Reklama

Benzin nebo nafta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Isia
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 07.02.17 14:39
benzin nebo nafta

Dobrý den,

chci poprosit o radu. Chceme si pořídit větší ojeté auto, ale nevíme co je lepší, zda koupit auto na benzin nebo naftu. Chtěli bychom Octavii cca 2012r., ale slyšeli jsme, že u benzinu jsou poruchové motory, zas nafta je prý lepší na delší trasy, což my jezdit nebudeme max 20-30 km a taky s naftou je prý problém v zimě, kdy nejde nastartovat. Nevíme, jak se rozhodnout, můžete někdo poradit? Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 07.02.17 14:43
@Isia píše:
Dobrý den,chci poprosit o radu. Chceme si pořídit větší ojeté auto, ale nevíme co je lepší, zda koupit auto na benzin nebo naftu. Chtěli bychom Octavii cca 2012r., ale slyšeli jsme, že u benzinu jsou poruchové motory, zas nafta je prý lepší na delší trasy, což my jezdit nebudeme max 20-30 km a taky s naftou je prý problém v zimě, kdy nejde nastartovat. Nevíme, jak se rozhodnout, můžete někdo poradit? Děkuji

Já jsem pro naftu. Náklady na PHM jsou nižší. Na druhou stranu motor je náročnější na opravu. A s filtrem pevných částic je třeba jezdit dělší trasy. V zimě nafta houstne, pokud na benzince zaspí, je třeba tam nalit aditivum, trochu benzínu nebo nechat motor zahřát na volnoběhu.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 07.02.17 14:44

Do nafty bych nešla - náklady na údržbu motoru jsou podstatně vyšší než u benzínu - turbo, filtr pevných částic, vstřiky atd. Navíc 20km není dost ani na pořádný zahřátí :nevim: u benzínu musíš vybrat dobrej motor, měli jsme v Superbu 3,6 benzin a to byl naprosto bezúdržbový motor bez jediného problému.

Lekninka91
Extra třída :D 10202 příspěvků 07.02.17 14:45

A já jsem zase pro benzin.. :pankac: Zvlášť pokud nejezdíte delší trasy :nevim:

miminec
Kecalka 172 příspěvků 07.02.17 14:47

Taky doporucuji benzin. POkud planujete jezdit max 30 km vzdalenosti.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 07.02.17 14:48
@Havran007 píše:
Já jsem pro naftu. Náklady na PHM jsou nižší. Na druhou stranu motor je náročnější na opravu. A s filtrem pevných částic je třeba jezdit dělší trasy. V zimě nafta houstne, pokud na benzince zaspí, je třeba tam nalit aditivum, trochu benzínu nebo nechat motor zahřát na volnoběhu.

Pokud jde o nižší náklady na provoz, lze to velmi jednoduše vyřešit montáži LPG, dneska jsou ty systémy na perfektní úrovni, neničí to motor a výkon zůstává taktéž skoro stejnej. Jednou za dvacet tisíc se udělají membrány a jezdí se dál.

Jindřiš
Extra třída :D 10444 příspěvků 07.02.17 14:48

Mame 2 osabaky na naftu a startujeme v zime bez problemu, co se tyka udrzby nevim, o to se stara manzel.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62443 příspěvků 3 inzeráty 07.02.17 14:49

Rozhodně benzín, nafta patří do traktoru…

Xsvel
Kecalka 398 příspěvků 07.02.17 14:50

S ohledem na obvyklou délku trasy a životní prostředí bych koupila benzín.

Dojcanis
Závislačka 3640 příspěvků 07.02.17 14:51

Stoprocentně benzín! :pankac:

Ivan PPZ
Kelišová 5603 příspěvků 07.02.17 14:53

Krátké trasy a 5 let staré auto- kupte benziňák a na naftu zapomeňte.

Janli
Kelišová 5361 příspěvků 07.02.17 14:54

Záleží na celkovém provozu auta. Pokud s tím budete jezdit většinou jen do 10km a občas těch 30 do města, pak si určitě pořiďte benzín. Naftu byste odrovnali. Ale jestli těch 30km bude standardní cesta, pak Octavii v naftě. Jsou to mimořádně povedené motory a rozhodně s nimi nemusíte jezdit horentní vzdálenosti, to bylo jen s těmi staršími nafťáky. V zimě nesmíte tankovat levnou naftu, ale tu lepší nebo přidávat aditiva, pak auto nezamrzne. A jezdit s ohřátým motorem.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22823 příspěvků 07.02.17 14:56

@Isia Mě teda nepřijde oktávka jako větší auto, ale budiž. Když jsme před lety řešili tohle, tak se nás švára snažil natlačit do nafťáka, jenže já jezdím trasy cca 20km, což se nevyplatí, ničí to motor mimojiné. Máme benzín/cng a spokojenost.

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 07.02.17 14:57

@Isia No Octavia druhé generace je ohledně výběru motoru docela oříšek. Zavrhnul bych 2,0 TDI a všechny TSI motory. Pokud opravdu jezdíte hlavně krátké cesty, vyberte benzonový 1,6 MPI.
Pokud chcetedát přednost naftě, vemte 1,9 TDI. Ale co ušetříte na palivu, dáte za dražší servis…

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 07.02.17 15:00

@Isia Ještě koukám, že se tehdy dávaly do Octavií 1,6 TDI. Ty také relativně ušly.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama