Chování dvanáctileté dcery

47
19.6.20 18:22

Chování dvanáctileté dcery

Dobrý den. Byla jsem se svou dcerou (12) na ORL vyšetření. Chtěli ji poslat na zákrok s krčními mandlemi, když to ale doktorka vyslovila, dcera začala hlasitě brečet, sprostě nadávat, být agresivní… Podobně se chová u lékaře pokaždé i při očkování, odběrech krve, výtěrech v krku a pod… Na zákrok jsme ji přemlouvali, že to nic není… Nic nepomohlo ani uplácení… Tak jsem to vzdala ať si nejde, její boj… Nevím si s ní už rady… Když začne dělat hysterické scény, lékaři nemají možnost ji vyšetřit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18230
19.6.20 18:35

Mam dvanactilete dite, ted dlouho marodilo s nohou a zadny sceny nedela.
Bych se propadla hanbou tohle delat dite u lekare.
Co na to doktor? Nedoporucil vam navstevu psychologa/detskeho psychiatra pri takovych scenach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19602
19.6.20 18:35

Moje dite odjakziva u doktora vyvadelo, kdyz bylo male, dostat do nej leky nebo nakapat do oci byl nadlidsky ukol. Ale protoze jsou veci, o kterych nediskutuju, casem prestalo vyvadet, pochopilo, ze si nepomuze. Pred ockovanim ma stale dite mesic zachvaty place a tise trpi, o doktora se po ockovani rozplakala i v 15 letech. Ale u doktora se chova slusne, je videt, ze trpi, ale nevyvadi. Ve 12 uz je na vychovu asi pozde. Rict, ze si s ni nevis rady a rezignovat, i kdyz jde o jeji zdravi… :zed: :zed: :zed: :zed: je to tvoje dite a tvoje zodpovednost, ona z toho nema rozum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 18:38

U nas 13 let, dosud s lekari zadny problem. Ted ale sileny zlom, nesvlekne se ani do spodniho pradla, natoz nejaka intimnejsi vysetreni. Sceny nedela, ale pokud nejake takove vysetreni ma absolvovat, nedostanu ji tam.

• Nahlásit
  • Citovat
5731
19.6.20 18:40
@Andy9234 píše:
Dobrý den. Byla jsem se svou dcerou (12) na ORL vyšetření. Chtěli ji poslat na zákrok s krčními mandlemi, když to ale doktorka vyslovila, dcera začala hlasitě brečet, sprostě nadávat, být agresivní… Podobně se chová u lékaře pokaždé i při očkování, odběrech krve, výtěrech v krku a pod… Na zákrok jsme ji přemlouvali, že to nic není… Nic nepomohlo ani uplácení… Tak jsem to vzdala ať si nejde, její boj… Nevím si s ní už rady… Když začne dělat hysterické scény, lékaři nemají možnost ji vyšetřit..

Třeba má strašný strach a panikaří. Ptala ses jí, proč se tak bojí? Co se stalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
19.6.20 18:45

Ahoj, ja sama jsem hroznej cita, hlavne u odberu krve. Jeste ted se mi rvou slzy do oci, kdyz mam na nejaky jit:D co jsem byla mala, sceny byly mnohem horsi a doma si se mnou nevedeli rady (v ordinaci rev jak kdyby me na noze brali kvuli jednomu ockovani, nebo CRP). Nebo treba takove pichani usi, museli me „uklidnovat“ v cekarne :mrgreen: :mrgreen: Ale co pomaha, to nevim.. Tez me zkouseli kdovijak uplacet, ale nic nezabralo. Proste jsem to orvala, rodicum udelala trapas, ale nejak se to nakonec zvladlo. :mrgreen: preji pevne nervy, ja sama se divim, ze me tenkrat rodice nepropleskli:D :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3106
19.6.20 18:46

Třeba to dělá právě proto, protože ví, že tímto způsobem bude po jejím..kdo co s ní zmůže, když se takhle bude chovat? Ale to se mělo řešit, když byla malá, to jsou děti ještě tvárné a vychovatelné..teď opravdu nevím co s tím :think: každopádně, zodpovědná jsi za ni stále..ona je ještě nezletilá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K82
1233
19.6.20 18:47

@Andy9234
S ditetem neporadim, mam mladsi, ale jen vsuvka-ta ma ted zrovna byla na operaci krcnich mandli a opravdu se to, ani nahodou, neda nazvat „nic to neni“.je to strasne bolestive, omezujici na docela dlouhou dobu (3tydny kasovite stravy, klid, nesmi do tepla, skakat, rvat..)a jako kazda operace to ma rizika-tady docela velka-v podobe mozneho krvaceni. Takze jednak se dcerce nedivim a druhak bych ji urcite takto nelhala, pak se vam tuplem sekne, pac vam jeste k tomu nebude verit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13916
19.6.20 18:49
@Andy9234 píše:

Ježíš, to je do puntíku jako ta moje :mrgreen: Ona je jinak hodná, poslušná (nebo aspoň v rámci puberty jak jen to jde), ale jakmile má strach, mění se v úplně jiného člověka. Jak by normálně neřekla ani prdel, tak to z ní lítají sprostarny, že nestačím zírat. S doktorem je schopna mluvit jak s nějakým spratkem a nepomůže vysvětlování, rodičovská autorita, ani pár facek. Vše vyzkoušeno. Kanalama bych chodila, jak se za ní stydím. Ale prostě ten strach je silnější než jakékoli vychování. Teď už jak je větší, varuju ji předem, že má radši držet ústa, nebo ať si mě nepřeje a většinou se zuby nehty drží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5731

Zakladatelko, nezoufej. Zkus to s ní probrat. Naše lékařka na ORL schytala při vyšetřování od kluka dva pořádné kopance do třísel. Bylo mi jí líto. Ale kluk se tak bál, že to vypadalo, jak boj o přežití, takže vynadáno nedostal, ale probrali jsme to, že tohle dělat nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610

Podle mě má jenom strach.. Neví co jí čeká, zda to bude bolet nebo ne.. Taky to mívám, že mám z nových vyšetření či zákroku strach a je mi 27.. V 17 letech mi chtěli trhat mandle, okamžitě jsem upozornila lékaře ať už to nikdy neříká :mrgreen: Dej ji čas a netlac ji do ničeho co není smrtelně důležité nebo ji blok vytvoříte ještě větší. Co si budeme povídat, poslední dobou mi přijdou lékaři, že by hned do všeho řezali a píchali :nevim: Třeba na to bude mít za rok jiný názor :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13916
19.6.20 18:52

Ale teda nenechám ji rozhodovat, co bude nebo nebude. Prostě na očkování jdeš, na operaci jdeš, ruku na odběr nastavíš, kdybych si na tebe měla sednout (jakože na posledním očkování jsem na ti opravdu skoro seděla). Vyvádí, ale má smolika. Vím, že se bojí, ale pokud jsem přesvědčena o prospesnosti, tak přes to vlak nejede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
19.6.20 18:53
@Anonymní píše:
U nas 13 let, dosud s lekari zadny problem. Ted ale sileny zlom, nesvlekne se ani do spodniho pradla, natoz nejaka intimnejsi vysetreni. Sceny nedela, ale pokud nejake takove vysetreni ma absolvovat, nedostanu ji tam.

Prosím maminky.. Co se teď jako dělá 13letym holkám za intimní vyšetření a proč se musí neustále svlekat do prádla? Hemží se tu poslední dobou takovýma prispevkama :think: Já se svlekala max 2× kvůli páteři a to jen vršek :nevim: Jako pochopím, když má holčička potíže ale jen tak? 8o To si teď pediatři hrajou na gynekologi, urologi a bůh ví co všechno :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30633
19.6.20 18:55

Netolerovala bych to sprosté rvani. To by měla umět ovládnout. Vše ostatní je pochopitelné a hlavně běžné u dětí a lidí, kteří jsou chronicky nemocní a vyšetřováni často od mala. Pokud vím, pro děti existují lehká sedativa formou nosniho spreje, pokud je potřeba, aby zustalo v klidu a nekricelo.

Zrovna trhání nebo zkracování krčních mandlí bych si hodně rozmyslela, může to mít následky ve formě ukládání zánětu někde jinde. Dcera má chronické angíny, casto streptokoka a ATB a naštěstí nenaplnuje jakýsi protokol, aby ji poslali na zákrok. Byla jen dvakrát na trhání nosních. Jezdíme na, spec. ORL kliniku a tam teda mají techniky, jak dítě zklidnit a chytnout ho, aby bylo možné provést vyšetření. Když to nejde, tak aglosedace nebo narkoza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 18:56
@Zlobolka123 píše:
Prosím maminky.. Co se teď jako dělá 13letym holkám za intimní vyšetření a proč se musí neustále svlekat do prádla? Hemží se tu poslední dobou takovýma prispevkama :think: Já se svlekala max 2× kvůli páteři a to jen vršek :nevim: Jako pochopím, když má holčička potíže ale jen tak? 8o To si teď pediatři hrajou na gynekologi, urologi a bůh ví co všechno :think: :think:

endokrinologie, pohmatem rust prsou a pohledem rust ochlupeni. Uplne ji chapu. Vazeni a vysetreni v pradle - to jsem myslela, ze da, ale absolutne odmitla.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama