Co byste doporučili na naše problémy s otěhotněním?

Anonymní
8.2.21 19:41

Co byste doporučili na naše problémy?

Dovoluji si otevřít novou diskuzi a požádat o rady, co byste doporučili na naše problémy při snažení o miminko. Snažíme se už docela dlouho, nyní zvažujeme návštěvu nějakého CARU, ale i tak to naše „snažení“ chceme ještě zkusit nějak podpořit. Doporučíte mi prosím nějaké vitamíny, bylinky či doplňky, které by nám mohly zkusit pomoci k úspěchu? Nijak extra to nehrotíme (pokoušíme se), snažíme se mít čistou hlavu, sex obden nebo klidně i každý den, když je chuť. V psychice problém nevidím. Když jsem se podle našich problémů ptala v lékárně, všude mi doporučili úplně něco jiného (hlavně podle smluvených partnerů), tak to zkouším ještě i tady podle vašich zkušeností.

Já:

• mám nepravidelné cykly (již rok po vysazení HA) v rozmezí 27-41 dní, ovulace je vždy až na konci cyklu 10 dní před menstruací
  • pravidelně užívám přes půl roku Femibion, vyzkoušena Maca, kotvičník a čaj kontryhel + maliník
  • hledám něco na podporu otěhotnění a zároveň srovnání cyklů a posunutí ovulace dopředu (aby se mimi stihlo dostatečně uhnízdit)

Manžel:

• dle SPG má pomalejší spermie a horší tvar, ale šance dle lékařů jsou
  • pravidelně užívá Selzink a vit. E, vyzkoušena dlouhodobě Maca, kotvičník
  • hledá něco na podporu plodnosti, rychlejší spermie a jejich tvar (i když na tvar asi nic není :mrgreen: )
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1323
8.2.21 19:51

Já doporučuju Macu. Aneb řeřicha peruánska. Snažila jsem se 2 roky pak jsem toto 2 měsíce pila a jsem v 13 tt. Každopádně doktorka mi dělala kolem ovulace folikulometrii takže jsem i vedela, že zrovna teď mám ovu. Ale myslím, že za Maca tomu pomohla. Podporuje plodnost. Pijte to oba :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
8.2.21 19:53

A u prvního mi podle mě pomohl Inofolic.
Nebo teda myslím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
8.2.21 20:02

Myslím, že nám fungoval inofolic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:08

Mě pomohly na srovnání cyklu vitální houby a čaj gyneko 1 ( do ovulace) a gyneko 2 ( po ovulaci) z teavitae.cz Snad to sem mohu napsat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:16
@Deneriss píše:
Já doporučuju Macu. Aneb řeřicha peruánska. Snažila jsem se 2 roky pak jsem toto 2 měsíce pila a jsem v 13 tt. Každopádně doktorka mi dělala kolem ovulace folikulometrii takže jsem i vedela, že zrovna teď mám ovu. Ale myslím, že za Maca tomu pomohla. Podporuje plodnost. Pijte to oba :srdce:

Jak jsem psala, Macu jsme užívali. Brali jsme ji oba 4 měsíce, ale bez úspěchu.

• Citovat
  • Nahlásit
309
8.2.21 20:17

Na srovnání cyklu je super gynex od Energy :palec: třeba budou mít i něco pro chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
8.2.21 20:18

Inofolic :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1905
8.2.21 20:25

Fem+.. vsechny kamaradky, kterym jsem doporucila byly do 3-4mes. tehotne ;)

Mne ho dolorucila gynekolozka po roce marneho snazeni. Hned druhy cyklus (ktery krasne srovnal) jsem otehotnela a hned to byly dvojcata :mrgreen: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:43

Za mne méně je někdy více. Píšeš, že to nehrotíte, ale dalšími podpůrnými prostředky už v tom hrocení budete. Nemyslím to ve zlém, ale celkem pravidelně tu v diskuzích čtu, jak už holky zkusily snad opravdu všechno a pak už zbývá jen upadnout do zoufalství. Důležité je mít srovnanou psychiku a to píšeš, že máš, tak to je super. Pak bych asi viděla, co by mi řekli v CAR a podle toho jednala dál.
Jinak z mé zkušenosti - manžel spermio fakt špatný, přirozené otěhotnění v podstatě nemožný a kvůli věku nás tlačil čas. První IVF se zadařilo a nic jsem na podporu otěhotnění já ani manžel nebrali. Druhé IVF se nepovedlo a najeli jsme na podpůrný věci, manžel Maca, Selzink, plus nějaký další vitamíny, začal sportovat, hlídal si stravu. Já začala brát Nosifol forte, protože k zavádění mi tehdy nezbylo žádné embryo a ten Inofolic je na vývoj embryí (a vajíček) prý dobrý. Pak v době třetího pokusu se sem manžel kvůli zavření hranic nakonec nedostal a použili jsme tedy zmražené sperma z předchozího neúspěšného pokusu (kdy na podporu nedělal vůbec nic) a zadařilo se. Takže za mě možná pomohl jenom ten Nosifol.

Příspěvek upraven 09.02.21 v 11:11

• Citovat
  • Nahlásit
1447
8.2.21 20:52

Za mě na srovnání cyklu taky Gynex, 2× jsem otěhotněla po dvou měsících užívání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.2.21 21:24

Femigard

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
8.2.21 21:27

Také se přimlouvám za Gynex..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
8.2.21 21:41

Ja femibion, caj na plodnost od Bylika, delka cyklu cca 50 dni.
Manza kotvicnik.
Sex 1× za dva az tri dny.
Junior na sebe nechal cekat jeden cyklus.

Musim ale podotknout, ze je nas treti s 6ti letym odstupem. Prali jsme si ho moc ale nebyli jsme v situaci, kdy bychom se na to nejak soustredili. Brali jsme to, ze dve uz mame a pokud se povede treti, tak to bude krasny, pokud ne, tak proste ne.

Prvni dve byly z IUI, ale take za podpory femibionu a caju + clostilu. Povedlo se pokazde hned na prvni pokus.

Drzim pesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
192
8.2.21 23:29

2000mg denne myo-inositol pro oba dva.
U zen je napr v nosifolu, inofolicu..u chlapu folandrol. Nebo se bezne a levneji prodava jako preparat pro sportovce. Je to vlastne vitamin a mimo jine pomaha na hubnuti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat