Reklama

Daň z příjmu a rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nick Dagmar
Nováček 7 příspěvků 14.02.18 20:30
Dan z prijmu a rodicovska dovolena

Dobry den,
prosim o informaci: jsem zamestnana na HPP a cely rok 2017 jsem pobirala rodicovsky prispevek. Nic jineho.
Manzel si na me bude uplatnovat slevu na dani.
Musim ja podepsat u zamestnavatele prohlaseni poplatnika nebo nemusim? A potrebuji od zamestnavatele nejake potvrzeni pro manzela nebo staci jen cestne prohlaseni, ze jsem jen pobirala rodicovsky prispevek?
Dekuji. :kytka:

Reklama

Reakce:

Tunrida
Hvězda diskuse 47429 příspěvků 14.02.18 20:49

Prohlášení nepodepisuješ a já psala čestné prohlášení, zatím vždy stačilo.

kaca35
Echt Kelišová 9627 příspěvků 14.02.18 21:34

Ja jsem taky pracovala na hpp a pobirala rodicak a prohlášení jsem teda normálně podepisovala. :nevim: prijde mi to teda i logicky kdyz jsem odvadela daně.

Yasmina21
Kecalka 427 příspěvků 14.02.18 22:04
@kaca35 píše:
Ja jsem taky pracovala na hpp a pobirala rodicak a prohlášení jsem teda normálně podepisovala. :nevim: prijde mi to teda i logicky kdyz jsem odvadela daně.

Vy jste ale určitou čast roku ještě pracovala a dostávala mzdu nebo ne? :kytka: Paní píše, že byla celý rok na rodičovské dovolené, tudíž daň neplatila. Nebo se mýlím? :hug:

Nick Dagmar
Nováček 7 příspěvků 14.02.18 22:10

Presne tak. Jak pisu - ja pobirala cely rok jen rodicovsky prispevek. Cili staci jen moje cestne prohlaseni?

kaca35
Echt Kelišová 9627 příspěvků 14.02.18 22:12

:mrgreen: jasně uz je pozdě, jsem to spatne pochopila. Asi bych mela jit spat.

ibiza
Kecalka 142 příspěvků 14.02.18 22:52

@Nick Dagmar Kamarádka to má jako ty a nechala si v práci potvrdit, že si nic neuplatňovala ať si manžel může uplatnit na děti i na ní a máš to jednoduché si myslím. Jinak v práci prohlášení normálně podepisuje.

Nick Dagmar
Nováček 7 příspěvků 22.02.18 21:03

Dekuju za rady. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >