Reklama

Conseq - Horizont Invest

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Keny
Kecalka 104 příspěvků 16.12.09 20:30
Conseq - horizont invest

Mám dotaz ohledně investic do podílových fondů. Je to produkt na důchod Conseq - horizont invest. Nemáte s tím někdo zkušenost? Já jsem si to letos udělala a teď nevím jestli je to to pravý. Je to teda výhodnější klasické penzijní fondy
Moc děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 36 Další »

Reklama

Reakce:

Alík
Echt Kelišová 7863 příspěvků 16.12.09 21:10

Manžel tohle u Consequ má, ale vůbec tomu nerozumíme ani jeden. Natlačila nás do toho jedna finanční poradkyně, když sme si brali hypotéku, s tim, že za nějaký roky tam budeme mít našetřeno dost peněz, aby se hypotéka splatila. Ale víc fakt neporadim :nevim:

webdesign3000
Kecalka 208 příspěvků 17.12.09 00:58

Je to relativně dobrý produkt. Co by si o tom chtěla vědět?
Je to lepší než penzijní připojištění.

Keny
Kecalka 104 příspěvků 17.12.09 13:27

No já abych pravdu řekla to taky moc nechápu. Zrušili jsem oba z manželem penzijko. Teď mě to mrzí mohli jsem si ho nechat pro sychr. Davali jsem tam jen stovku :-D A právě poradkyně nám „natlačila tohle“ jak je to výhodný, že vyděláme víc.
Náhodně jsem potkala člověka co se zabývá obchodováním na burze a řekl, že to neni tak košer že bych mělajít od toho. Tak mě uvrtal a já teď nevím.
Ještě musím napsat že jsem obcházele různě banky co nabízí za investování tak jsem se do toho trochu vpravila.....­....u consequ mi vadí, že ve smlouvě nemám, že moje investice jsou po celou dobu jištěný, když se něco stane, že o svůj vklad nepřijdeme. Poradkyně mě přesvědčovala, že ne :roll: ale… prý je to jištěný ČNB, ale to banky takya podobnéprodukty kde se investuje do akcíí a podílových fondů jištěné nemají. Pak mi vadí, že nevím kolik to vydělá, jen to odhadují ročně na 6-9% a jak jsem pochopila takaž ke konci. my to máme na 35 let. Prý se i posledních 10 let zamyká, ale to jsem ve smlouvě také nenašla nebo jsem to přehlídla.
Navíc mi přijde dost velký poplatek za uzavření, myna každé smlouvě máme 7500,– 8-o .Takže jsem z toho taková rozpačitá, nejraději bych to zrušilaale to přijdeme asi o 9000,– ješt nemáme ani zaplacený celý poplatky :nevim:

Keny
Kecalka 104 příspěvků 17.12.09 13:28

Alíku ana jak dlouho to má a už vám to něco vydělalo?

Alík
Echt Kelišová 7863 příspěvků 28.12.09 19:50

máme to už 2roky, a kolik to vydělalo nevim, musim se zeptat. :wink:

pavel kostal
Nováček 4 příspěvky 18.02.11 17:04

Ahoj,jmenuji se Pavel a chci si také založit tento produkt,ale chtěl bych se dozvědět předem pár informací: zda je písemný výpis tohoto produktu dosti přehledný a zda bych se v něm dokázal zorientovat,neboť kamarád má podobný produkt od Consequ a v tom se moc nevyzná.Dají se tyto mé investice nějak sledovat na internetu? A pokud společnost Conseq zkončí,nepřijdu o své investice?Prosím poradíte mi?děkuji

xmerssy
Závislačka 3287 příspěvků 26.02.11 18:59

Dobrý den,
já si založila spoření pro dítě s Horizont Invest asi před půl rokem, doteď si nejsem jistá, zda jsem udělala dobře…
Spoření mám na 18 let, měsíční vklad 500Kč, bylo mi řečeno, že nižší částka spořit nelze…
Výše předplaceného vstupního polatku je kolem 4000Kč, což se mi zdá hodně.
Ke konci roku mi přišel výpis s částkou -40Kč, v podstatě si z mých ukládaných částek berou peníze za vstupní poplatek.
Já z toho dobrý pocit nemám, spořím přes půl roku a jsem v podstatě v mínusu…
Nejraději bych vše zrušila, ale pochybuju, že mi peníze vrátí.
Takže svojí nerozvážností jsem vlastně přišla o 4tis., pokud smlouvu tedy zruším…

Chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo, kdo spoří dítěti s Horizont Invest…a zda je to tak výborný produkt, jak mi bylo řečeno¨.
 Díky

Peťťule
Stálice 77 příspěvků 26.02.11 20:14
baby invest

Máte přece možnost volby si je předplatit.Osobně si myslím,že Conseq má poplatky jasné a průhledné nic tam není zatajováno(skryté poplatky).Já jsem byl na školení tohoto produktu skutečně nelze platit nižší částku.K před­placení poplatku o žádné peníze jste nepřišl, máte zaplacený správcovský(ob­hospodařovací polatek) poplatek na celou dobu spoření.
U pojišťovny Vám odečtou daleko více peněz a na konci zaplatíte daň 15%.Protože se v tom trochu vyznám naší dceři jsme žádnou pojistku ke spoření nezaložili.
Chápu vaše pochybnosti,ale zde nejspíše nejsou na místě.Navíc každý měsíc máte na stránkách Conseq report o vývoji Vašeho portfolia.třeba dynamické portfolio ma 15% za rok.
Zdraví Vás Tomáš.

xmerssy
Závislačka 3287 příspěvků 26.02.11 21:00

Děkuji za odpověď, toto jsem potřebovala slyšet, že jsem neudělala nějakou hloupost…a nezaložila nevýhodné spoření.
Jen nemáme Horizont Invest-Baby, ale Horizont Invest.
Ještě se zeptám, pokud bych chtěla spoření předčasně ukončit, dostanu částku zpět?
Pokud by se stalo, ze bych nemohla vkládat 500Kč měsíčně, jak dál?Jedině dát výpověď?

Díky M.

Peťťule
Stálice 77 příspěvků 27.02.11 19:34
Horizont

Peníze jsou vaše po celou dobu u tohoto produktu není ani výstupní poplatek.Vždy Vám vyplatí to co máte na účtu aktuální hodnotu.
S přerušením si nejsem uplně jistý,ale myslím že to nelze.Lze to u produktu Konto života od SFM. Group.
Výhoda je v tom,že oni Vám nakupují portfolio které za takové částky samostatně člověk nemůže nakupovat a likvidita.

Ondra89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.11 17:03
poplatek

Výše poplatku se počítá z měsíční úložky a na jak dlouho to budete spořit, jsou to zhruba 3%. Tenhle poplatek se platí buď předem a nebo se ztrhává z prvních vkladů. Tenhle poplatek je také jediný, který kdy zaplatíte za celých např.. 30 let, kdy ten účet máte, spočítejte si kolik vás stojí vedení účtu, poplatky z bankomatu apod. Za těch 30 let se u banky dostanete na 10× vyšší částku. Ano je to najednou dost peněz ale když to vydělíte počty měsíci které si spoříte je to pakatel. Já sám mám tenhle účet ale investuji ve vyšších částkách můj poplatek činil 22 000 který se mi za 2 roky zhodnocení vrátil. Na tenhle účet se dá zřídit internetový přístup takže na něj máte dohled 24hod denně a navíc můžete s penězi kdykoliv manipulovat! ne jako u kapitálovek nebo investičního živ. pojištění!

jozimil
Kecalka 171 příspěvků 10.03.11 18:44
Ondra89 píše:
Výše poplatku se počítá z měsíční úložky a na jak dlouho to budete spořit, jsou to zhruba 3%. Tenhle poplatek se platí buď předem a nebo se ztrhává z prvních vkladů. Tenhle poplatek je také jediný, který kdy zaplatíte za celých např.. 30 let, kdy ten účet máte, spočítejte si kolik vás stojí vedení účtu, poplatky z bankomatu apod. Za těch 30 let se u banky dostanete na 10× vyšší částku. Ano je to najednou dost peněz ale když to vydělíte počty měsíci které si spoříte je to pakatel. Já sám mám tenhle účet ale investuji ve vyšších částkách můj poplatek činil 22 000 který se mi za 2 roky zhodnocení vrátil. Na tenhle účet se dá zřídit internetový přístup takže na něj máte dohled 24hod denně a navíc můžete s penězi kdykoliv manipulovat! ne jako u kapitálovek nebo investičního živ. pojištění!

Je bez diskuze, že nákladovost u tohoto investování je nižší než u investičního životního pojištění. Na druhou stranu, u pojištění máte v mnoha případech jistotu, že když si nemůžete spořit vy, spoří za vás pojišťovna. Což pochopitelně u přímé investice odpadá. A druhou věcí je výnos. Našel jsem, že nejvýkonnější Horizont připsal za posledních 12 měsíců 10 procent. A nejvýkonnější program investování v jedné pojišťovně za tutéž periodu připsal těch procent 20. Takže někdy s vyššími poplatky lze dosáhnout vhodnou investiční strategií vyšší zhodnocení. :-)

pavel kostal
Nováček 4 příspěvky 08.05.11 00:38

Ahoj lidi,z vaší diskuse bych si taky pořídil Horizont Invest,ale můj finanční poradce od společnosti Partners mi doporučuje CLASSICS INVEST také od Conseq,chci si spořit 20 let po 1000 Kč v Dymamiském způsobu,neznáte prosím někdo tento produkt? Děkuji

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 08.05.11 01:04
pavel kostal píše:
Ahoj lidi,z vaší diskuse bych si taky pořídil Horizont Invest,ale můj finanční poradce od společnosti Partners mi doporučuje CLASSICS INVEST také od Conseq,chci si spořit 20 let po 1000 Kč v Dymamiském způsobu,neznáte prosím někdo tento produkt? Děkuji

To by ti měl tvůj poradce vysvětlit jaký je mezi tím rozdíl a proč ti to doporučuje, ne?

Info můžeš také nastudovat zde: https://www.conseq.cz/page.asp?…

Jen velmi stručně a co nejvíce „polopatě“:
Classic Invest (dynamický) - v podstatě to znamená, že budeš celou dobu investovat „dynamicky“ (převážně do akcií).

Horizont Invest - patří do kategorie fondů „životního cyklu“. Na začátku se investuje dynamicky a jak se blíží konec investování (uplynutí 20 let), tak se investice stává stále více konzervativní (ubývá v portfoliu akcií a přibývá dluhopisů). Vše probíhá automaticky, na nic z toho nemusíš myslet. Oproti prvnímu případu se dá očekávat nižší zhodnocení (protože dluhopisy nenesou tolik kolik akcie), ale zase tvou investici na konci období tolik neohrozí případný pokles trhů (jako tomu bylo v roce 2008-2009, kdy šly akciové trhy „na hubu“).

Nedá se říct, co z toho je lepší. Záleží to na situaci a potřebách klienta. A to byste měli s poradcem spolu probrat, proč tak a ne jinak. :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 36 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >