Citroen C5 versus Grand Picasso

2157
29.6.15 20:35

Citroen C5 versus Grand Picasso

Prosim o radu, budeme kupovat ojete auto a nejspise budememe volit mezi temito typy. Mame dve deti 4letou a 1,5letou. Jake jsou vase zkusenosti s temito auty, vyhody ci nevyhody? Muj muz si mysli, ze jakmile nebudeme poterbovat kocar, bude Picasso pro nas zbytecne velke. Jezdime k babicce a odtud jedeme totalne nabaleni proviantem, rada bych se do budoucna vyvyrovala toho, ze to budu rvat za sedadla, preci jen bezbecne to neni vubec. Dekuji za vase rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

608
29.6.15 20:51

Mame teda jen jedno dite, auto toyota auris combi a od babicky taky jezdime na baleni.. Cim vetsi tim lepsi, ale my hledeli i na spotrebu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 21:08

My mame grand picasso a teda zatim jenom pulrocni mimco, ale jsme s nim nadmiru spokojeni. Spousta mista, clovek nemusi myslet na to jak naskladat veci aby se vesly. Kdyz sedi lidi vepredu i vzadu tak je plno mista na nohy. A hlavne je vyssi takze se do nej dobre naseda i vyseda. Ohledne technickych veci neporadim :-( osobne se mi auto zda tak akorat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
29.6.15 21:09

@Delko sice nebudeš voziot kočár, a le třeba dvě kola místo toho… čím víc místa, tím líp… typ auta neporadím cutroena bych nechtěla, ale s místem rozhodně nešetřit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 21:10

Pětka není moc rodinné auto. Teda z mého pohledu. Měli jsme Picasso, ne Granda, a bylo super, dokud jsme měli jen tři děti. Pětku má švagrová, je to krásný auto, ale mně už se zdá pro rodinu nepraktický

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
29.6.15 21:20

Misto na vic chce partner resit pripadnou rakvi na strechu, ale tu si tam sama nedam a uz vidim, jak se mu bude chtit mi ji tam den predem montovat. :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
29.6.15 21:28

Máme C4 Grand Picasso. Chtěli jsme ho proto, že jsme plánovali tři děti a tohle má vzadu tři plnohodnotné sedačky, které se dají jednotlivě posunovat dopředu a dozadu, takže se tam v pohodě připnou tři celkem jakékoli autosedačky. Taky má výborné testy bezpečnosti.

A říkali jsme si, že šestá a sedmá sedačka v kufru se bude občas hodit pro návštěvy, nebo když někam povezeme prarodiče.

Nakonec jsme skončili se 4 dětmi, takže je využíváme pravidelně.

Co se týká uspořádání, je to super auto, sedačky se krásně posunou, kufr (pokud nemáš vytaženou 6. a 7. sedačku) je obří, všude je místo a přitom to ještě není taková kráva velká, jako Sharan atd. V tomhle ohledu jsme spokojení. Jinak ale technicky katastrofa, pořád se nám porouchává, v servisu je skoro víc, než doma, vrazili jsme šílenmě moc peněz do oprav, pravidelně co pár měsíců odchází turbo (máme Diesel). Nevím, jestli je to vadným kusem, možná prostě máme jen smůlu, ale píšu otevřeně, že podruhé už do Citroena nepůjdu. Možná je to iracionální, určitě jsou některý kusy kvalitní, ale po těchto zkušenostech už bych se bála - navíc nám to teda už přestává stačit i velikostně, potřebujeme kromě přepravy 4 dětí mít i místo v kufru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 22:02

@Ronja Tyjo, já ho měla 5 let a bez problému :nevim: Měla jsem ho moc ráda, ale se čtvrtým dítětem jsme pořídili Jumpyho a vejdeme se s přehledem i s dědou a babičkou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
30.6.15 08:56

@mikesinka @Antonie Bolavá @Ronja
Díky moc za zkušenosti, už jsem se asi dozvěděla, kde je kámen úrazu, když jemu se to auto prostě nelíbí. Chtěl by něco chlapského, ale nechává rozhodnutí na mě, takže má zřejmě smůlu. Ještě, že nerozhoduje naše dcerka, páč by jsme měli růřové auto s těma příšernýma řasama na světlech, toť její vkus. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
30.6.15 09:55

@Delko ty sem si dopřála pod stromeček :)))
@Ronja jo holka, taky mi kdysi přišel sharan jako krááva velká :mrgreen: dneska s dodávkou si říkám, jaké to je roztomile skladné auto.. jinak přesně proto jsme psala prostor ano, citroena ne :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
30.6.15 21:05

No jasně že nakonec taky nějakou takovou krávou budu jezdit, dost možná VW transportér nebo něco podobnýho :) Ten Grand mi velikostně přijde ideální pro rodiny se 3 dětma. U nás jsou 4 a zdaleka není jisté, jestli je to konečná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
1.7.15 07:44

@Ronja @Ronja já čekám pátý :mrgreen: :mrgreen: mám hyundai H1 :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 07:49
@Ronja píše:
No jasně že nakonec taky nějakou takovou krávou budu jezdit, dost možná VW transportér nebo něco podobnýho :) Ten Grand mi velikostně přijde ideální pro rodiny se 3 dětma. U nás jsou 4 a zdaleka není jisté, jestli je to konečná…

Mně už to na tři děti přijde malý. Jak jsem si teď zvykla na osmimístný, tak si neumím představit rvát se do Picassa se třema dětma. Tohle je jak autobus :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
1.7.15 07:51

@Antonie Bolavá živě si pamatuju, jak jsem před narozením rvní kupovali kombíkovou oktávku a jak mi to auto přišlo ooobr :))) ve zěptném zrcátku jsem ěmla pocit, že počítám řady sedadel :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama