Covid pozitivní i po karanténě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 19:19

Covid pozitivní i po karantene

Zdravím. Máte někdo taky zkušenosti s tím, že i po 14 dnech karantény vám opět vyšel pozitivní výsledek? Byla jsem pokaždé na PCR testech. Mám pořád ještě trochu rýmu, ale jinak se cítím celkem ok, tak mě to překvapilo. Asi půjdu na test znovu v pátek, protože další dva týdny v karantene už fakt nechci 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27
26.10.21 19:22

A před coronou, v době chřipek a viroz, taky jste takto řešila koho můžete nakazit, také jste takto byla ohleduplná? neútočím, jen se ptám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5010
26.10.21 19:25
@Anonymní píše:
Zdravím. Máte někdo taky zkušenosti s tím, že i po 14 dnech karantény vám opět vyšel pozitivní výsledek? Byla jsem pokaždé na PCR testech. Mám pořád ještě trochu rýmu, ale jinak se cítím celkem ok, tak mě to překvapilo. Asi půjdu na test znovu v pátek, protože další dva týdny v karantene už fakt nechci 8o

tak pokud máš pozitivní test po 14 dnech karantény (tedy předtím jsi pozitivní nebyla) tak z karatnény nastoupíš na izolaci. A pokud jsi 14 v izolaci pro pozitivní PCR test, tak není třeba po 14 dnech dělat kontrolní PCR. Protože po nemocni může být pozitivní několik týdnů i měsíců. Izolace se ukončuje po 14 dnech bez testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 19:32
@vtehanka12 píše:
A před coronou, v době chřipek a viroz, taky jste takto řešila koho můžete nakazit, také jste takto byla ohleduplná? neútočím, jen se ptám

Vůbec jste mi neodpověděla na mou otázku, ale asi tedy tuto zkušenost nemáte.
Já jsem byla na PCR kvůli tomu, že manželovi nebylo dobre, mně pak taky ne, tak jsme si udělali doma ATG (z důvodu ohleduplnosti) a vyšly nám pozitivni vysledky, tak jsme ještě šli na ty PCR, prý jsou spolehlivější (a z důvodu ohleduplnosti).
A tedy samozřejmě pokud mi není dobre, tak jsem vůči okolí ohleduplna, ale moc jsem tu vaši otázku nepochopila, co jste tím chtěla říci, promiňte. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 19:35
@Lucka1111 píše:
tak pokud máš pozitivní test po 14 dnech karantény (tedy předtím jsi pozitivní nebyla) tak z karatnény nastoupíš na izolaci. A pokud jsi 14 v izolaci pro pozitivní PCR test, tak není třeba po 14 dnech dělat kontrolní PCR. Protože po nemocni může být pozitivní několik týdnů i měsíců. Izolace se ukončuje po 14 dnech bez testu.

Aha, tak to slyším poprvé, že to může ukazovat pozitivní výsledek i několik týdnů či měsíců 8o :roll:. My jsme na test šli kvůli rodině, protože se nás ipo karantene všichni báli a abychom se tedy ujistili, že jsme ok. Manžel je negativní, já stále pozitivní. To mám tedy radost, že mi to může ukazovat takovou dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
15449
26.10.21 19:37
@Anonymní píše:
Vůbec jste mi neodpověděla na mou otázku, ale asi tedy tuto zkušenost nemáte.
Já jsem byla na PCR kvůli tomu, že manželovi nebylo dobre, mně pak taky ne, tak jsme si udělali doma ATG (z důvodu ohleduplnosti) a vyšly nám pozitivni vysledky, tak jsme ještě šli na ty PCR, prý jsou spolehlivější (a z důvodu ohleduplnosti).
A tedy samozřejmě pokud mi není dobre, tak jsem vůči okolí ohleduplna, ale moc jsem tu vaši otázku nepochopila, co jste tím chtěla říci, promiňte. :dance:

Ok. Takže ti vyšel pozitivní PCR. Tudíž od odběru budeš 14 dní v izolaci. Pokud nebudeš mít příznaky, izolace ti skončí za 14 dní. Pokud potřebuješ neschopenku, vystaví ti ji praktický lékař. A současně informuje své kontakty, že máš pozitivní OCR test, aby šly do izolace a po 5 dnech také na PCR test…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15449
26.10.21 19:40
@Anonymní píše:
Aha, tak to slyším poprvé, že to může ukazovat pozitivní výsledek i několik týdnů či měsíců 8o :roll:. My jsme na test šli kvůli rodině, protože se nás ipo karantene všichni báli a abychom se tedy ujistili, že jsme ok. Manžel je negativní, já stále pozitivní. To mám tedy radost, že mi to může ukazovat takovou dobu.

No jo, ale ty máš stále příznaky nemoci i po uplynutí 14 dnů izolace, takže v ní stále pokračuje, dokud příznaky nezmizí. A bylo by fajn rozlišovat izolaci a karanténu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
26.10.21 19:40

Pokud jste měla PCR test pozitivní a covid prodělala, měla byste být po ukončení karantény/izolace v pohodě. Na počátku pandemie se dělaly testy i na konci izolace, jenže se zjistilo, že test najde i mrtvý virus a pořád je pozitivní, i když už nakažlivý člověk není.
Takže pokud ho máte za sebou a dodržela jste izolaci, už bych testy nedělala a považovala se za zdravou a nenakažlivou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5010
26.10.21 19:42
@Anonymní píše:
Aha, tak to slyším poprvé, že to může ukazovat pozitivní výsledek i několik týdnů či měsíců 8o :roll:. My jsme na test šli kvůli rodině, protože se nás ipo karantene všichni báli a abychom se tedy ujistili, že jsme ok. Manžel je negativní, já stále pozitivní. To mám tedy radost, že mi to může ukazovat takovou dobu.

ale taková praxe je už rok, že na konci není třeba test. Asi je potřeba u brazilské a jihoafrické mutace. A chvíli platilo, že se dělal kontrolní test i u indické mutace, pokud byl po 14 dnech pozitivní, tak se to prodloužilo o týden a poté už se další nedělal. Ale to už zrušili, protože indická mutace je všechno. A je prokázané, že člověk už není po 14 dnech infekční (většina už není infekční po týdnu). Ale fragmenty viru mohou přítomné ještě několik týdnů.
A ty nejsi v kontaktu se svým lékařem? Přece ti museli říct na hygieně do kdy máš izolaci, ne? A že máš pozitivní test nahlásit svému praktikovi, který pak ukončí izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
26.10.21 19:43
@Anonymní píše:
Zdravím. Máte někdo taky zkušenosti s tím, že i po 14 dnech karantény vám opět vyšel pozitivní výsledek? Byla jsem pokaždé na PCR testech. Mám pořád ještě trochu rýmu, ale jinak se cítím celkem ok, tak mě to překvapilo. Asi půjdu na test znovu v pátek, protože další dva týdny v karantene už fakt nechci 8o

Prosím vás, na test nechoďte! Pozitivní můžete být ještě pár týdnů, PCR (polymerase chain reaction) detekuje přítomnost RNA a ve vašem případě po 14 dnech mrtvý virus.

Teda pokud jsem to pochopila správně i přrs špatné použití pojmu karanténa - že jste před těmi 14 dny měli pozitivní test a jste v izolaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
26.10.21 20:20

Osobní nemám, ale kamarádka ve třídě šla do karantény po 5 dnech šla na test byla pozitivní takže karanténa 14 dní. Poté šla opět na test, zase pozitivní takže další 14 dní doma, nakonec byla doma déle, doporučil ji to dr. Takže 6 týdnů seděla doma a nic ji nebylo jen rýma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5010
26.10.21 20:22
@Eelinna píše:
Osobní nemám, ale kamarádka ve třídě šla do karantény po 5 dnech šla na test byla pozitivní takže karanténa 14 dní. Poté šla opět na test, zase pozitivní takže další 14 dní doma, nakonec byla doma déle, doporučil ji to dr. Takže 6 týdnů seděla doma a nic ji nebylo jen rýma.

to je ale blbost tohle, to jí nařídil kdo? Test na konci izolace se nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
26.10.21 20:29

@Lucka1111 poslal ji tam doktor. Chtěl ji pak poslat ještě jednou po tom měsíci ale to odmítla, takže ji nechal ještě týden doma..
Ptala sem se na to svoji známé která je doktorka a také řekla že je to zvláštní. Ale bohužel tohle není jediný případ o kterém vím že to takhle někdo měl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
26.10.21 20:32
@Anonymní píše:

Jo můj partner když byl covid pozitivní a měl to potvrzené PCR testem tak chtěl jít po 3 týdnech do práce. Tak ho doktorka poslala znovu na test a byl stále pozitivní tak že mu neukončí neschopenku do tý doby odkuď nebude negativní. Šel ještě 3× na test dokuď nebyl negativní a trvalo to 6 týdnů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3126
26.10.21 21:56
@Anonymní píše:

Bali se vás??? 8o
Co to s vámi je??? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat