Bydlení v mobilheim přídavky

Napsat příspěvek
Velikost písma:
32232
18.2.21 07:08
@Anonymní píše:
Však vždyť se jen ptám, proto jsem tu založila tu diskuzi. Pronájem pozemku by náklad na bydlení byl otázka ale právě je, jestli to tak vidí i zákon.

pronájem pozemku se do příspěvku nepočítá, tady si to můžeš přečíst, co tam patří :
 https://www.mesec.cz/…-na-bydleni/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101928
18.2.21 07:28
@Anonymní píše:
Však vždyť se jen ptám, proto jsem tu založila tu diskuzi. Pronájem pozemku by náklad na bydlení byl otázka ale právě je, jestli to tak vidí i zákon.

No a my ti jen odpovídáme, ze tak jak si to predstavujes, je to pitomost. Prostě predstava, ze si za 250tis. koupis miniaturní MH, pronajmes pozemek a nekdo ti na to cokoliv da, je zcela mimo. Ono i kdybys po nikom nic nechtela, tak jednak potrebujes vodu, jo, to je realizovatelné, pokud tam bude studna, ale dalsi je elektrina a ta když tam bude, tak uz to bude na 99% urceno k zastaveni a to uz ti nikdo za hubicku nepronajme. Takze tam spis nebude a s tim jaky si predstavujes rozpocet, tak ji tam ani nezridis, ani neufinancujes nejaky bateriovo solarni system. A posledni problem je jimka, ci cisticka, to neni sranda ani vyridit ani zaplatit a bez ni muzes rychle ocekavat problem, neb se po tom ted uz dost jde. A zas, tohle budes tezko tvorit na pronajatem pozemku. Takze podzrzeno a secteno, jo nic proti bydlení v MH, ale v nasich podminkach to fakt neni resrni pro nekoho s hodne omezenym rozpoctem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.21 08:33
@markytka3 píše:
do takto riskantni investice bych v zasnem pripade nesla…, v tvem pripade bych se nevydavala z zadnych velkych penez.. jako matka samozivitelka s usporami mas mnohem lepsi pozici nasehnani kvalitniho bydleni nez ti, co maji nulu na konte… :palec:

No právě nevím :nevim: samozřejmě byt se jevil jako úplně první možnost, existují i byty, kde je za stejnou cenu aspoň dvorek nebo i dokonce zahrádka, byť třeba sdílená. Či obecní byt na vesnici. Dobrá možnost by například byla byt v mé rodné vesnici a chodit na zahradu k našim, jenže to je taková horská ' Royal ' vesnice všechno hrozně drahé a obecní byty tam jsou důchodci plus nějaký Pražák, který tam jezdí jen na víkend :think: spolužák ze základky tam čeká ve frontě a ještě se nedočkal :mrgreen:
No ale krom obecního bytu nikde moc samozivitelku nechtějí na mateřské. Takže tohle dohromady mě zavedlo na ten nápad s mobilheimem.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
18.2.21 08:41
@maja45 píše:
Tak s tímhle souhlasím. Ne se vydat do riskantního plánu bez větších informací a s naivním představou, že je to nejlepší a nejlevnější řešení, vydat se z peněz a chtít pak pomoc od státu. Na MD si málokterá může vyskakovat a kupovat poloviny MH a zůstat bez rezervy.

Jenže příspěvek na bydlení není hmotná nouze :think: můžou to brát i lidi vlastnící dům :think: takže by asi bylo lepší nemít našetřené žádné peníze a jít někam brečet o byt :zed:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
18.2.21 11:08
  • Citovat
  • Upravit
16284
18.2.21 11:43
@Anonymní píše:
No právě nevím :nevim: samozřejmě byt se jevil jako úplně první možnost, existují i byty, kde je za stejnou cenu aspoň dvorek nebo i dokonce zahrádka, byť třeba sdílená. Či obecní byt na vesnici. Dobrá možnost by například byla byt v mé rodné vesnici a chodit na zahradu k našim, jenže to je taková horská ' Royal ' vesnice všechno hrozně drahé a obecní byty tam jsou důchodci plus nějaký Pražák, který tam jezdí jen na víkend :think: spolužák ze základky tam čeká ve frontě a ještě se nedočkal :mrgreen:
No ale krom obecního bytu nikde moc samozivitelku nechtějí na mateřské. Takže tohle dohromady mě zavedlo na ten nápad s mobilheimem.

A tatínek se vypařil kam? Ten o děti vůbec nejeví zájem, že se můžeš odstěhovat úplně kamkoliv? U rodičů by se ten pokojík nenašel, že bys na mateřské něco málo pošetřila, rodičům přispěla třeba na dřevo a pomohla jim se zahradou?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
18.2.21 12:02
@Anonymní píše:
https://reality.mesec.cz/…mky/zahrady/?…
Treba něco takového

bez elektriny,? Vazne? Pripojky na site budou zadara?,

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25004
18.2.21 12:21
@Anonymní píše:
https://reality.mesec.cz/…mky/zahrady/?…
Treba něco takového
:zed:
prosím tě, já rozumím, že chceš být „venku“, ale nebude rozumnější si pronajmout 1plus1 někde na vesnici a v létě byvakovat přes den ve větším stanu (dnes jsou už fakt luxusní) někde na zahradě/pozemku toho baráku? prostě mít hygienické a sociální zázemí (včetně netu, telky pro děti a tak) a od dubna do října můžete přes den fungovat venku, udělat si tam lavky, ohniště.. a na noc pěkně do bytíku?
s tím M-H ti to prostě nevychází právě kvůli elektřině, vodě a septiku, už to pochop.
Nebo si dlouhodobě pronajmi malý domek/chatu/chalupu skýtající základní hygienické a sociální zázemí, to se celkem často vidí (znám i lidi, co si to v zahrádkářské kolonii vytunili natolik, že jsou tam celoročně - ale jsou to senioři, nikoliv ženská s malými dětmi.. když třeba onemocní - prostě zásadně potřebuješ teplo, vodu atd…)
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15947
18.2.21 13:15
@zrcadlo píše:
A tatínek se vypařil kam? Ten o děti vůbec nejeví zájem, že se můžeš odstěhovat úplně kamkoliv? U rodičů by se ten pokojík nenašel, že bys na mateřské něco málo pošetřila, rodičům přispěla třeba na dřevo a pomohla jim se zahradou?

Od takové maminky by uteklo 99% chlapů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16284
18.2.21 13:24
@Zumpa píše:
Od takové maminky by uteklo 99% chlapů.

No, mému manželovi takhle hráblo, když zjistil, že stará polorozpadlá chalupa je v majetku jeho rodiny už někdy od 17. století. Příbuzní jeho rodiče kontaktovali s tím, že je asi na čase ty dvanáctiny a podobné podíly prodat, než to spadne úplně. Dopadlo to tak, že jsme to odkoupili my, za úspory se přikoupil vedlejší pozemek pro zajištění soukromí, a vím bezpečně, kam budou mizet veškeré mé výdělky až do důchodu (něco snad ukrojím pro děti :mrgreen: )

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.21 13:38
A chat
@Lucy75 píše: :zed:
prosím tě, já rozumím, že chceš být „venku“, ale nebude rozumnější si pronajmout 1plus1 někde na vesnici a v létě byvakovat přes den ve větším stanu (dnes jsou už fakt luxusní) někde na zahradě/pozemku toho baráku? prostě mít hygienické a sociální zázemí (včetně netu, telky pro děti a tak) a od dubna do října můžete přes den fungovat venku, udělat si tam lavky, ohniště.. a na noc pěkně do bytíku?
s tím M-H ti to prostě nevychází právě kvůli elektřině, vodě a septiku, už to pochop.
Nebo si dlouhodobě pronajmi malý domek/chatu/chalupu skýtající základní hygienické a sociální zázemí, to se celkem často vidí (znám i lidi, co si to v zahrádkářské kolonii vytunili natolik, že jsou tam celoročně - ale jsou to senioři, nikoliv ženská s malými dětmi.. když třeba onemocní - prostě zásadně potřebuješ teplo, vodu atd…)

Já furt nějak nechápu, kde berete, že mobilheim nesplňuje tyhle základní vlastnosti běžného bytu.. a o tom ostatním.. jak kde kolik a řádně to rozmyslet - o tom je ta diskuze.
Jinak ano, chatky vytuněné bývají, byla jsem se podívat, ještě než jsme našli stávající bydlení chalupu se zahradou. Velikost by ani problém nebyla, ale většinou tam není jedno z toho voda, elektřina, topení. Samozřejmě dívám se i po jiných eventualitách.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
18.2.21 13:45
@matkabagristy píše:
bez elektriny,? Vazne? Pripojky na site budou zadara?,

Umíš číst?

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
18.2.21 13:48
@zrcadlo píše:
A tatínek se vypařil kam? Ten o děti vůbec nejeví zájem, že se můžeš odstěhovat úplně kamkoliv? U rodičů by se ten pokojík nenašel, že bys na mateřské něco málo pošetřila, rodičům přispěla třeba na dřevo a pomohla jim se zahradou?

Tatínek se nevypařil, chci odejít já, když to půjde. U rodičů bydlet nelze, otec by byl rád, ale matka nesouhlasí s rozchodem. Ale to je citlivé téma a nechce se mi to tady rozebírat. Jinak, samozřejmě, by to bylo ideální a logické řešení.
Ten pozemek byl jen příklad, že existují zasíťované pozemky s odpadem k pronájmu se zahradou

  • Citovat
  • Upravit
66845
18.2.21 13:51
@Anonymní píše:
Umíš číst?

Vybavení nemovitosti
Dopravní spojení Autobus, Silnice
Parkování Parkoviště
Příjezd Zpevněný
Kanalizace Veřejná kanalizace
Zavedené inž. sítě Plyn
Zdroj vody Veřejný vodovod

Elektrina tam neni. Pripojky ke konkretni stavbe tam nejsou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
18.2.21 13:52

Vubec tomu nerozumis. My mame na pozemku plyn, ale nemame pripojku. Kdybychom se chteli napojit, musime vyresit pripojku (prace, prachy…)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný