Čas ve vězení - jak ho využít?

1444
9.5.21 20:08

Čas ve vězení - jak ho využít?

Na základě článků o panu Křížkovi a jeho situaci mě napadla otázka, jak by se dal smysluplně zužitkovat ten čas :think:. Ono nejspíš moc možností není. Tak nejspíš nějaké studium? Jazyky? Cvičení? Ruční práce? :think: Nevím, jak to ve vězení chodí a doufám, že to ani nepoznám, ale 3 roky jsou z mého pohledu dlouhé, tak by to asi nějaký plán chtělo. ( Vůbec neřeším, jestli si trest zaslouží nebo ne a jestli je přiměřený).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.5.21 20:14

Muj partner byl ve vezeni, hodne hodne cetl, cvicil a mel to stesti, ze vzhledem k jeho VS vzdelani mohl pracovat. Myslim, ze jinak by se zblaznil. I tak ho to pry dost zlomilo.

Anonym z pochopitelnych duvodu, diky.

• Citovat
  • Nahlásit
53900
9.5.21 20:14

Asi číst, učit se cokoli, psát knihu, pracovat. Jestli mu to bude umožněno.
Přiznávám, že jeho je mi celkem líto. Nepřijde mi, že by byl takový. Jen naletěl haj.lum a na to doplatil.
Tady je asi i škoda, že není domácí vězení u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
9.5.21 20:15

Tak záleží, jaké má člověk zájmy a čeho ve svém životě chce dosáhnout, co chce znát, umět. Je to dost individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
9.5.21 20:22
@Magical-eyes píše:
Na základě článků o panu Křížkovi a jeho situaci mě napadla otázka, jak by se dal smysluplně zužitkovat ten čas :think:. Ono nejspíš moc možností není. Tak nejspíš nějaké studium? Jazyky? Cvičení? Ruční práce? :think: Nevím, jak to ve vězení chodí a doufám, že to ani nepoznám, ale 3 roky jsou z mého pohledu dlouhé, tak by to asi nějaký plán chtělo. ( Vůbec neřeším, jestli si trest zaslouží nebo ne a jestli je přiměřený).

Máme tady srandovní justiční systém, tady si nikdo plný trest bohužel neodsedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 20:26
@Zumpa píše:
Máme tady srandovní justiční systém, tady si nikdo plný trest bohužel neodsedí.

A to s tim souvisi jak? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
5405
9.5.21 20:29
@Anonymní píše:
A to s tim souvisi jak? :think:
Že trest na 3 roky je lež.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5062
9.5.21 20:30
@Magical-eyes píše:

Asi bych tam studovala cokoliv..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
9.5.21 20:41

No většina vězňů co znám, a že jich znám hodně, jelikož pracuji ve firmě, která je zaměstnává, je skandál. Spoustu jich neumí číst a psát. Nikdy nepracovali. Lžou, vymýšlejí si. Jsou tam i výjimky, ale těch je velmi málo. Takže ti o nějakém studiu nepřemýšlí. Spíš přemýšlí, jak sehnat cigarety, chlast a drogy. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4530
9.5.21 20:44

@Magical-eyes já bych asi studovala. Zdravou výživu, poradenství a nejspíš FJ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24367
9.5.21 20:49

Práce, pokud by to šlo, Knihy a asi bych se dle možností učila jazyk. Nebo kdyby byla možnost nějakého studia distanční formou, Netuším, jestli třeba tohle věznice umožňují, tak bych si vystudovala nějakou nástavbu nebo tak něco :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
9.5.21 20:55

@Kelsey máme domácí vězení, ale příliš často se nedává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 20:58

Dá se tam na nějaký úvazek pracovat, ale to není nic moc…pak se dá studovat, udělat výuční list…cvičit, číst. Bližší info nemám :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
6747
9.5.21 21:05

Tak myslím že půjde po 1.75 tedy po polovině doby nebo nějak tak může požádat o prominutí zbytku trestu… Chci říct že cele si to určitě neodsedi. Každopádně asi.psat, číst studovat cvičit.. propadne i pracovat protože pobyt ve věznici se pak zpětné platí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
9.5.21 21:50

No, on ale taky říkal, že to ještě není konečné, že 3,5 roku je za jednu část a ještě má před sebou další soud ohledně druhé části, kde dostane další trest, takže by se mu to mělo celkově zvýšit.
Podle mě je nejhorší, že přijde o část dětství svých dětí, tohle by mi osobně vadilo nejvíce..
Jinak ohledně plánu - záleží na dané věznici, kam půjde - někde mají kroužky, aktivity, možnost pracovat, někde moc možností nemá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat