Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Dobrý den, prosím o radu zkušené účtařky
Letos si sama podávám DP za rok 2016, můj příjem (krom RD) za OSVČ byl 27.300,–Kč a krom toho pronajímám svůj domek, kde jsem získala 60.000,–Kč. Není zapsán v majetku obchodním. Mohu to dát oboje do příjmu za rok 2016 (do ruzných kolonek) a tím získat nárok na daňový bonus za obě děti? Manžel si ho neuplatňuje…V interaktivním přehledu mi to tak vyšlo, ale nevím, jestli to mám dobře
Moc předem děkuji!! ![]()
Ano, letos to ještě půjde. Ale počítej s možnou kontrolou FU, protože ten se má na tyto případy zaměřovat.
Děkuji děkuji!!!Já jsem si právě nebyla jistá, protože jsem také zahlédla nějaké info o tom, že to nebude možné, jen jsem nepochopila od kdy..Kontroly se jako takové nebojím, loni mi ještě podával daňové účetní a letos mám všeho všudy 5 faktur
Takže to by měli rychlou kontrolu ![]()
@Hanula1212 prosím, od kdy to nepůjde, za 2017? Jak se mění podmínky? Díky. ![]()
@Titty pokud se nepletu, tak ten návrh ( sněm. tisk č. 873) v současné době vrátil senát poslanecké sněmovně s pozměňovacími návrhy. Pokud projde, tak bonus na dítě půjde vyplatit pouze pokud budou přjmy ze zaměstnání nebo podnikání. A platit bude už za 2017.
To je díky těm, co inkasovali bonusy díky fiktivním příjmům z pronájmu. Těm poděkuj.