Co autisté nikdy nedělají - zkušenosti,fakta!

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2.5.17 21:05

Tak vidím že zdaleka nejsem sama kdo řeší že jeho dítě je „jine“, ale doktoři nemohou to ani potvrdit ani zamítnout.
Synu je 18 měsíců, a hlavní problém podle mého názoru je ten, že vůbec nechce za někým něco opakovat či napodobovat. Z toho plyne že neumí mluvit, nehraje si v napodobování nějaké činnosti, nezamává na rozloučenou, neudělá nic na povel. Ještě před měsícem vůbec nereagoval na mluvenou řeč a na své jméno, v poslední době ale se to lepší. Ostatní známky autismu nevidím - udržuje oční kontakt, zajímá se o ostatní dětí, nemá žádné rituály, bez problému zvládá většinu stresových situaci.
Téměř žádný psycholog alespoň u nás v regionu nebere tak male dětí, klinický logoped nás vezme, ale to je fronta na půlroku, neurologie se tím taky moc nezabývá u takhle malých dětí. Vůbec nechápu co mám dělat - jestli nějak řešit, hledat odborníky v Praze (tam jsou ale taky velikánské fronty) anebo skutečně počkat do 3 let a doufat že to zmizí samo? :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin