Březnové maminky Havlíčkův Brod 2013

103
4.6.13 08:50

Březnové maminky Havlíčkův Brod 2013

Ahoj, jsem maminka Březnové holčičky. Jsme z Havlíčkova Brodu a sháníme stejně nebo podobně staré kamarády. Jsem 21 letá maminka na mateřské dovolené a jsou mi dlouhé dny, když je přítel v práci. Courat s kočárkem nás taky samotné nebaví. Budu vděčná i za dopisování, vyměnování zkušeností, rady a tipy. V Brodě moc lidí neznám a maminky už vubec ne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9358
4.6.13 10:20

Tak zajdi do Zvonečku v Rubešovce, tam maminky s dětmi poznáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
4.6.13 10:20

Ahojky, ja jsem teda az kvetnova maminka, ale snad to nevadi :) jsem taky z brodu a je mi 23. Mame s manzelem nase prvni miminko Matyase :) s tim ze tady moc maminek neznam, jsme na tom podobne…jen uz by to chtelo lepsi pocasi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
4.6.13 13:01

@zerezmijka
Není na to moc brzo? Je nám teprv 2,5 měsíce. Měla jsem za to, že si tam chodí maminky s dětma hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
4.6.13 13:05

@Lenule15
Takže už čekáte na druhý? :) Znám tu jedinou holčinu co má 1,5 roku starýho chlapečka. Jinak něco malinko ze školy, ale ty dál studují a mají trochu jinačí zájmy :D
Já tak ráda vzpomínám na těhotenství i když jsem si ho moc neužila. Závidím maminkám s bříškem :D
To počasí je na palici, malá dostala rýmu a mám hrozný strach aby se jí to nedostalo do uší :/ už chci trajdat s kočárem venku. Jsi puvodem z HB, nebo od kud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
4.6.13 13:21

@Kačáček Matyáš je naše první a na pár let taky poslední miminko :) nějak mi sice už porod z hlavy vypadl, jako ta bolest, ale furt tam jsou zbytky a dřív jak za 2 roky určitě druhé neplánuju :)

jinak jsem se v Brodě narodila a žiju tu celý život a nemám v plánu ho opustit :) no s rýmou nestraš, malý pčíká a musím mu z nosu vytírat šňupáky (nebo jak to jinak nazvat :D), tak snad nic horšího z toho nebude. Když dneska neprší, tak na chvíli ven vyrazíme, líp mi venku usíná :) jinak těhotenství, že by mi chybělo bříško se ani říct nedá, ani celý těhu, i když jsem ho měla bez problémů, kromě těhu cukrovky…

a co ty, taky původně z brodu nebo ne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
4.6.13 13:29

@Lenule15 Já sem si špatně spočítala měsíce :D nějak se teď neorientuju v čase :D taky hned tak neplánujem i když porod byl bezproblémový a bleskový. Ale to nasše dítě vůbec nechce spát a já zatvrzelej spáč to špatně nesu :D šňupáky taky tahám o sto šest!
Já se v Brodě narodila a pak se naši odstěhovali do Prahy. Před 5 ti lety jsem se sem vrátila na školu na zemědělku a zůstala tu. Našla si přítele a přišlo miminko.
Terezka taky líp spinká v kočárku na vzduchu. To prospí klidně 3-4 hodiny, ale doma ne a ne usnout :/ dnes je venku líp tak es stavila babička (Teruši prababička) a vzala ji ven. Tak žehlím, uklízím a sedím u počítače. Místo toho abych si šla lehnout :D
Kde přesně tady v HB bydlíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
4.6.13 19:09

@Kačáček o tom spaní přesně, já v těhu naspala i 12hodin denně a ted to už nejde prostě, tak občas trpím :D dnes jsme byli 4 hodiny venku a malý se krásně vyspinkal, akorát to kojení nám dělá ted problémy, nechce se přisát, povede se mi to třeba až na popátý a to se drží třeba jen 3 minuty a můžu to zkoušet znova…jestli to dělají ty prdíky, že ho bolí bříško a nemůže se soustředit na sání, nebo nevím, tohle jsme ze začátku neměli…taky miluju, když se staví třeba naši, a vezmou malého na hodinku ven a já si stihnu udělat věci okolo domácnosti, obzvlášt to praní a žehlení oblečení Matyáška stojí za to :D já ani spát v tomhle mezičase nemůžu, protože jak pak za hodinu vstanu, tak jsem jak přejetá a trvá mi, než se vrátím do reality…bydlím směrem na Albert, naprosti baru Černá Ovce, a ty??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
4.6.13 19:48

Chtěla bych zpátky svých 12 hodiny spánku! My měli ze začátku taky dost problémy, ale spíš se špatnou technikou, takže jsem trpěla já, než malá. Kojila jsem jednu dobu krev. Ted pred pár týdny se to jakš takš upravilo. Kyž malou vezmou ven dělám doma a na spaní nezbývá čas :/ Já jsem na starý Pražský nad poštou, hned ten panelák pod tím parkovištěm. Ale jsem tu v podnájmu, příští týden budem skládat zálohu na barák v Mírový za Kauflandem.
A když je prdolik květnovej to ho máte doma jen chvilinku co? Jak to zvládáš. A spinká v noci nebo se hodně budí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
5.6.13 14:04

@Kačáček jee,kojit krev, to muselo bolet, ja mela na zacatku jednu bradavku naprasklou a to byla bolest, ze jsem nevedela, jestli kojit nebo prestat…ale mazala jsem gencialkou a zahojilo se to…ted uz je kojeni bez bolesti, ale zase problemy s prisatim…jj, tam nahore kousek bydli babicka, tak to vim, kde bydlis, ale tes se, neni nad to, bydlet ve vlastnim :) maly se v noci budi 2×, uz si zvykl celkem na pravidelne intervaly, az na ty prdiky, rano zase trpel, takze jdu dnes koupit jine kapicky, espumisan je u nas k nicemu…jak se dneska mate?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
5.6.13 15:46

Měla jsem špatný obě prsa a přemýšlela jsem že kojit přestanu. Se slzama v očích jsem přikládala malou. Ale přebolelo to a ted je to ok. Prdíky nás taky občas trápí, měla jsem Baby clam a šlo to, ale infacol ji sedl mnohem líp. ted zkouším Sabíka. Ale už to není tak hrozný, tak dávám jen občas. Dnes super, teta si vzala malou ven, šla vyprovodit sestřenku na házenou, tak ji vzali s sebou. Já zatím letěla do banky a tam ztvrdla skoro hodinu, tak se mi zkrátil čas na odpočinek :/ Koukám že už je venku líp, ale pořád nic moc co? Až se udělá líp, mohly by jsme někam na chvilku vyrazit;) hlídáš si co jíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
5.6.13 21:01

Ty jo, tak já taky chvilku přemyslela, ze bolesti prestanu ale tebe obdivuju ze i pres krev jsi to zvladla :hug: baby clam jsem si dnes koupila a mame za sebou prvni davku a hned to zacalo v brisku skrundat, prababicka maleho mu koupila olejicek od saloos, tak treba zabere taky a i kdyby ne, tak malemu se masaz briska libi. tjn, v bance je to vzdy na dlouho…ja jsem rada, ze doma v pauze stihnu uvarit…ted si hraju s myslenkou, ze zacnu doma asi pouzivat na maleho latkové pleny, tak to musim vse nastudovat…slunicko chybi, to je hrozny, oblekat se v cervnu jak na podzim…urcite se musime na vychazku domluvit :) jinak nehlidam, jim normalne, krome ovoce, to jim malo a piju teda jen neperlivou vodu, obcas si zajedeme i pro vodu do pelestrovsky studanky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
6.6.13 11:20

Tý jo, tak to já nejím skoro nic :D Mám takovou chuť na čerství rohlík to je síla :D ale když ji pak vidím jak tlačí… Už od těhu se dost hlídám, taky jsem měla cukrovku. Jinak naše cácora na ty masáže moc není, ale když má den tak se nechá. Ted tu sedí v sedačce se zvířátky a pěkně se pos*** :D:D:D to jsou šlupy :D Jinak o těch látkových už přemýšlím dlouho. Zatím pročítám a hledám. Našla jsem na aukru paní co šije začátečnický balíčky. Plína, separačka a svrchní kalhotky na vyzkoušení. A dost koukám po bazarech, ale většinou je to všechno rychle pryč :/ My občas jezdíme pro vodu od Svatý Anny :D No a nezkoušela jsi zajít za laktační poradkyní? Je v nemocnici a dost mi pomáhala. Prý tam mají i povídání o kojení, ale zatím jsem se tam nedostala, snad každé utery. A v porodnici vám to kojení šlo? Známá takhle přestala kojit. V porodnici dobry, ale doma to šlo do háje. Měla jsem z tohoh strach, ale moc mi tam pomohli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
6.6.13 11:32

Taky se těším, až to malého začne v dětské houpačce, co mám doma pro něj, bavit, jinak po těch kapkách kadí jak urvanej ze řetězu :D za laktační jsem nebyla, taky jsem o tom už přemýšlela, ale on se nakonec přisaje a pije krásně, ale než se přisaje, tak to trvá…mléka se mi pořád tvoří dostatek, tak si myslím, že to nebude snad tak hrozný…v porodnici jsem kojila krásně, to se malý přisál hned, ted si myslím, že se moc nepřisává proto, že ho bolí to bříško a neví, co má dělat dřív, jestli sát nebo tlačit…já dneska zase o těch plínách četla a fakt nvm, počáteční investice bude masakr a co když pak zjistím, že mě to nebaví nebo to prostě nejde…asi se stavím tady v brodě do kojeneckýho obchodu a nechám si poradit tam…ted mám zase vyřizování se změnou pojištovny, malý je u VZP stejně jako já, ale chci, aby měl VoZP jako manžel, takže vyplnuju papíry a určitě něco vyplním špatně, úplně to vidím a budu to muset posílat znova :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
6.6.13 12:40

Proto zatím koukám po bazarovejch kouskách na zkoušku.. Abych pak veděla jestli nám to pujde a kdetré ji sedí. Prý kupovat celou sadu hned na začátek není dobrý nápad. Byla jsem v Praze na výstavě pro deti, meli tam uplne všechno. I hafo těch látkovek. Až bude ted na podzim, tak doufám že už budu mít vyzkoušeno a chtěla bych koupit tam. My máme OZP a jsme spokojení. ale to s tím vyplňováím znám. Když jsem vyplňovala na příspěvky, dělala jsem to X krát. Vždycky jsem s tím letela na urad a poslali me zpátky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat