Dá se zjistit dluh na daních?

22512
3.3.16 16:26

Dá se zjistit dluh na daních?

Holky, dá se nějak zjistit zda dlužím nebo nedlužím na daních?

Kamarádka teď volala, že jí nepřišel z práce papír na daně a že na to zapomněla. Je už od roku 2013 na MD, PPM brala 2013 a 2014. Loni neví, zda něco přišlo, letos nepřišlo nic :think:
Když volala na mzdovou účt, tak jí řekli, že to je její problém a její starost (což samozřejmě chápe), ale nic víc k tomu neřekli.
Ona má teď bobky, že někde dluží a neví, jak to zjistit. Tak jsem jí slíbila, že se jí zeptám tady, protože tady vždycky poradíte :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1206
3.3.16 16:27

@atominnka Zavolat si na finančák..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
3.3.16 16:28

@Leniczka23 jo, ona prý volala, ale řekli jí, že kdyby měli každýmu tohle zjišťovat, tak tam budou nonstop :roll: oni tady na FÚ jsou strašně ochotní :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
3.3.16 16:30

Já bych si poslala na příslušný FÚ Žádost o bezdlužnost. Telefonicky je to o ničem a nevěřila bych jim. Takhle to budeš mít písemně podložené..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
3.3.16 16:34

@Samantha9 dobře, řeknu jí to, děkuju. Ona nechtěla po tel nic potvrdit, jen chtěla vědět, zda to jde zjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
3.3.16 16:35

@atominnka tak tam dojít no.. ale určitě tam.. Já si ale myslím, že kdyby dlužila tak jí píšou, já jednou takhle zapomněla zaplatit daň z nemovitosti asi dvě stovky a hned mi poslali upozornění poštou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
3.3.16 16:38

@Leniczka23 TVL daň z nemovitosit!!! Dík za upozornění, tu musíme letos prvně zaplatit taky :lol:
Já jí taky říkala, že by jí dost možná psali, i když neví to jistě, já to nikdy neřešila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
3.3.16 16:41

@atominnka :-D Tak to si musíš dojít na finančák poprvé s kupní smlouvou, pak už ti to bude chodit automaticky..chodí to až kolem dubna tuším..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39253
3.3.16 16:43

@atominnka daň z nemovitosti se platí v květnu. Co se týče kámošky, chtělo by to více informací. Za MD se daně neovádí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
3.3.16 16:49

@matkabagristy no, tak… Byla na MD od 09/2013, 11/2013 porodila. 2014 nastoupila na RD, ten má do 12/2014 tuším nebo tak nějak. Během MD a RD si nevydělala ani korunu, jen jí chodil PPM a RP, daně na děti uplatnil manžel. Jde o to, že loni jí papír na daně přišel a jen to podepsala a odeslala do práce a letos nepřišlo nic :think:

@Leniczka23 aha :D Dík, zajdu tam :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
3.3.16 16:58

No né všechny FÚ takhle upozorňují. Navíc když nezaplatíš, nabíhají penále a tím líp pro ně. Záleží pro jak velkou oblast ten FÚ asi je no. Tady v Praze rozhodně neupozorňují, alespon né na P4. Takže když si nezažádáš o bezdlužnost, nedozvíš se nic a nabíhají penále a osobně bych to rozhodně neřešila. Jedině písemně podložit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39253
3.3.16 17:19

@atominnka no, pořád je to divné, RD do 12 /14? A co rok 2015. měla příjem? Pokud měla jen RP, může na ni uplatnit slevu manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.3.16 17:27
@atominnka píše:
Holky, dá se nějak zjistit zda dlužím nebo nedlužím na daních?Kamarádka teď volala, že jí nepřišel z práce papír na daně a že na to zapomněla. Je už od roku 2013 na MD, PPM brala 2013 a 2014. Loni neví, zda něco přišlo, letos nepřišlo nic :think:
Když volala na mzdovou účt, tak jí řekli, že to je její problém a její starost (což samozřejmě chápe), ale nic víc k tomu neřekli.
Ona má teď bobky, že někde dluží a neví, jak to zjistit. Tak jsem jí slíbila, že se jí zeptám tady, protože tady vždycky poradíte :*

takže je na rodičáku a nemá žádný jiný příjem? Nebo je OSVČ? A za co by měla dlužit, pokud by podnikala a měla stanovené zálohy, tak zjistí z výpisu, co platila nebo neplatila, pokud si podá daňové přiznání, tak ví, kolik má zaplatit a najde úhrady… jinak netuším, za co by měla dlužit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
3.3.16 19:26

@matkabagristy jej, promiň, překlep do 12/2016, příjem jiný nikde neměla, jen ten RP

@Regina Hero ne není OSVĆ, je pořád zaměstnanec a v práci jí drží místo. Taky jsem jí říkala, že nemá co danit. Ale ona to berre tak, že loni jí přece posílali z práce ten papír na daně, tak proč letos ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39253
3.3.16 19:30

@atominnka prostě nemá co danit, pokud nemá jiný příjem než rodičák. A znovu opakuji, manžel může uplatnit slevu na vyživovanou manželku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama