Co s nevyužitou antikoncepcí?

766
16.9.20 23:06

Co s nevyuzitou antikoncepci?

Nechala jsem si napsat antikoncepci, vyzvedla v lékárně, precetla pribalovy letak, zjistila kontraindikace. Do lekarny vratit nemohu, mam poskozeny obal, i tak by to asi zpet nevzali. Da se s tim neco jeste delat? Nejak prodat? Nekde vratit? Sice byla z levnejsich, ale i tak 450 korun letelo primo „do kose“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18196
16.9.20 23:09

Prodavat to nesmis, to je trestný cin. Tvoje dr nevi co mas za kontraindikace, kdyz ti ji pise? Ja bych ji vrátila do lekarny, penize asi zpatky nedostaneš, ale co jineho chces delat s nacatymi leky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
16.9.20 23:16

@Kriss Tina evidentne nevi, taky jsem z toho byla rozcarovana. Nacate nejsou, jen otevrena krabicka, tak to je pekne na prd teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7026
16.9.20 23:47

@marka123 Lékárna ti prášky zpět neproplatí (ani kdyby nebyl poškozený obal), vezme si je, ale bude je muset zlikvidovat, stejně jako jiné léčivo, které vrátíš (třeba prošlé, nedobrané). Prodávání je trestné. Jedině, kdybys měla nějakou dobrou kamarádku/příbuznou, co užívá stejnou HA, že bys to pokoutně dala jí. Jinak bohužel, vyhozené peníze. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
17.9.20 00:23

Jen pro příště, ke všem lékům jsou k dispozici příbalové letáky online. Jsem alergik a tak si musím hlídat složení. U některých léků jsem třeba alergická na barvivo v potahu :zed:, takže už jsem se naučila si složení kontrolovat ještě před vyzvednutím v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
17.9.20 04:40

Zkusila bych zanest k dr, jestli by někomu tam nenabidl, za nižší. Cenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15625
17.9.20 07:47

@Sallema to určitě neprojde, to se dělalo před 20 lety, ale teď to hyg. předpisy zakazují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
17.9.20 08:06

Prosle a nevyuzite leky se davaji do lekarny k likvidaci. Hlavne nevyhazovat do kose. Davam jednou za cas v igelitovem pytliku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
17.9.20 08:53

@stinga mi tak jednou ale před x lety u dr. Nabídli ha od někoho, ale nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15625
17.9.20 21:10
@Sallema píše:
@stinga mi tak jednou ale před x lety u dr. Nabídli ha od někoho, ale nevím..

ano, dřív to bylo běžné, že lidi hlavně dražší a nedostatkové léky vraceli lékaři a ten to poskytl jiným pacientům - ale teď jsou zpřísněné hyg. normy, prý se neví, v jakém prostředí to ten původní pacient skladoval, jestli to nebylo v horku a tak… takže se i drahé léky vyhazují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7026
17.9.20 21:38

@stinga Nejsou to jen léky vydané pacientovi. Před pár měsíci jsem si pár dní nestíhala vyzvednout objednávku z eshopu lékárny a v další výzvě k vyzvednutí bylo toto:

„Produkty z lékárenského sortimentu, které opustí náš sklad, už se nesmí vrátit, ale musíme je zničit. Pomozte nám šetřit životní prostředí, a nenechte svou objednávku propadnout.“

Přitom by ty produkty vůbec neopustily lékárnu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
22.9.20 20:53

Jako viděla jsem x krát, že někdo prodával nevyužitou antikoncepci na facebooku v různých bazárcích. Za levněji a mělo to i úspěch a ženské prodaly. Většinou to samozřejmě chtějí koupit ženské, co tu antikoncepci užívají déle a rády ušetří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
22.9.20 20:59

Taky mám nevyužitá 2 platíčka antikoncepce Katya. Dostala jsem ji před IVF. Malé balení nebylo v lékárně, tak jsem vzala velké. No a co s ním teď…
Vyhodit mi to přijde škoda.
Dala bych klidně zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama