Bezbolestné píchnutí od vosy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Faris
Kecalka 108 příspěvků 31.08.19 18:01
bezbolestne pichnuti od vosy?

Ahoj, už druhý den nemůžu vyřešit záhadu. Včera byl u nás na návštěvě můj brácha, hrál si s mým synem (20měs). Najednou vidím jak někam běží a že vosa. A že jí měl malý až v nose. Syn si potom šmrdlal nosánek, jako kdyby si utíral nudli. Měl pod ním štípnutí jako od komára, akorát s dírkou uprostřed. Tak jsme pořád čekali, jestli mu to oteče nebo něco, ale jen to zčervenalo a za hodinu zmizelo. Druhý den (dnes) už ani ten pupínek, jen ta dírečka po píchnutí. Ale on prostě ani nepípnul, stáli jsme nad nim a koukali a on na nás, jestli jsme se nezbláznili, že si ho tak prohlížíme. Vždyť od vosy to bolí jako prase, jako on má vysoký práh bolesti, ale tohle by stoproceně ořval i dospělý. Co to mohlo být? Vosu si snad nelze s jiným bodavým hmyzem splést… :nevim: :nevim: :nevim:

Reakce:
Uživatel je onlineSue2008
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 31.08.19 18:24

Děti asi reagují lépe :nevim: Dceru 3r teď taky bodla vosa, do ruky, taky jsme čekali bůhví co… No otok žádný, druhý den si vzpomněla, že měla bebí a to bylo vše.

Faris
Kecalka 108 příspěvků 31.08.19 20:31

@Sue2008 no my jsme fakt koukali jak puci. Me pravenapadlo jestli ho nemohla jen pichnout ale nedat ten jed, jestli je to vubec mozny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 21:10

Tohle mě celkem zajímá. My jsme nedávno řešili, že syna něco štíplo, svědilo ho to, měl velký otok, měl to horké, červené, uprostřed štípanec - ale nebyla v něm dírka. Přešlo to cca za 3 dny.
Přitom neřval, že ho něco píchlo, prostě jsme byli v zahradě a když jsme přišli domů a já ho převlékala, tak jsem si toho všimla (při odchodu ven to neměl).
Tak nechápu, jestli ho píchla vosa a neřval. Anebo ho píchlo něco jiného, když v tom štípanci nebyla dírka…nemáte někdo zkušenost? Díky.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 31.08.19 21:36

Tak to je dobrej ;) me nedavno pichla vosa do prstu a myslela jsem, ze se beze srandy rozbrecim :mrgreen: okamzite mi to opuchlo a celou noc jsem nespala, jak to bolelo

stinga
Echt Kelišová 9081 příspěvků 31.08.19 21:43

Tak to nevím a nechápu, mně když píchla vosa, bolelo to šíleně a bylo to napuchlé, teplé a rudé asi 3 dny a ty 3 dny to bylo pořád bolestivé

NerozhodnaBedulinka
Stálice 51 příspěvků 31.08.19 21:57

Jednou mi spadla vosa za vystrih…panika, že mi dá zihadlo (hodně otecu)..vyhnala jsem jí a nic jsem necitila. Druhý den jsem se probudila s třetím prsem :D, flek jak prase, klasické svědění po zihadlu. Takže věřím, že některé vosy píchají na tajnaka :mavam:

Kačus82
Echt Kelišová 7680 příspěvků 31.08.19 22:19

Me pichla vosa i bez bolestne i bolestně, treba to zihadlo nevytahla úplně.

Ju21na
Kecalka 494 příspěvků 01.09.19 07:12

Mě píchla vosa do ruky a kromě místa vpichu nebylo vidět nic. Ani pupínek mi nenaskocil, nic. Jen to chviličku pálilo. Syn (3 roky) letos dostal první v životě - od včely a také absolutně žádná reakce. Jen chviličku plakal.

Tichopredbouri
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 01.09.19 14:27

Od včely v pohodě, od vosy vždy bolest, otok, flek zvětšující se i nekolik dní. Možná to byla nějaká "mladá ", co ještě nemá tolik jedu :nevim:, nebo nepíchla úplně. spíš mám v okolí případy, že ty vosí štípance jsou bolestivé, otékaji, jsou červené a horké i několik dní. A to i v případě ošetření fenistilem a podání dithiadenu.

Váš příspěvek
Reklama