud na farmu,nebo mam domluveno s reznikem, a on mi schovava ruzne odrezky a kosti, co by jinak neudal, stoji to par slupu. Pokud tedy jde o finance, prijde mi BARF rozhodne levnejsi. Jedine, co je treba si pohlidat, aby ti pak zvire netahalo zradlo po byte, ale i tohle se da velice snadno naucit. Jestli mate zahradu, tak neni co resit. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
10.4.10 19:08

S kostmi souhlas n Nena. Můj otec chodil rybařit a bral domů i malé cejnky a plotičky, co by normálně pouštěl, protože pro lidi by to moc k jídlu nebylo. Ale dávali jsme je kočce. Pravda, odčupinili jsme je, nedávalai jsme jí ploutve, hlavu ani všechny vnitřnosti, ale maso jsme naporcovali normálně s kostmi a nikdy jí to neublížilo, naopak, ona ty ryby milovala :-D

• Citovat
  • Upravit
9454
11.4.10 10:39

kosti souhlas…jen nejsou vhodne kosti veprove…a to ani za studena ani uvarene!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
11.4.10 22:12

Ahoj Hildo, máme 1,5 roční fenku Cane Corso, a od štěňátka krmíme pouze syrovým masem se zeleninou a rýží nebo těstovinami,občas vařená srdce a vyrostla na syrovém masu, paní která mluvila onějakém reklamním tahu nejspís neví o čem mluví, to spís ty slavné granule jsou akorát reklamní tah

sice to trvá trochu déle než stravu připravím, nasypat misky kopec zpečeného cosi je určitě jednoduší

pokud jsou doma děti je důležité určitě dbát na to aby děcka neolizoval v obličeji a také je nutností pravidelné odčervování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama