Rodiče chtějí nechat uspat mého psa

64
11.10.19 22:17

Co mám dělat? Jak přesvědčit rodiče

Dobrý večer, předem se omlouvám jestli to sem nepatří, ale jsem zoufalý a potřeboval bych radu, jak se mám zachovat a co udělat proto, aby byli rodiče ochotní změnit, pro mě fatální rozhodnutí. No a koho jiného se zeptat, než jiných rodičů. Aby jste byli v obraze popíši Vám problém. Jde o to, že náš k rodině milující věrný a úžasný pes, pokousal nejprve malého chlapečka, syna máminy kamarádky. Bylo to jen takové stisknutí za ruku. Nikdo to neřešil a protože jsem nebyl doma já ani táta, nikdo ho neposlal za trest na místo a nic podobného, zkrátka mu to prošlo. Jako dominantní k cizím on byl vždycky, ale nikdy nikoho nekousl a v mé přítomnosti nebo v přítomnosti táty ho můžou hladit i cizí lidi a je přátelský. Pokud ale nejsme u toho my, mámu ani ségry nerespektuje. Má je moc rád, nikdy by jim neublížil, ale neposlechne. Proto ho samy ani nevenčí. Stalo se to v den, kdy jsme odjeli se školou na týden na výměnný pobyt. Udělal to zřejmě proto, protože byl nervózní, že jsem odjel. Cítil to a byl nesvůj, protože je na mě hodně fixovány. Hodně se mu věnuji, zavodime spolu v několika psích disciplínách, má složené i zkoušky poslušnosti a zkrátka se mnou a s tátou funguje na sto procent. Kdyby byl taková bestie jak z něho teď každý dělá, jen těžko by mohl na soutěže, kde je několik desítek lidí a psů. Hned by nás vyřadili. No jenže pořádný průser nastal v den mého příjezdu dom. Asi hodinu před tím než jsem dorazil domů. To totiž pokousal po druhé a to mnohem hůře. Tentokrát 14 letou spolužačku mé ségry. Ségra má zákaz, pokud nejsou rodiče doma nebo já, přijít ze školy s kamarádkou. No je v těžké pubertě a občas neposlechne. No stalo se to tak, že se holky strkali o mobil, že jim napsal nějaký kluk, no a ta kamarádka mé ségry nechtěla, aby to ségra četla, tak do ní nějak strčila a přiskočil pes a pustil se do ní. No vzhledem k tomu, že má šedesát kilo a je to kus psa, dopadlo to ještě dobře, přesto ji pokousal ne málo a holka byla pár dní v nemocnici. Bylo to haló na celý vchod, byli u toho i policajti. Jak lidé z baráku, tak rodiče té slečny dali našim ultimátum, že buď půjde pes pryč nebo sousedi sepíšou petici a rodina Nikoly podá na naše rodiče TO. Hakim šel tedy k mému kamarádovi, tam vyl, nejedl a prostě tam nemohl zůstat. Šel na převýchovu, tam ho za dva dny vyhodili ze stejného důvodu. Byl totiž dříve týrán feťáky a zřejmě si nese následky, které se již nenapraví. Řekli nám, že buď zůstane s námi nebo ať ho dáme raději utratit. Zaplatil jsem mu tedy útulek z peněz za mobil, na který jsem si na brigádě vydělal. Prodal jsem ho a měl jsem ještě naději. Jenže i ta pohořela a došlo to až tam, že pes má na zahradě rodicu táty vykopanou díru a na veterine domluvenou poslední injekci. S tím se nehodlám smířit a dny, které mu zbývají ubíhají. Naši jinak fakt v pohodě rodiče, vycházím s oběma skvěle a to i přesto, že táta není můj pravý, se prostě rozhodli, žádné moje návrhy nezabraly. A že jich bylo. Jsem schopný opravdu dodržet, aby pes chodil ven jen s košíkem, jsem ochotný se rodičům té holky nějak zavděčit, třeba bezplatnou brigádou, mají velký dům se zahradou. Jsem ochotný psa pro všechny případy zavírat, když nebudu doma k sobě do pokoje a pro jistotu i zamykat. Zkusil jsem se i domluvit s mým otcem s kterým normálně nekomunikuji, protože má volnou garsonku, zda by mi jí nepronajmul, peníze bych dal dohromady z brigád, ale ani s tím naši nesouhlasí, sice tvrdí, že ví, že bych se o sebe postaral (klidně bych chodil denně dom, rozhodně chodil dál do školy atd.) Oni ale zase řeší cizí lidi, že by to někdo nahlásil, protože 18 mi bude až za rok a dva měsíce. Že prý nestojí o to, aby přišla socka. Také říkají, že tím bych si uvázal kouli na nohu, že si mám užívat života a ne sedět doma kvůli psovi, protože ho nikdo nepohlidá. Samotným jim je to líto, také brečeli, mají ho rádi, ale pořád si jedou svoje a řeší lidi. Co je mi do nich? Já prostě nedovolím, aby pes umřel. Je pro mě hodně důležitý, opravdu moc. Má přítelkyně je taky proti a dost se kvůli tomu teď hádáme, ale já prostě o něj nemohu přijít, narušilo by to naše rodinné vztahy, já bych jim to nedokázal odpustit. Prosím Vás, nemůžete mi poradit, jak naše přesvědčit? Upřímně doufám, že tu není nikdo z mého okolí, hlavně tedy mamka, ale co už, snad ne. Mami jestli to čteš/ budeš číst, z toho co jsem zde sesmolil, snad už pochopíš, že se to nesmí stát, prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6442
11.10.19 22:25

Promiň, ale to není o náhodě. Sám píšeš, ze ten pes byl výchován tak, jak byl. Představ si, kdyby to bylo opačně, ty jsi nebyl majitelem psa, ale rodičem toho dítěte. Nebo kdyby se to neštěstí stalo naopak a tak, jak se pustil do kamarádky tvé sestry, tak by ublížil tomu malému dítěti. To by zabil, jsi si toho vědom? Řeší lidi? Umíš si představit, kdyby opravdu podali trestní oznámení? Přijde mi, že šli vůbec neuvědomuješ, jak je ten pes nebezpečný. Chápu, že ho miluješ, ale zjevně na něj nestačíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
11.10.19 22:28

@Matt 02
Teda…, hezky napsáno a je to zapeklitá situace.. :think:
Jak je pes starý a o jaké plemeno se jedná?
Co zkusit Rudolfa Desenského? Nabízí i osobní konzultace nebo by psa umístil u sebe nebo zkusil mu najít jiný domov..? :nevim:
Hodně štěstí! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 22:32

Ony jsou krásné věty typu, on by nikdy nikomu neublížil, nikdy se nikomu nedá věřit, natož zvířeti a to ještě, když už dvakrát někoho pokousal, sorry, udělá to znova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11237

Podívej se, ty nemáš psa, ale časovanou bombu. Nezvládli jste výchovu, ten pes je bez tvé přítomnosti neovladatelný a ty nemůžeš zaručit, že s ním budeš 24/7. Na co čekáš? Až to příště nebude mladá holčina, ale malý dítě, který útok šedesáti kilovýho psa nepřežije? Psa je mi sice líto, ale souhlasím s tvými rodiči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Matt 02 psy miluju, ale když jste věděli, že uz jednou útočil, měli jste to řešit, nemyslím tím poslat ho na místo, ale třeba rovnou zavírat v pokoji, nebo něco. Prostě se nesmí stát ze bude neposlušný. Zvlášť když píšeš kolik má kg. Navrhuji zkusit převýchovu od pana desenskeho, nebo tak nějak. A nebo nový domov. Chyba není v psovi, ale ve špatné vychove, kterou jste nezvladli a bohužel na to asi doplatí chudák zvíře.

Příspěvek upraven 11.10.19 v 22:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 22:33

Bejt rodic te pokousane holky a potkat pak toho psa venku, tak ho snad sama strelim. Ten pes behem kratke chvile napadl dva lidi, okusil krev a nejspis se mu to zalibilo, dalsi nevinny clovek/dite to taky nemusi prezit. Chapu, ze mas svyho psa rad, ale sakra lidskej zivot je cennejsi nez psi i kdyz si spousta lidi mysli, ze to tak neni.

• Nahlásit
  • Citovat
19807
11.10.19 22:36
@Matt 02 píše:
Dobrý večer, předem se omlouvám jestli to sem nepatří, ale jsem zoufalý a potřeboval bych radu, jak se mám zachovat a co udělat proto, aby byli rodiče ochotní změnit, pro mě fatální rozhodnutí. No a koho jiného se zeptat, než jiných rodičů. Aby jste byli v obraze popíši Vám problém. Jde o to, že náš k rodině milující věrný a úžasný pes, pokousal nejprve malého chlapečka, syna máminy kamarádky. Bylo to jen takové stisknutí za ruku. Nikdo to neřešil a protože jsem nebyl doma já ani táta, nikdo ho neposlal za trest na místo a nic podobného, zkrátka mu to prošlo. Jako dominantní k cizím on byl vždycky, ale nikdy nikoho nekousl a v mé přítomnosti nebo v přítomnosti táty ho můžou hladit i cizí lidi a je přátelský. Pokud ale nejsme u toho my, mámu ani ségry nerespektuje. Má je moc rád, nikdy by jim neublížil, ale neposlechne. Proto ho samy ani nevenčí. Stalo se to v den, kdy jsme odjeli se školou na týden na výměnný pobyt. Udělal to zřejmě proto, protože byl nervózní, že jsem odjel. Cítil to a byl nesvůj, protože je na mě hodně fixovány. Hodně se mu věnuji, zavodime spolu v několika psích disciplínách, má složené i zkoušky poslušnosti a zkrátka se mnou a s tátou funguje na sto procent. Kdyby byl taková bestie jak z něho teď každý dělá, jen těžko by mohl na soutěže, kde je několik desítek lidí a psů. Hned by nás vyřadili. No jenže pořádný průser nastal v den mého příjezdu dom. Asi hodinu před tím než jsem dorazil domů. To totiž pokousal po druhé a to mnohem hůře. Tentokrát 14 letou spolužačku mé ségry. Ségra má zákaz, pokud nejsou rodiče doma nebo já, přijít ze školy s kamarádkou. No je v těžké pubertě a občas neposlechne. No stalo se to tak, že se holky strkali o mobil, že jim napsal nějaký kluk, no a ta kamarádka mé ségry nechtěla, aby to ségra četla, tak do ní nějak strčila a přiskočil pes a pustil se do ní. No vzhledem k tomu, že má šedesát kilo a je to kus psa, dopadlo to ještě dobře, přesto ji pokousal ne málo a holka byla pár dní v nemocnici. Bylo to haló na celý vchod, byli u toho i policajti. Jak lidé z baráku, tak rodiče té slečny dali našim ultimátum, že buď půjde pes pryč nebo sousedi sepíšou petici a rodina Nikoly podá na naše rodiče TO. Hakim šel tedy k mému kamarádovi, tam vyl, nejedl a prostě tam nemohl zůstat. Šel na převýchovu, tam ho za dva dny vyhodili ze stejného důvodu. Byl totiž dříve týrán feťáky a zřejmě si nese následky, které se již nenapraví. Řekli nám, že buď zůstane s námi nebo ať ho dáme raději utratit. Zaplatil jsem mu tedy útulek z peněz za mobil, na který jsem si na brigádě vydělal. Prodal jsem ho a měl jsem ještě naději. Jenže i ta pohořela a došlo to až tam, že pes má na zahradě rodicu táty vykopanou díru a na veterine domluvenou poslední injekci. S tím se nehodlám smířit a dny, které mu zbývají ubíhají. Naši jinak fakt v pohodě rodiče, vycházím s oběma skvěle a to i přesto, že táta není můj pravý, se prostě rozhodli, žádné moje návrhy nezabraly. A že jich bylo. Jsem schopný opravdu dodržet, aby pes chodil ven jen s košíkem, jsem ochotný se rodičům té holky nějak zavděčit, třeba bezplatnou brigádou, mají velký dům se zahradou. Jsem ochotný psa pro všechny případy zavírat, když nebudu doma k sobě do pokoje a pro jistotu i zamykat. Zkusil jsem se i domluvit s mým otcem s kterým normálně nekomunikuji, protože má volnou garsonku, zda by mi jí nepronajmul, peníze bych dal dohromady z brigád, ale ani s tím naši nesouhlasí, sice tvrdí, že ví, že bych se o sebe postaral (klidně bych chodil denně dom, rozhodně chodil dál do školy atd.) Oni ale zase řeší cizí lidi, že by to někdo nahlásil, protože 18 mi bude až za rok a dva měsíce. Že prý nestojí o to, aby přišla socka. Také říkají, že tím bych si uvázal kouli na nohu, že si mám užívat života a ne sedět doma kvůli psovi, protože ho nikdo nepohlidá. Samotným jim je to líto, také brečeli, mají ho rádi, ale pořád si jedou svoje a řeší lidi. Co je mi do nich? Já prostě nedovolím, aby pes umřel. Je pro mě hodně důležitý, opravdu moc. Má přítelkyně je taky proti a dost se kvůli tomu teď hádáme, ale já prostě o něj nemohu přijít, narušilo by to naše rodinné vztahy, já bych jim to nedokázal odpustit. Prosím Vás, nemůžete mi poradit, jak naše přesvědčit? Upřímně doufám, že tu není nikdo z mého okolí, hlavně tedy mamka, ale co už, snad ne. Mami jestli to čteš/ budeš číst, z toho co jsem zde sesmolil, snad už pochopíš, že se to nesmí stát, prosím.

Ten pes je, předpokládám, rodičů. Platili veterináře, žrádlo, očkování a mají za něj zodpovědnost. Nechápu rozhodnutí člověka, který si domů přitáhne psa od feťáků a doufá, že to bude šedesátikilový mazel. Kdybych byla rodič té pokousané, nic jiného než utracení bych tomu psovi nepřála. Nezvládáte ho. Buď ho zkuste dát zkušenějšímu majiteli, za cenu, že pes bude asi smutnit, nebo holt ta horší varianta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Zkusila bych kontaktovat R. Desenského, jestli by nepomohl nebo si nevzal psa nevzal k sobě. Z popisu mi přijde, že pes bránil sestru proti kamarádce. Tohle naši psi dělají taky, je potřeba je hlídat, případně před návštěvou zavřít do kotce. Přece jen - pes je hlídač a obranář.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Chyba je na rodičích a na slečnách, které nevěděly, jak se při psovi chovat.
Zkus napsat na ifauna.cz/psi, do diskuze, tam určitě
poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19807
11.10.19 22:38
@Anonymní píše:
Bejt rodic te pokousane holky a potkat pak toho psa venku, tak ho snad sama strelim. Ten pes behem kratke chvile napadl dva lidi, okusil krev a nejspis se mu to zalibilo, dalsi nevinny clovek/dite to taky nemusi prezit. Chapu, ze mas svyho psa rad, ale sakra lidskej zivot je cennejsi nez psi i kdyz si spousta lidi mysli, ze to tak neni.

Není významější, ale pes nenese zodpovědnost za případné zranění jiných osob :roll: To si musí zodpovědět jeho majitelé, co si myslí, že ho mají pod kontrolou. Nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13548
11.10.19 22:39

No koho jiného se zeptat než rodičů? To je přesně ono, ptáš se tu maminek od dětí. Já ačkoliv mám zvířata ráda, tak nějaký pes pokousat moje dítě, tak taky budu trvat na nějakých opatřeních. A nestalo se to jednou, ale 2×, to už se mi nezdá jako blbá náhoda. Nicméně bych taky byla proti utracení, spis bych psa nabídla někomu, kdo je schopný s ním pracovat, nemá doma a v okolí malé děti, má pro takové zvíře podmínky. Ale nechat si toho psa někde v bytovce mi přijde dost o usta :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19807
11.10.19 22:40
@annelisa píše:
Zkusila bych kontaktovat R. Desenského, jestli by nepomohl nebo si nevzal psa nevzal k sobě. Z popisu mi přijde, že pes bránil sestru proti kamarádce. Tohle naši psi dělají taky, je potřeba je hlídat, případně před návštěvou zavřít do kotce. Přece jen - pes je hlídač a obranář.

Nemyslím si, že by Desenský toužil po každém psovi, co ho majitelé zkazili. Má svých psů ažaž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 22:47
@Russet píše:
Nemyslím si, že by Desenský toužil po každém psovi, co ho majitelé zkazili. Má svých psů ažaž.

Za zkoušku to stojí. Vím, že nevezme každého psa, ale většinou je ochoten pomoci. Znám ho osobně už pár let. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
11.10.19 22:50

V prvé řadě ti musím napsat, že tě chápu. V druhé ovšem chápu i tvoje rodiče. Máte doma nezvládnutého psa. Kdyby to byl pes ze zahrady, kde by měl svůj kotec a chodil bys ho venčit jen ty nebo tvůj táta, tak byste takto mohli pokračovat. V bytě je to neúnosná situace. Jako rodič bych nikdy nepřistoupila na to, abych měla takové zvíře doma - byť zamčené u syna v pokoji. Kousl dvakrát, i kdybyste ho hned napoprvé potrestali, kousl by podruhé stejně - pokud by tam neměl tebe nebo tvého tátu. Ani ta garsonka by u mě neprošla, tvoji rodiče mají pravdu. Zkus oslovit pana Eichlera: http://ivoeichler.cz/, jednou (kdysi dávno) jsem u něj řešila problémového psa a jeho přístup byl skvělý.
Dočasným řešením by mohl být pronajatý nějaký kotec na cvičišti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama