Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Alexandria Nixia to tu nikdo nerozporuje, ale buď s děckem pracovat chci nebo ne, a podle toho se zařídím, jiná možnost není, spádovost neexistuje, k lekaři mužeš jet kam chceš. česko není amerika.
@debra.morgan Mezi námi děvčaty, už sis někdy zkoušela starat se o nemocné dítě a chodit do práce?
Já ano, a je to brutus. Sama vůbec nevím, dám-li to z dlouhodobého hlediska. Zrazuje mě zdraví. Upřímně přemýšlím, jestli se na to snažení nevykašlu než se zcela oddělám.
Víš, spousta lidí se cítí provinile, že jsou doma a pečují o jinou osobu. Vždyť přeci normální člověk chodí do práce. Doma jsou jenom socky a nemakačenka. Takže se snažíš to nějak pytlikovat než už prostě nemůžeš.
Lidé by chtěli i pracovat, ale nejsou k tomu přiměřené podmínky. A zrovna u autistů v našem státě chybí, zvláště u dětí, fungující systém. Jak ostatně podrobně popsal jeden člověk k jednomu Klímově případu ohledně autismu.
Co vypadá hezky na papíře, je kolikrát v reálu něco patvarového. ![]()
@Alexandria Nixia byla bych v klidu, zakl. ještě nikde nebyla, děcko je malý, kdoví co to nakonec bude a jak to bude vypadat.
jinak to na mých předešlých příspěvcích nic nemění.
@Alexandria Nixia píše:
@debra.morgan Mezi námi děvčaty, už sis někdy zkoušela starat se o nemocné dítě a chodit do práce?Já ano, a je to brutus. Sama vůbec nevím, dám-li to z dlouhodobého hlediska. Zrazuje mě zdraví. Upřímně přemýšlím, jestli se na to snažení nevykašlu než se zcela oddělám.
Víš, spousta lidí se cítí provinile, že jsou doma a pečují o jinou osobu. Vždyť přeci normální člověk chodí do práce. Doma jsou jenom socky a nemakačenka. Takže se snažíš to nějak pytlikovat než už prostě nemůžeš.
Lidé by chtěli i pracovat, ale nejsou k tomu přiměřené podmínky. A zrovna u autistů v našem státě chybí, zvláště u dětí, fungující systém. Jak ostatně podrobně popsal jeden člověk k jednomu Klímově případu ohledně autismu.
Co vypadá hezky na papíře, je kolikrát v reálu něco patvarového.
souhlasím, já nemám v péči dítě, ale seniora, třetí stupeň závislosti, musím mu i nakrájet jídlo, když to nakrájím, tak se nají, čímž mají pocit, že je soběstačný, když ho dotáhnu na záchod, protože beze zavěšení do mě nezvládne krok, tak se sám po toaletě utře, když ho dotáhnu do sprchy, posadím na židli a pustím vodu, tak se sprchne, čímž usoudili, že není tak nemohoucí a mám jen třetí stupeň, což je 12800. Péče je to únavná, vyčerpávající demotivující, neustálá, 24 hodinová, bez dovolených, volna. Za 12800 měsíčně, při dnešních cenách je to úplně výsměch. Ústavní péče by stát stálá několikanásobně víc. A stejně si okolí myslí, že jsem líné nemakačenko, co nechodí do práce. A taky poslouchám, proč není ve stacionáři proč si k němu nepořídím pečovatelku a nejdu do práce, proč není v ústavu. Jo, rady těch, co nemají ani tušení, ty jsou skvělé. Tak stacionář je úsměvný, nikde ho nevezmou, bydlíme 10km od města, takže pečovatelka nepřipadá v úvahu, když mám štěstí a seženu rehabilitační, tak si účtuje 350Kč na jednu cestu za benzín, na to fakt z toho obrovského příspěvku, který je v podstatě mým platem za 24hodinovou službu, to nezvládnu. A ústav, nikde tady v okolí není místo ( když odhlednu od toho, že je to rodič a těžko se dává do ústavu). LDN tady funguje tak, že tam nejde dát na trvalo, jen na 6 měsíců a pak se stejně musí vzít domů nebo jinam a takhle se to opakuje. Našla jsem dva, ale ta cena je šílená, vzalo by to celý důchod, celý příspěvek na péči a ještě bych musela docela dost doplácet a jsou 80km daleko. Prostě to není tak růžové a zalité sluncem.
Holky já mám autistické dítě s těžkou mentální retardací a nedokáži so představit, že bych do práce nechodila. Nejde jen o peníze, i když ty se hodí vždycky, ale o ten sociální kontakt, že příjdu mezi normální lidi a řeším běžné pracovní problémy, být doma celé dopoledne sama a odpoledne se synem, tak z toho asi zcvoknu. Vím, že každá z nás to má nastavené trochu jinak, ale já lidi kolem sebe potřebuji a o to víc ty, bez autistických dětí, kteří mě z toho autistického kolotoče na pár hodin dostanou. Také jsem z toho někdy unavená, ale neměnila bych.
@Anonymní píše:
souhlasím, já nemám v péči dítě, ale seniora, třetí stupeň závislosti, musím mu i nakrájet jídlo, když to nakrájím, tak se nají, čímž mají pocit, že je soběstačný, když ho dotáhnu na záchod, protože beze zavěšení do mě nezvládne krok, tak se sám po toaletě utře, když ho dotáhnu do sprchy, posadím na židli a pustím vodu, tak se sprchne, čímž usoudili, že není tak nemohoucí a mám jen třetí stupeň, což je 12800. Péče je to únavná, vyčerpávající demotivující, neustálá, 24 hodinová, bez dovolených, volna. Za 12800 měsíčně, při dnešních cenách je to úplně výsměch. Ústavní péče by stát stálá několikanásobně víc. A stejně si okolí myslí, že jsem líné nemakačenko, co nechodí do práce. A taky poslouchám, proč není ve stacionáři proč si k němu nepořídím pečovatelku a nejdu do práce, proč není v ústavu. Jo, rady těch, co nemají ani tušení, ty jsou skvělé. Tak stacionář je úsměvný, nikde ho nevezmou, bydlíme 10km od města, takže pečovatelka nepřipadá v úvahu, když mám štěstí a seženu rehabilitační, tak si účtuje 350Kč na jednu cestu za benzín, na to fakt z toho obrovského příspěvku, který je v podstatě mým platem za 24hodinovou službu, to nezvládnu. A ústav, nikde tady v okolí není místo ( když odhlednu od toho, že je to rodič a těžko se dává do ústavu). LDN tady funguje tak, že tam nejde dát na trvalo, jen na 6 měsíců a pak se stejně musí vzít domů nebo jinam a takhle se to opakuje. Našla jsem dva, ale ta cena je šílená, vzalo by to celý důchod, celý příspěvek na péči a ještě bych musela docela dost doplácet a jsou 80km daleko. Prostě to není tak růžové a zalité sluncem.
to zní děsivě
![]()
stát je v tomhle šílený, ten tvůj příspěvek by měl být aspoň jednou takový, abys vůbec mohla trochu důstojně žít, vždyť za tohle bys někde ve městě skoro ani nemohla bydlet, natož jíst a normálně žít…
hlavně, že se platí porodné a dávky lidem, kteří v životě nepracovali a „pečují“ leda tak o svá vnoučata apod. v pěstounské péči, aby na ně mohli brát pěstounské příspěvky.. a že jich v těch komunitách je!!
máš to, holka, fakt strašně těžké… já bych to (celkově) nedala, bohužel by ten člověk skončil v LDN, ale to je pro něj samozřejmě ta nejhorší varianta.. Jsi skvělá, že tohle za takových krušných podmínek zvládáš
![]()
pozor na vyhoření.. škoda, že s tvým příjmem a situací nemůžeš aspoň jednou za rok vypadnout někam aspoň na týden nabít si baterky.. ani by to nemuselo být moře… stačilo by v ČR.. to bys fakt potřebovala..
@Lucy75 píše:
to zní děsivě![]()
stát je v tomhle šílený, ten tvůj příspěvek by měl být aspoň jednou takový, abys vůbec mohla trochu důstojně žít, vždyť za tohle bys někde ve městě skoro ani nemohla bydlet, natož jíst a normálně žít…
hlavně, že se platí porodné a dávky lidem, kteří v životě nepracovali a „pečují“ leda tak o svá vnoučata apod. v pěstounské péči, aby na ně mohli brát pěstounské příspěvky.. a že jich v těch komunitách je!!
máš to, holka, fakt strašně těžké… já bych to (celkově) nedala, bohužel by ten člověk skončil v LDN, ale to je pro něj samozřejmě ta nejhorší varianta.. Jsi skvělá, že tohle za takových krušných podmínek zvládáš![]()
pozor na vyhoření.. škoda, že s tvým příjmem a situací nemůžeš aspoň jednou za rok vypadnout někam aspoň na týden nabít si baterky.. ani by to nemuselo být moře… stačilo by v ČR.. to bys fakt potřebovala..
Dekuju,