Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Cizinka 999 píše: Více
No, a zakladatelka se holt neovládla ![]()
Jinak je mi jasné, že sexuální člověk s nějakým libidem občas vůči ostatním zažívá nějaké erotické pocity, i když je zadaný. Já osobně to tedy mám tak, že když jsem ve vztahu spokojená, moje pocity vůči ostatním lidem jsou silně utlumené a lidi téměř přestávám vidět jako potenciální sex. objekt, takže jednoduše řečeno se mnou nic nedělají.
Je mi jasné, že všichni to takhle nemají, na to co píšeš jsem narážela v předchozím komentáři, že míchat s nevěrou nějaké fantazie nebo porno fakt není košer. Zakladatelka už se určitého chování dopustila, to je celé ![]()
@Fro66 Už jsem to psala. Do různých takových situaci se dostávám, protože pracuju mezi chlapy a nejsem úplně seredna
, ale vždycky jsem to ustala. Zklamání ze sebe, no.
Zhřešila jsi trochu víc jak myšlenkou, ale nebylo to ani ve fázi pokusu.
Ústa vypláchnout slivovicí a manželovi udělat pořádný řízek.
Tím by to mohlo být srovnané.
@WhiteCrow píše: Více
Kdyby s ním zašla na kafíčko, to už by se dalo jako pokus klasifikovat.
@Josef_t píše: Více
Wtf? Vždyť se s ním líbala. Jako nechci tu ze zakladatelky dělat nějakou sfini, protože je jí to evidentně fakt líto, ale prostě ujela.
Promiň, ale fakt mi přijdeš pomatenej. Ty bys jako nějaký pokus klasifikoval pozvání na kafe (které by mohlo být jen nevinným pozváním a k ničemu by nemuselo dojít) oproti reálnému líbání. To je úlet.
@WhiteCrow píše: Více
Dneska je Josef až překvapivě vlídný a schovívavý ![]()
Kdyby tak v městě potkal vlastní ženu, jak se vede za ruku s kolegou z práce a ještě je viděl i líbat, určitě by se večer těšil na řízek ![]()
@Nikdo důležitý píše: Více
Jak už jsem psala - hodně lidem zcela zjevně chybí vhled a hlavně schopnost vcítění do konkrétní situace, nebo spíš přímo do představy sama sebe v dané situaci. Kdyby to lidé uměli, tak tyhle debaty o nevěře vypadají o dost jinak ![]()
@Nikdo důležitý píše: Více
Rozdíl mezi plánovaným čímkoli a neplánovaným úletem (zde ještě v podobě pouhého polibku) chápeš?
Právě jsi sám poměrně dokonale popsal rozdíl, který měl na mysli Josef.
@Velryba černá píše: Více
Jakože když se vyspím bez plánování s kolegyní, tak o nevěru nejde, zatímco kdybych to plánoval, tak by to nevěra byla? ![]()
Dobře ty! Děkuji, dneska jsem se poprvé zasmál 👍
@Nikdo důležitý píše: Více
Já se ti smát nedokážu, protože tvoje zdejší příspěvky jsou spíše k pláči. ![]()
Jestli ti ale něco opravdu jde, tak překrucovat všechno, co kdo napíše.
@Velryba černá píše: Více
Takže spíš než tím pouhým pozváním na kafe byl myšlen cílený sex, ok
Tak pořád tu máme nějakou situaci, která se stala, že jo. To je asi jako by někdo obhajoval spontánní sex pod vlivem, pořád je to sex. Pro mě by třeba omluva ve stylu „Ale mohlo to dopadnout hůř, mohla jsem to dokonce plánovat!“ byla celkem výsměch.
@WhiteCrow píše: Více
Záměrně zacházíte do čím dál problematičtějších situací. Josef psal o kafi, tedy spíše plánovaných schůzkách, kde už lze možná očekávat, že se buduje určitý vztah a proti tomu neplánovaný polibek ve slabé chvilce, za který se navíc zakladatelka dost trestá. Polibek ani sex není zdaleka takový průser, jako když začneš navazovat emocionální, duševní spojení. Že by se někdo vyloženě hájil tím, jaká to byla náhoda, asi nebude nic výjimečného, asi jako ve vedlejší diskusi, kde dotyčný ty své nevěry hájí tím, že byl pod vlivem alkoholu a alespoň to nebyla dlouhodobě stejná ženská.
@WhiteCrow píše: Více
Je třeba rozlišit dvě zcela odlišné situace.
Jedna věc je chvilkové podlehnutí atmosféře, emocím. Něco jako když najdeš naditou peněženku, podléháš pokušení si obnos ponechat. Takové to přepočítání hotovosti, zaváhání. ![]()
Druhá věc je jít příležitosti naproti, udržovat prozatím nevinnou konverzaci (je jedno jestli někde na sociálních sítích nebo u kávy) v jakékoliv formě. To že k ničemu nedojde je častěji víc otázkou rozdílných priorit a nevhodně zvolené taktiky než morálních zásad účastníků.
@Nikdo důležitý píše: Více
O nevěru jde v obou případech. Rozdíl je v tom jak moc to zdevastuje původní vztah.
Taková rok trvající čistě platonická láska, kde fyzicky nedojde ani k tomu polibku dokáže vztah poničit víc než jednorázové uklouznutí.