Daňové zvýhodnění na dítě pro oba rodiče ?

Anonymní
20.2.22 12:27

Daňové zvýhodnění na dítě pro oba rodiče ?

Jak je to s daňovým zvýhodněním na dítě? Dcera žije se mnou ( Jsem vdaná ).Ke svému otci jezdí jednou za 14 dní na víkend. Ten teď přišel s tím, že lze aby uplatňoval slevu půl roku on a půl roku můj manžel.( Já jsem na mateřské)

Opravdu je to možné?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6794
20.2.22 12:32

Mozne to je, ale rozhodne bych na to nepristupovala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jolka86
20.2.22 12:34

Může uplatnit ten rodič, se kterým dítě žije ve společné domácnosti, to 1*14 dní víkend není. Uplatnit nemůže.

  • Citovat
  • Upravit
1148
20.2.22 12:41

Tvuj manzel uplatnovat nemuze, kdyz neni dite jeho… Uplatnovat muzes akorat ty..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6879
20.2.22 12:42

Je to vazano na souziti ve spolecne domacnosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81
20.2.22 12:42

@Neuz Manžel může i když není dcera jeho.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6794
20.2.22 12:42
@Neuz píše:
Tvuj manzel uplatnovat nemuze, kdyz neni dite jeho… Uplatnovat muzes akorat ty..

Kravina.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1148
20.2.22 12:43

Bylo mi receno, ze pokud biologicky rodic posila alimenty, tak nevlastni rodic uplatnovat nemuze…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11476
20.2.22 12:44
@Neuz píše:
Tvuj manzel uplatnovat nemuze, kdyz neni dite jeho… Uplatnovat muzes akorat ty..

To není pravda…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81
20.2.22 12:46
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36179
20.2.22 12:49

Nemůže uplatnit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
20.2.22 12:52
@Neuz píše:
Tvuj manzel uplatnovat nemuze, kdyz neni dite jeho… Uplatnovat muzes akorat ty..

Pokud jsou manželé, tak může uplatňovat i dítě partnerky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
20.2.22 12:53
@Anonymní píše:
Jak je to s daňovým zvýhodněním na dítě? Dcera žije se mnou ( Jsem vdaná ).Ke svému otci jezdí jednou za 14 dní na víkend. Ten teď přišel s tím, že lze aby uplatňoval slevu půl roku on a půl roku můj manžel.( Já jsem na mateřské)Opravdu je to možné?

Při střídavé péči ano. Ale takto nemůže. Jen chce přijít k penězům.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
20.2.22 12:54
@Neuz píše:
Bylo mi receno, ze pokud biologicky rodic posila alimenty, tak nevlastni rodic uplatnovat nemuze…

Alimenty s tím nemají vůbec nic společného.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1567
20.2.22 13:23
@Neuz píše:
Tvuj manzel uplatnovat nemuze, kdyz neni dite jeho… Uplatnovat muzes akorat ty..

Není to pravda, můj manžel uplatňuje na moje děti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák