Cena rekonstrukce jádra

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2874
10.3.15 11:51
@neznámá známá píše:
A dělal to nějaký zedník na černo?

Načerno max za 75 tisíc a to je akurát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5593
10.3.15 11:53

@neznámá známá těžko posoudit manžel si to bude dělat sam, ale on je celkove na všechno šikovný, a ma z toho pak hroznou radost když si to udělá sam :) pro něj to složité není… Pokud mas manuálně zručného manžela tak to zvládne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46669
10.3.15 12:00
@neznámá známá píše:
A dělal to nějaký zedník na černo?

Ne, dělala to firma normálně na doklad, byli tam dva chlapi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14334
10.3.15 12:09

Ahoj holky, tak to máte za krásné ceny, to se fakt divím.
My jsme teď dělali takovou napůl rekonstrukci koupelny u rodičů s tím, že se vyměňovala vana za sprchový kout.
dosehnala jsem ty samé obklady jaké tam mamča měla staré dobré růžové Eriky s kapkama co tam má už 25 let, ale jsou stále krásný. takže jádro se nebouralo, vyhodila se vana a záchod a vybouchala se dlažba na zemi co tam byla a dokachlíkovala se zeď co po vyndané vaně chyběly obklady.
Musela se předělat celá vodoinstalace, protože odpad se dal na druhou stranu než byl, na elektriku se nesahalo, ani na strop a dala se nová dlažba na zem a naistaloval sprchový kout, nový záchod s prkénkem a předělal se ten dekl co byl za záchodem jak jsou za ním stoupačky.
no a tohle vyšlo na 54 tisíc korun, matriál + práce. Dělal nám to jeden zedník s vodákem.
Pravda je, že sprchový kout je jeden z nejkvalitnějších značky MSO a mramorová hlubší vanička, to vyšlo na 20 tis. dále koupelnová skříňka s umyvadlem 4500 Kč a nový záchod s prkénkem 4500 Kč, sprchový panel, nové baterie + úchytky madla, háčky, věšáky na osušky, další drobné práce a úprava stávající koupelny a vyšlo to na tyhle peníze. kluci si za práci brali 130 Kč na hodinu, dělali to týden, víkend celý a pak po práci do 10 do večera.
Nevím kolik by tohle všechno stálo kdyby se bouralo a stavělo nové jádro, to určitě kolem 150 tisíc by koštlo, s tím, že kvalitní vybavení koupelny je samozřejmost. Je to na spoustu let a určitě nic obyčejného levného co vydrží pár let bych nevolila :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
10.3.15 12:11
@Blekota píše:
To je hodně, když můžeš 50% ušetřit a dát za vše 60 tisíc.

Jak se dá ušetřit 50%?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neznámá známá
10.3.15 12:21

Tak jsem si to holky nakresilala a bude to moc hezké. Použijeme Ytong a v té části, kde bude zeď bez dveří sousedit s kuchyňským koutem, tam budu chtít Ytong a z části Luxfery, aby šlo do celého toho prostoru přirozené světlo od oken, která budou přímo naproti té stěně s Luxferami, takže předpokládám, že se tam při běžné činnosti nebude muset tolik svítit. No já se těším. Jen z těch peněz se mi protáčejí panenky. 8o :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 00:48

Ahojky. Budeme rekonstruovat jádro. Lze nějak zjistit, jestli je původní jádro uvnitř v pořádku? Měla jsem takovou vizi, že se vyvrtá díra a zavede kamera dovnitř :mrgreen: Dá se tak zjistit jestli není uvnitř nějaká neplecha? :lol: Jde o to, že ještě váháme zda bourat jádro nebo nechat původní a rekonstrukci udělat jen okolo. Také mě zajímá kolik vás rekonstrukce stála? Beru všechny rady a zkušenosti. Chceme udělat WC a koupelnu úplně nové, stejně tak kuchyň. V koupelně bych sice chtěla vanu, ale sprcháči se mermomocí bránit nebudu - chci dát do koupelny i pračku, která mi přijde v kuchyni hodně nepraktická. :roll: V kuchyni jediné co bude původní je lednice a mikrovlnná trouba. Dá se při rekonstrukci normálně bydlet v bytě? Rozhodně nemáme kam jít během bombardování bytu. Nejdůležitější asi je říct, že bych se ráda vešla do 200.tisíc komplet. Není to nereálné? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
870
29.9.20 00:56
@Anonymní píše:
Ahojky. Budeme rekonstruovat jádro. Lze nějak zjistit, jestli je původní jádro uvnitř v pořádku? Měla jsem takovou vizi, že se vyvrtá díra a zavede kamera dovnitř :mrgreen: Dá se tak zjistit jestli není uvnitř nějaká neplecha? :lol: Jde o to, že ještě váháme zda bourat jádro nebo nechat původní a rekonstrukci udělat jen okolo. Také mě zajímá kolik vás rekonstrukce stála? Beru všechny rady a zkušenosti. Chceme udělat WC a koupelnu úplně nové, stejně tak kuchyň. V koupelně bych sice chtěla vanu, ale sprcháči se mermomocí bránit nebudu - chci dát do koupelny i pračku, která mi přijde v kuchyni hodně nepraktická. :roll: V kuchyni jediné co bude původní je lednice a mikrovlnná trouba. Dá se při rekonstrukci normálně bydlet v bytě? Rozhodně nemáme kam jít během bombardování bytu. Nejdůležitější asi je říct, že bych se ráda vešla do 200.tisíc komplet. Není to nereálné? :roll:

a víte z čeho jádro máte? Jestli z umakartu, tak to je lepší úplně odstranit, nějaké polepování či obestavení nemá moc smysl. Pokud je to už zděné jádro, tak tam stačí „jen“ sundat kachličky a dát nové případně změnit dispozice. Dál taky záleží, jestli je koupelna nějak spojená s kuchyní, třeba zdí apod. Ohledně bydlení v bytě v průběhu rekonstrukce to hodně záleží jak rozsáhlá rekonstrukce to bude. Někdy dochází i k odpojení vody a odpadů a to je pak nedává smysl v bytě bydlet nehledě na prach a hluk z rekonstrukce v bytě. Částka, kterou uvádíš je při značné práci svépomocí s obtížemi reálná. Hodně štěstí. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 01:14

@roba18 Je to umakart, bohužel. :roll: Já spíš teda počítám s tím bouráním, ale chtěla jsem ušetřit. :mrgreen: No je mi jasné, že je lepší udělat to nové. :) Ještě máme chvilku na rekonstrukci čas, třeba nasetrime víc. Zase nechci mít něco co vydrží sotva pár let. Takže padám z obláčku nohama na zem :lol: Sranda je, že víme, že se nám družstvo bude snažit nacpat jejich firmu na rekonstrukci, která teda je předražená jako prase. :zed: Holky a myslíte, že se dá zvládnout sundat jádro svépomocí i bez zkušeností? Co jsem koukala na naceňování bouracich prací, tak se mi protáčely panenky. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 01:17

@roba18 A děkuji za radu :kytka: Ještě s tím bydlením při rekonstrukci. Máme to dost složité. Tchýně je dost nemocná, takže tam rušit nemůžeme. Navíc máme kočku a ona psa, kterej kočky nesnáší. :roll: Ten prach si malinko představit dokážu, jen když nám měnili okna tak byl všude…a to se nebrousil Ytong, atp.

• Citovat
  • Nahlásit
870
29.9.20 01:28
@Anonymní píše:
@roba18 Je to umakart, bohužel. :roll: Já spíš teda počítám s tím bouráním, ale chtěla jsem ušetřit. :mrgreen: No je mi jasné, že je lepší udělat to nové. :) Ještě máme chvilku na rekonstrukci čas, třeba nasetrime víc. Zase nechci mít něco co vydrží sotva pár let. Takže padám z obláčku nohama na zem :lol: Sranda je, že víme, že se nám družstvo bude snažit nacpat jejich firmu na rekonstrukci, která teda je předražená jako prase. :zed: Holky a myslíte, že se dá zvládnout sundat jádro svépomocí i bez zkušeností? Co jsem koukala na naceňování bouracich prací, tak se mi protáčely panenky. :think:

Umakartove jádro zbourate při troše šikovnosti za víkend. Problém je s odvozem odpadu. Je potřeba na to mít minimálně vozík za auto lépe dodávku. A pak domluvený sběrný dvůr. V době rekonstrukce jádra bych. v bytě bydlet nechtěla. Neříkám, ale že to je nemožné. Jen budete mít komfort staveniště i v posteli. Výměna oken je proti renovaci jádra procházka růžovým sadem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
29.9.20 02:37

Umakartové jádro určitě dolů, jste- li ve vyšším patře tak je lepší nechat si vypracovat statický posudek, protože to zatížení při vyzdívání je o dost vyšší (my máme pod jádrem v podlaze takové speciální pásy na roznos váhy, jinak by se zdi mohly pohnout a zničily by se obklady). Zbourat umakartové jádro svépomocí není problém. Problém je kam s materiálem, protože za uložení stavebního odpadu se platí, a to dost. Když vám to udělá firma, tak oni to mají už zajištěné. Při přestavbě jádra počítejte s tím, že nějakou dobu se nedá používat toaleta. My máme závěsnou a muselo se minimálně dva dny čekat, než se mohla zatížit zeď na které je toaleta zavěšená. U toalety, co stojí na zemi je to jen několik hodin. Problém je ovšem s dlažbou na tu se taky asi den po pokládce nesmí šlapat. Stejně tak jako instalace zařízení koupelny (vana, umyvadlo, sprchový kout,…) není na pár hodin. Jenom těsnící silikon tvrdne minimálně 24 h než se smí namočit, lepší je, ovšem, dát mu o něco delší čas. My dělali kompletní rekonstrukci bytu před 5 lety a když vezmu tu dobu, co se dělala hrubá stavba jádra tak to byly ty 2-3 týdny a to u nás chlapi jeli jako fretky, ale pořád se na něco muselo čekat, až zatuhne stěrka na podlaze, než se udělají železné výztuže stěny koupelny na které je z druhé strany zavěšená kuchyňská linka… Rozpočet 200k je tak na vybourání, odvoz materiálu, vyzdívku a v případě použití hodně levných obkladů a dlažeb, tak možná ještě bude koupelna obložená. Před 5 lety jsme za kompletní rekonstrukci bytu 3+1 dali jen za stavební a elektrikářské práce cca 600k z čehož docela podstatnou část stálo právě to jádro a to jsem z rodiny stavařů takže spousta věcí byla za nákup, nebo jako protislužba pro mého tátu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
29.9.20 06:05

@Heivka Naprostý souhlas. Bydlet v bytě při rekonstrukci je sebevražda. Kam budete chodit na WC, kde se budete několik dnů mýt? Nad položenou dlažbou budete létat? A ten všudypřítomný bordel, jemný prach a takový teplý, vlhký vzduch s příměsí štuku! Prach se ti dostane i do zavřené skříně. 200 tis. je v dnešní době spíš nereálné, leda že byste si pořídili všechno nejlevnější a spoustu si toho udělali sami. Záleží tedy i na lokalitě. Počítej, že jen nová elektrika vyjde na nějakých 40 tis. Pak je ještě možnost, že si spoustu věcí nakoupíte sami na slevové kartičky a kupónky. Ale zase dost možná neseženete nikoho, kdo vám to zkompletuje. Firmy jsou živy ze slev, které mají dohodnuté s dodavatelem. Přihoď ještě alespoň 50 tis. a začni rekonstruovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3666
29.9.20 08:19
@Anonymní píše: …
Rozhodně nemáme kam jít během bombardování bytu. Nejdůležitější asi je říct, že bych se ráda vešla do 200.tisíc komplet. Není to nereálné? :roll:

Je to těžce nereálné. Byt bude během rekonstrukce neobyvatelný a jak již zmíněno - je to min na týden (pro partu supersehraných profíků) až na měsíc.
Do 200tis se nevejdeš ani omylem.
A pozor na změnu dispozice u bytů 3+1 a větších, řada debilů s oblibou spojuje záchod s koupelnou, přitom to odporuje normám. Takový byt je pak neprodejný, pokud nenarazíš na jiného debila, který je ochoten za takovou prasárnu zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
29.9.20 09:02

A ještě mě napadlo, zkontrolujte si jestli vámi změněné jádro nepotřebuje stavební povolení, vyzděním jádra můžete zasáhnout do statiky domu a na to potřebujete mít projekt. Takže návštěva příslušného stavebního úřadu není od věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama