Daňové přiznání při práci na DPP

249
2.2.16 22:37

daňové přiznání při práci na DPP

Měla bych dotaz: nemohu nikde najít, zda musím při práci na DPP podávat daňové přiznání vždy, nebo je nějaký finanční limit, do kterého není nutné podávat. Vydělala jsem si pár peněz a nevím, zda to musím uvádět :roll:
Díky předem za reakce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71474
2.2.16 22:38

@fanča Pokud si měla vždy jen jednu DPP současně a vždy si měla podepsané to růžové prohlášení, tak nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
2.2.16 22:41

Děkuji za zprávu -
„Růžové papíry“ jsem nepodepisovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71474
2.2.16 22:46

@fanča V tom případě bys ho udělat měla a měli by ti vrátit zaplacenou daň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.16 22:58

Prosim uchovejte anonymitu. Jelikoz se s kolegyni preme a nechci aby se tak dozvedela muj nick. Kdyz pracuje na dpp a zaroven je na rodicovske dovolene a pobira rodicovsky prispevek, mesicne odvadi 15 % dan, rozove prohlaseni nema podepsane, vrati ji tuto dan?

• Nahlásit
  • Citovat
11
2.2.16 23:38

Ano, vrati ji tuto daň…
Daň se počítá z výdělku, nemá co dělat s mateřskou, pokud ne uplatnila růžové prohlášení, které se od 1.1 2015 již vztahuje na všechny osoby trvale žijící v ČR.
Do 1.1. 2015 se nevztahovala na důchodce, což US uznal jako diskriminaci a penzisti si mohli zažádat o vrácení úlevy na dani zpětné za tok 2014, v zákonné výši 2.070.-/měs.
U DPP platí uplatnění celé částky na pacovni poměr, u kterého tuto úlevu uplatňuji.
Jinými slovy - pokud je jen na mateřské a nemá jinde žádný jiný pracovní poměr, kde by měla tento růžový papír podepsaný, pak ji samozřejmě vrátí celých 15% z DPP.. Jelikož je částka výdělku max do 10.000.-/měs., vždy uplatní vrácení daně v celém jejím rozsahu. ;)
Doufám, že jsem pomohla. Hezký večer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
2.2.16 23:46

A já se taky zeptám - jsem na mateřské, u svého zaměstnavatele jsem si na DPP něco privydelavala, a protože tam mám podepsaný ten růžový papír, tak mi daň ani nestrhavali (šlo ale o max 200,– mesicne na dani). Vedle toho jsem měla ještě dvě dpp u jiných zaměstnavatelů, kde mi daň odepsali. Můžu si zažádat o jeho vrácení z těch dvou dpp?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
3.2.16 00:08

Ne, úleva na dani se dá uplatnit jen u jednoho zaměstnavatele. A to bud měsíčně, či při prave aktuálním - ročním zúčtování.
Je jedno, ja vysoká dan se odváděla - pokud byl jiz u jednoho zaměstnavatele podepsany růžový papir, nárok zániku u dalších pracovních poměru jinych zaměstnavatelů.
Pak-Li, ze tento byl platný na cely rok 2015.
Tzn.: pokud jsem u zaměstnavatele, u kterého jsem mela podepsany růžový papir, pracovala treba od ledna do května a posléze mela dalsi trvající DPP, kde jsem jiz úlevu na dani ne nárokovala - mohu od jednoho zaměstnavatele požádat o zaslání výdělku za toto období a uplatnit úlevu na dani za dane období.
Ale na dotaz… - pokud jednou podepíšu růžový papir a nekde mi uplatňují úlevu na dani, byt 200.-, i kdyz úleva muze činit az 2.070.-, jiz nemam nárok na uplatnění u jiného zaměstnavatele.
Hezky vecer. Snad jsem pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
3.2.16 07:59

@Kelly2010 Máš pravdu, že měsíční úleva se dá uplatnit pouze u jednoho zaměstnavatele. Ale pokud si podá nyní daňové přiznání a dá si tam všechny DPP, tak jí daň z těch ostatních bude vrácena. Zvlášť, pokud je jinak na rodičovské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
3.2.16 08:07
@lupilka.cz píše:
A já se taky zeptám - jsem na mateřské, u svého zaměstnavatele jsem si na DPP něco privydelavala, a protože tam mám podepsaný ten růžový papír, tak mi daň ani nestrhavali (šlo ale o max 200,– mesicne na dani). Vedle toho jsem měla ještě dvě dpp u jiných zaměstnavatelů, kde mi daň odepsali. Můžu si zažádat o jeho vrácení z těch dvou dpp?

Můžeš, ale musíš si podat daňové přiznání na FÚ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
3.2.16 08:10

@mall1976 jj, s tim pocitam. tak ted uz jsem podle predesleho prispevku myslela, ze tam ani nepujdu. tak ja to teda zkusim :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.16 16:01

Ahoj,
potřebuju se ujistit - mám „Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na  základě dohod o provedení práce podle 6 odst. 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve  znění pozdějších předpisů a  o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně“ (http://www.financnisprava.cz/…5460-A_2.pdf?…)
Kam údaje z jednotlivých řádků potvrzení přičíst? ř.2 k řádku 31 v DPA a ř. 3 k řádku 84?

(řádek 1 a 2 mám v potvrzení stejně)

Vím, že je to blbá otázka, ale nechci to zvorat.

Předem díky.

• Nahlásit
  • Citovat
6170
12.2.16 16:52

Srážková daň se uvádí do ř. 87a (nikoli 84)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.16 20:44

@Hanula1212
Super, díky moc :palec:

Ještě jedna věc - přílohy „Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě dohod o provedení práce podle § 6 odst. 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně“ dát jako „další přílohy“ nebo jako „Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění“?

• Nahlásit
  • Citovat
6170
12.2.16 20:54

No spíš potvrzení o vyplacených příjmech a sražené dani podle §35 odst. 2 písm. p, ale to je jedno, pokud není žádný problém, tak to stejně nikdo nečte :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama