Reklama

Odečet dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 21:55
odečet dětí

Dobrý den,
prosím o anonym.
chtěla bych se zeptat, mám cca 2× vyšší plat než manžel. Děti (4 a 6 let) mám napsané na sebe já a odečítám si je v rámci daňového zvýhodnění. Komu z nás by se vyplatilo mít na sebe napsané děti - mně nebo manželovi? Děkuji za reakce

Reklama

Reakce:

histep
Závislačka 3233 příspěvků 18.02.18 21:57

Je to uplne jedno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 22:13

Děkuji

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 18.02.18 22:18

Tak záleží jak vysoký máš plat, pokud platíš tzv. „milionářskou daň“ a odečtení dětí ti to sníží, že jí platit nemusíš, tak tobě, jinak je to fuk.

Petule030
Kelišová 5738 příspěvků 1 inzerát 18.02.18 22:20

Myslím, že částka je stejná, ať rodič vydělává 15 nebo 50 tis. Klidně si to můžete rozdělit, slevu na jedno dítě uplatnit otec a na druhé matka. Ve výsledku to vyjde nastejno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 22:40

@zoy Tak dobře na tom asi nejsem :-). Kolik bych musela brát?

Šarlota4
Echt Kelišová 9710 příspěvků 18.02.18 22:57
@Anonymní píše:
@zoy Tak dobře na tom asi nejsem :-). Kolik bych musela brát?

1.000.000. : 12??? Nebo nad

Šarlota4
Echt Kelišová 9710 příspěvků 18.02.18 22:59

@zoy neni to zastropovane nad mega u pausalu? Ze si nemuzes odecist deti ani manzelku, nebo se mylim?

Lama Lama
Hvězda diskuse 48269 příspěvků 18.02.18 23:00
@Petule030 píše:
Myslím, že částka je stejná, ať rodič vydělává 15 nebo 50 tis. Klidně si to můžete rozdělit, slevu na jedno dítě uplatnit otec a na druhé matka. Ve výsledku to vyjde nastejno.

nevyjde, ne? lepší je je mít dohromady…

Petule030
Kelišová 5738 příspěvků 1 inzerát 18.02.18 23:11
@Lama Lama píše:

Já v tom nejsem nijak sběhlá, ale loni mi vysvětlovala kamarádka - ekonomka, kolik je sleva na 1. dítě, na 2. a další děti. Už si to přesně nepamatuji, ale mám pocit, že říkala, že klidně si jedno dítě může uplatnit jeden rodič, další děti druhý rodič. Jen se musí domluvit, které dítě je první, druhé… a prý to nemusí být ani podle věku. Protože na pořadí se částka liší.
Pokud jde výplata obou rodičů na „jednu hromadu“, tak je z mého pohledu jedno, jestli slevu na obě děti má jen matka, jen otec nebo když každý uplatňuje jedno dítě. Pořád to bude ta samá částka, ne?
Pokud se mýlím, budu ráda za opravení a osvětu :kytka:

Příspěvek upraven 18.02.18 v 23:13

histep
Závislačka 3233 příspěvků 18.02.18 23:12
@zoy píše:
Tak záleží jak vysoký máš plat, pokud platíš tzv. „milionářskou daň“ a odečtení dětí ti to sníží, že jí platit nemusíš, tak tobě, jinak je to fuk.

Pises nesmysl. Odecet deti je sleva az na vypoctene dani, zaklad dane to nesnizi.

histep
Závislačka 3233 příspěvků 18.02.18 23:14
@Lama Lama píše:

To taky neni pravda. V ramci jedne domacnosti jsou to porad prvni a druhe dite bez ohledu na to, kdo si ktere uplatnuje.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48269 příspěvků 19.02.18 08:13

Načítám citovaný příspěvek, čekejte prosím…

@histep píše:
To taky neni pravda. V ramci jedne domacnosti jsou to porad prvni a druhe dite bez ohledu na to, kdo si ktere uplatnuje.

Asi jo. U nas je v jedne domacnosti nemame

Petule030
Kelišová 5738 příspěvků 1 inzerát 19.02.18 13:24
@Lama Lama píše:
Asi jo. U nas je v jedne domacnosti nemame

To potom je (pro tebe) lepší, když si uplatníš všechny děti ty. :D

Lama Lama
Hvězda diskuse 48269 příspěvků 19.02.18 13:39
@Petule030 píše:
To potom je (pro tebe) lepší, když si uplatníš všechny děti ty. :D

U nas obracene, uplatnuje on

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Marcela Holanová (68): Jsem moc sexy na to, abych hlídala vnoučata

Marcela Holanová (68) je známá zpěvačka, jejíž jméno média dlouho skloňovala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >