Daly byste dětem chipsy?

4666
2.7.13 22:14

Daly by jste chipsy??

Mám kamarádku má již několikeré dítě v řadě a je jí více méně jedno co které z nich spase. Tak buď jsem já drblá a moc to řeším, nebo je to normální. Takže nechali by jste svoje děti jíst nezřízeně chipsy a podobné super věci, když jsou ve věku 7 let, 5 let, 3 roky a 20 měsíců…
Před týdnem jsem seděla v kavárně a maminka tam svému prckovi dávala sušenku od kafe, mohl mít taky 9 měsíců jako můj syn. 8o
Ráda bych slyšela jak to máte Vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
866
2.7.13 22:17

Dala. Jak chipsy, tak sušenky od kafe. Nemá to každej den, ale občas dám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13583

Moc to řešíš :-). Víš jistě, že ty děti nemají i normální jídlo? Naše děti jedí celkem zdravě, mimo jiné i proto, že tyto věci nevedeme, ale když to někde dostanou, cpou se jak zjednaní, taky by se někomu mohlo zdát, že jedí nezřízeně nezdravé věci. Ale jsou už velcí.
Ať to vede každá matka tak, jak uzná za vhodné, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3525

Tu sušenku tak v roce a bramburky?? To ne! Já si je zobnu když mam chuť večer když dítko spí, jedl uz leccos, ochutnal i nealkoholické pivo ale bramburky fakt ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
2.7.13 22:18
@skoromamuška píše:
Mám kamarádku má již několikeré dítě v řadě a je jí více méně jedno co které z nich spase. Tak buď jsem já drblá a moc to řeším, nebo je to normální. Takže nechali by jste svoje děti jíst nezřízeně chipsy a podobné super věci, když jsou ve věku 7 let, 5 let, 3 roky a 20 měsíců…
Před týdnem jsem seděla v kavárně a maminka tam svému prckovi dávala sušenku od kafe, mohl mít taky 9 měsíců jako můj syn. 8o
Ráda bych slyšela jak to máte Vy.

No tak já také občas dětem chipsy dopřeji, většinou o narozeninách, vánocich na výletě :nevim: A sušenku od kafe - proč ne? Nedramatizovala bych to.Ano jsem také raději když mi jedí zdravějš, ale jak říkám občas dám i nezdravé ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6500
2.7.13 22:18

@skoromamuška Nezrizene urcite ne, ale jednou za cas klidne. Nase deti chodi na narozeninove oslavy a tam je normnalni dostat maly sacek s cipsy. Samozrejme to hned zbodnou, doma temer nedostavaji.
Ad susenka od kafe, zalezi, jak casto to ditko dostava, i kdyz 9mesicni je jeste dost male. Myslim si, ze s mirou se muze vse, samozrejme u miminek se to resi vic. V tomto veku jsem obcas davala susenky pro miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4666
2.7.13 22:19

Mají :mrgreen: jí i normálně, jen moc nechápu proč je to nechá jíst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973
2.7.13 22:19

Sušenku bych dala, malé jsem dávala ochutnat takové věci tak od 10m :nevim:

Co se týče chipsů, tak mi k věku dětí taky nepřijde divné, že jim to matka dává. Já bych se tomu chtěla vyvarovat a naučit dceru na lepší stravovací návyky, nicméně kdybych někde potkala tvoji kamarádku, jak dětem otevře sáček s brambůrky, tak mi to asi nebude připadat divné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6391
2.7.13 22:20

@skoromamuška My s manzelem kdyz sedime treba venku nekde na terase v kavarne nebo kdekoliv jinde, sice to neni casto kdy jdeme nekam, ale ted jsme byly posedet venku v restauraci byla akce v nasem meste, sedli jsme si, manzel si dal pivo, ja limcu a koupil chipsy soleny, ty ja rada, a syn se po nich sape, chutnaji mu, nevidim asi na tom nic spatnyho, samozremne ale s „mirou“..Syn si jich veme jen par a dobry, rozhodne mu nerikam ne to nase ty to nesmis, ochutna a hotovo. Bud si da jeste trosku bo ne… ;) Vzdy si jich veme jen par a konec. Samozrejmne je nejime porad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09

Ach jo, já četla daly byste si chipsy :oops: :oops: :mrgreen:. A jak!!! Dětem to nedávám. Malá je spíš na sladký. Co to je nezřízeně, hm???

• Citovat
  • Nahlásit
13583
@skoromamuška píše:
Mají :mrgreen: jí i normálně, jen moc nechápu proč je to nechá jíst

No vidíš, tak to neřeš. Není každý součástí dnešní hysterie ohledně zdravé stravy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15132

V kavárně bych dala dítěti cokoliv, co by mi umožnilo si to kafe v klidu vypít :mrgreen: :mrgreen: pokud se takto nestravují denně, tak bych klidně nějakou tu nezdravou „mlsku“ dala. hlavně u druhého dítěte řeším jídlo už podstatně méně - nemohu mu zakázat něco, co starší bez problémů jí, takže mají oba stejně… pokud mi jí normální jídlo, tak se sladkostmi a nezdravými věcmi nemám problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black

@skoromamuška brambůrky u nás na volné jídlo nejsou. Občas je koupím a ať si každý pytel sní, ale je to párkrát do roka. Děti skoro 19 a 14 sežerou pytel ani nevím jak :lol: posledníček 3 roky to nejí, maximálně jednu, dvě, ale on vůbec to jídlo nějak nebere :roll:
Co se týče sušenky do kafe, tak náš měl určitě před rokem taky, já to nijak nehrotím, ochutnat dostane co chce, i když se polovina matek křižuje a modlí za zdravý dítěte :mrgreen: Jen já vím že to nežere každý den, takže tak ;)

• Citovat
  • Nahlásit
14111
2.7.13 22:22

Taky mám několikeré dítě :)) první bylo striktně vedené ke zdravé starvě, druhé už mírněji a třetí obdrželo v mžiku do ruky lízítko v půl roce…rozhodně děti nekrmím srajdama a jíme zdravě, a le občas jim dopřeju i prasárnu v podobě hranolky, brmabůrky nebo sušenek, tu sůču od kafe bych neřešil vůbec..mám známou, ta nedávala klukovi nic, držela ho fakt zdravě, až jsem jí záviděla, jak umí bejt zásadová…ani cukr nic.. no apk se klučík dostal mezi děti a byla konečná, jakmile měl někdo něco sladkého, ktradl a přežíral se.. takže každý extrém škodí, a le pokud je to občas, proč ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15132
2.7.13 22:22

@skoromamuška prosím tě a proč ji vlastně tak řešíš - její děti, její starosti ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat