Daňové přiznání 2017 - kdo dělá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zoya
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 20.02.18 10:51
Daňové přiznání 2017 - kdo dělá?

Ahoj, potřebovala bych pomoct s daňovým přiznáním za loňský rok. Nic složitého, ale zatím se mi ozvala jen jedna paní. Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6602 příspěvků 20.02.18 12:17

@zoya Já si daňové přiznání píšu sama a vyplňuju na stránkách daňového portálu. Tam je vše okomentované a vysvětlené.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7903 příspěvků 20.02.18 12:24

Asi bych taky potřebovala - konkrétně jaký formulář potřebuji, když jsem na rodičovské a mám jeden vedlejší příjem :nevim:

Hanula1212
Kelišová 5122 příspěvků 20.02.18 13:40

Klidně napište SZ

eriika89
Kecalka 111 příspěvků 05.03.18 15:19

Ahoj, také bych potřebovala někoho kdo by mi pomohl vyplnit, nejlépe Praha. Děkuji.

tterka
Kelišová 5420 příspěvků 29.03.18 12:59

Ahoj mamči, prosím vás, celá léta si dělám daňová přiznání přes jeden daňový portál. Ovšem letos je tam všechno nějaké předělané a já jsem totálně ztracená. Navíc ještě zaměstnaná na hlavní PP a OSVČ na vedlejší PP. Nějak s tím vůbec nemůžu pohnout :-(. Našel by se někdo, kdo by byl ochotný mi na poslední chvíli DP vypracovat a poslat na e-mail? Samozřejmě ne zdarma

mall1976
Kecalka 358 příspěvků 29.03.18 13:50

@tterka máš SZ

tterka
Kelišová 5420 příspěvků 29.03.18 16:32

Holky, moc děkuji za pomoc :kytka:
Zahryzla jsem se do toho na 100% a na konec to šlo ;-)

hatatitlas
Povídálka 14 příspěvků 29.03.18 21:46

Asi jsem udělala chybu :roll:
Mám své zaměstnání a ještě si prividelavam jako osvc
A v zaměstnání jsem řekla že si daně dělám sama tak jsem si řekla jen o ten papír (přehled…)

Jenže dnes jsem ho dala své účetní a ona mi spočítala že mám doplatit nějakých 25000 na daních
za zaměstnání a 20000 za osvc

Udělala jsem chybu že jsem nenechala odevzdat dane v zaměstnání? Dá se s tim jeste neco delat :(

Minulý rok jsem nebyla osvc tak jsem daně udělala v práci a ještě mi dopláceli a teď tohle :nevim:

mall1976
Kecalka 358 příspěvků 30.03.18 09:01
@hatatitlas píše:
A v zaměstnání jsem řekla že si daně dělám sama tak jsem si řekla jen o ten papír (přehled…)

Jenže dnes jsem ho dala své účetní a ona mi spočítala že mám doplatit nějakých 25000 na daních

Udělala jsem chybu že jsem nenechala odevzdat dane v zaměstnání? Dá se s tim jeste neco delat :(

Minulý rok jsem nebyla osvc tak jsem daně udělala v práci a ještě mi dopláceli a teď tohle :nevim:

Pokud jsi byla OSVČ, pak máš povinnost podávat přiznání. Ale tohle se mi nezdá. Za zaměstnání takový doplatek??

hatatitlas
Povídálka 14 příspěvků 30.03.18 09:27

Taky si myslím že to je blbost asi to spletla účetní
Celý rok dělám nemarodim takže by tam měl být nulový doplatek

mall1976
Kecalka 358 příspěvků 30.03.18 09:58
@hatatitlas píše:
Taky si myslím že to je blbost asi to spletla účetní
Celý rok dělám nemarodim takže by tam měl být nulový doplatek

Nezapomněla ti tam dát třeba děti, jestli jsi je uplatňovala v zaměstnání?

hatatitlas
Povídálka 14 příspěvků 30.03.18 10:36

Děti nemám ani manžela… jen je divný kdybych si udělala daně v práci tak v mínusu nejsem ale když se dělám sama tak najednou takový doplatek… dám to nějaký jiný účetní :zed:

adresa
Závislačka 2725 příspěvků 30.03.18 11:03
@hatatitlas píše:
Děti nemám ani manžela… jen je divný kdybych si udělala daně v práci tak v mínusu nejsem ale když se dělám sama tak najednou takový doplatek… dám to nějaký jiný účetní :zed:
@hatatitlas píše:

Minulý rok jsem nebyla osvc tak jsem daně udělala v práci a ještě mi dopláceli a teď tohle :nevim:

Divné. Jednak to, ze jsi "nenechala daně odevzdat v práci, je nesmysl, i kdybys to tak chtěla, aby ti nestrhavali daň, tak zaměstnavatel (mzdova účetní) na to nesmí přistoupit. Mají povinnost strhávat ti zálohu na daň a celkovou částku strzene daně pak uvést do potvrzení o daních pro tebe a zároveň každý rok v únoru dělají pro FÚ Vyúčtování daně ze zavisle činnosti a tam také uvádějí kolik každý měsíc strhli a zaplatili daní.

Dále to že ti vyšel doplatek daní ze zaměstnání a doplatek daně z podnikání je také divné. V přiznání se uvedou všechny příjmy zvlášť, to ano, a všechny odcitatelne položky a slevy taky jednotlivé, ale daň se vypočítá souhrnně, je to jedna daň ze všech příjmů dohromady.

Zkus si to cvične tady
https://adisepo.mfcr.cz/…m_uvod.faces?…

To je oficiální daňový portál Ministerstva financí, z kterého se přímo podávají daňová přiznání na finanční úřady. Je to šikovné a návodné, vpravo najdeš nápovědu, postupuje se krok za krokem po jednotlivých stranách, doporucuju využívat funkci kontrola protokolu. Tam to ukáže vždy chyby, na ty stačí kliknout a vrátí te to přímo na tu chybu i s nápovědou.

mall1976
Kecalka 358 příspěvků 30.03.18 11:10

Tak ještě záleží, jestli jste si s účetní rozumněly. Nemyslela třeba pojištění a daň z OSVČ? Nevím, kolik byly tvoje příjmy OSVČ - v čem podnikáš, jestli ti odečetla správný paušál, apod…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >