Chlap má malý plat

584
22.11.18 15:21

Chlap má malý plat

Možná budu za zlatokopku, ale co? Jdu s kůží na trh.
Mám pocit, že chlap bere malou výplatu. Dělá těžkou strojírenskou práci, kde dělá od nakresů až po frezovani, stříkání, nastavení strojů. Dělá od všeho trochu. Firma je jeho otce a tak svatky, nesvatky, soboty a neděle furt v práci. Dovolená byla za dva roky = jeden týden. Chlap o tom, že bere (dle mě) málo, nechce ani slyšet. Stále opakuje, že nemůže odejít, že by to firmu položilo a nechce zklamat otce. Mě to přijde jako sobecké, že nechce, aby měla rodina více a mohla bych synovi pořídit lepší, kvalitnější věci. Nevím, jak ho přesvědčit, aby alespoň zauvažoval o změně. Nechce ani si říci o přidání, protože je to jeho otec, kdo mu dává peníze. Každý den je od 07:00 do 18:30 v práci a ma 24 400kč. Je to podle Vás málo a nebo jsem jen rozmazlená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2929
22.11.18 15:23

Ano, je to málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3429
22.11.18 15:23

A je to aspoň čistého? :nevim: a co třeba podíl na firmě, když je jeho otce, ať má aspoň nějakou jistotu do budoucna :think: se ti tam udře a nic z toho nebude mít? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
22.11.18 15:24

Je to hodne malo. A je teda strasne, ze ho takto plati rodina. Ale bude si to muset vyridit sam, jakekoliv zasahovani muze poskodit rodinne vztahy nenavratne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23344
@cookies321 píše:
Mám pocit, že chlap bere malou výplatu. Dělá těžkou strojírenskou práci, kde dělá od nakresů až po frezovani, stříkání, nastavení strojů. Dělá od všeho trochu. Firma je jeho otce a tak svatky, nesvatky, soboty a neděle furt v práci. Dovolená byla za dva roky = jeden týden. Chlap o tom, že bere (dle mě) málo, nechce ani slyšet. Stále opakuje, že nemůže odejít, že by to firmu položilo a nechce zklamat otce. Mě to přijde jako sobecké, že nechce, aby měla rodina více a mohla bych synovi pořídit lepší, kvalitnější věci. Nevím, jak ho přesvědčit, aby alespoň zauvažoval o změně. Nechce ani si říci o přidání, protože je to jeho otec, kdo mu dává peníze. Každý den je od 07:00 do 18:30 v práci a ma 24 400kč. Je to podle Vás málo a nebo jsem jen rozmazlená?
Čekala jsem nižší častku. Ale otázka je, jestli mu může vúbec otec přidat :nevim: Dře se teda dost :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15344

Od těch 7 do půl 7 je tam každý den i ty vikendy, nebo někdy má kratší? Jako peníze nejsou velké, takový průměr, ale ta pracovní doba je šílená, dlouhodobě neúnosná :think: jako když je to jeho otec tak tím spíš by měl mít nějaké pochopení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
22.11.18 15:25

S rodinou se neobchoduje, takhle to dopadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
22.11.18 15:26

Je to málo.
Jako začít mu naznačovat, že by si měl ujasnit to, jestli chce bejt od rána do večera za almužnu v práci.
Nebo se raději zajímat o to, jak zajistit rodině lepší život. Tj. více peněz, nebo stejně peněz, ale normální pracovní dobu.

Příspěvek upraven 22.11.18 v 15:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.18 15:26

Určitě rozmazlená nejsi… Tyto peníze může vydělat za 8 hodin práce a trávit tak více času s rodinou, jestli pracuje i o sobotách a nedělích, troufám si říci, že je to hodně málo. @cookies321

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4627
22.11.18 15:27

Rodinne firmy jsou peklo. Jak mu to rict nebo ho presvedcit? Podle me to nejde. Taky jsem o tom nesmela mluvit, jen jsem pocitala manzelovi za kolik pracuje takze si vydupal pak vyssi plat. Nakonec je uplne jinde, ale to kvuli jinym okolnostem nez, ze by to chtel puvodne sam. dneska je.stastny, ze je pryc, protoze ty penize co ma by tam nikdy nemel ale pri tomto uvazku mu spocitej kolik bere na hodinu na meho to platilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
22.11.18 15:29

@Kriss Tina někdy jednou, dvakrát v měsíci končí v půl čtvrté, tak už je to od školy cca 6let v kuse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hroznej puberťák
22.11.18 15:30
@cookies321 píše:

Je to extrémně málo, za takovouto práci, a za ten rozsah hodin ještě míň. Ale mnohem větší průser je, že ojebává čas s rodinou, vždyť ho děti nemohou skoro ani znát, a že to odnese na zdraví. Takhle bych nedělal za vůbec žádné peníze, možná leda tak dočasně na pár měsíců, ale pak bych si vzal pár měsíců volno.

• Nahlásit
  • Citovat
793
22.11.18 15:30

Za takovou pracovní dobu je to málo. :nevim: Vždyť se tam dře od rána do večera a nemá ani dovolenou. Kdy má čas na rodinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4319
22.11.18 15:32

Je to za tolik práce málo, ale ty s tím nic neuděláš, když manžel nechce sám.. Manžela i chápu, že nechce otce v tom nechat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.18 15:32

Anonym, nebo smazat. Vaseho muze chapu, byla jsem ve stejne situaci. Dru x hodin denně, za par korun, ale vím, ze kdyz se na to vykaslu, tak firma padne. Manzelovo nalehani me akorát tak vytacelo a nemelo zadny účinek. Otevrela jsem si oci ve chvili, kdy manzel nedostal druhy mesic po sobě výplatu a těch par mých drobných sotva pokryje jidlo. Na otci jsem si vydupala penize navic, jen za tu péči o firmu a momentalne hledam jinou praci, lepe placenou s tim, ze firmu budu dal ridit na dalku a za penize, co jsme si domouvili. Ted jsem rada a dost se mi ulevilo, ale trvalo mi dojit si k tomu, ze okradam vlastni rodinu kvuli otci, co nestíha svou firmu a nedokáže ocenit mou práci. Radu asi nemam, mamzel si k tomu musi dojit sam, jestli na nej nalehate, tak ho to jiste drti ze vsech stran. Navic rodičům lze těžko rict ne, kdyz si clovek mysli, ze to na nem stoji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama