Darovací smlouva a smrt darovaného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 18:46
Darovací smlouva a smrt darovaného

Zdravím,

obracím se na Vás s dotazem zda jste někdo nezažil nebo neporadíte jak se toto pak řeší.
Dostala jsem od dědy barák darem a má tam on a jeho syn věcné břemeno dožití. Energie si platí sami jako vše ostatní. Já si platím pouze daň z nemovitosti a pojištění na barák. V darovací smlouvě není nic zaneseno ohledně placení energií ale sami to tak chtěli a i já souhlasila když tam bydlí jen oni, tak aby si to platili. Platí se to z účtu dědovo syna vše. A jde mi o jednu věc až ten syn zemře tak logicky půjde jeho účet do dědictví a peníze a něm se rozdělí mezi pozůstalé.

1- jak dlouho budou z toho účtu stále odcházet platby jako zálohy na plyn, elektriku, vodu, telefon atd? Energie mají napsané na sebe takže pokud zemře první syn, tak zbyde děda ale ten už na tom není psychicky úplně dobře a co pak bych měla dělat já abych zamezila případnému nestržení záloh?

2 - můžu já jakožto vlastník nemovitosti co tam má i Tp a nebydlí tam, tak zajít na Eon nebo koho mají vlastně a nějak to pak přenastavit nebo kdo tam musí když ten na koho to bylo psané, tak zemře?

Jestli mi rozumíte o co mi jde - aby se nestalo, že syn zemře, účet se obstaví právníkem protože se bude řešit dědictví a kdo bude platit ty zálohy teda? :nevim: aby nedošlo na případnou exekuci nebo jak já tohle zjistim še kolem? Podpisové právo na ten účet má jen syn a a děda ale en je na tom čím dál hůř psychicky a fyzicky :nevim: asi by bylo pak hodně obtížné ho někam dostat a cokoliv s ním zařizovat :nevim:

Můžete mi prosím poradit jak to pak chodí? A prosím o zachovní anonymity a děkuji ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33575 příspěvků 12.11.14 18:55

Účet bude zablokován
služby se dají vypovědět z důvodu úmrtí a nahlásit nového odběratele

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 12.11.14 18:57

Jen věcná poznámka k nadpisu - kdo koho daroval? Děda daroval syna? Myslím, že v tomhle státě člověka darovat nemůžeš :lol: Když už, tak si to nech přepsat na „smrt dárce“ ;-)

Chupita
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 12.11.14 18:57
  1. do té doby než se banka dozví o úmrtí
  2. ano.

Až ten plátce zemře, zajdi s LV k domu na elekrárny a sjednej si smlouvu na sebe. Ta předchozí zanikne smrtí účastníka.

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 12.11.14 18:58

No, předpokládám, že nelze zamezit tomu, aby byl účet zablokován v rámci dědického řízení. A jakožto majitelka nemovitosti bys dle mého měla placení záloh převzít. Přece nelze, aby se dál platily z účtu zemřelého? :nevim:. Ale teda jsou s tím potíže, úřady jsou kolikrát jak umanuté. Vím z okolí od několika přátel, co měli úmrtí v rodině a aby dosáhli třeba zrušení smlouvy tel. operátora a pod., museli být hodně průbojní :cert:.

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 12.11.14 18:59
@marrlinka píše:
Jen věcná poznámka k nadpisu - kdo koho daroval? Děda daroval syna? Myslím, že v tomhle státě člověka darovat nemůžeš :lol: Když už, tak si to nech přepsat na „smrt dárce“ ;-)

Já jsem to nechtěla komentovat. Ale :mrgreen: :mrgreen:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 12.11.14 19:04
@Genovesa píše:
Já jsem to nechtěla komentovat. Ale :mrgreen: :mrgreen:

já proto do diskuze vlezla :mrgreen: kdyby se skutečně jednalo o úmrtí, tak bych neryla, ale protože zakladatelka uvedla jen hypotézu…nedalo mi to. Mlask. Potřebovala jsem si po špatném dni poleštit češtinářské ego :mrgreen:

kjhui
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 12.11.14 19:04

No nevím, ale v papírovém trvalém příkazu k úhradě některé banky mají i kolonku „v případě smrti majitele účtu ukončit ano/ne“ právě z důvodů které zakladatelka popisuje, takže by to mělo jít zařídit..

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 12.11.14 19:08
@marrlinka píše:
já proto do diskuze vlezla :mrgreen: kdyby se skutečně jednalo o úmrtí, tak bych neryla, ale protože zakladatelka uvedla jen hypotézu…nedalo mi to. Mlask. Potřebovala jsem si po špatném dni poleštit češtinářské ego :mrgreen:

Já mám dnes taky blbý den. A taky jsem sem vlezla kvůli názvu. Jsem přemejšlela, co lze darovat, aby to mohlo i umřít 8o :lol:. Ale tak jak jsem v ráži, nechtěla jsem rejt :oops: :mrgreen:. Jdu si dát kus čokolády :mrgreen:.

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 12.11.14 19:10
@kjhui píše:
No nevím, ale v papírovém trvalém příkazu k úhradě některé banky mají i kolonku „v případě smrti majitele účtu ukončit ano/ne“ právě z důvodů které zakladatelka popisuje, takže by to mělo jít zařídit..

Nevím. Ale myslím, že pokud dům není v držení dědiců, pochybuji, že to lze. Ale tak nikde není psáno, že zakladatelka nebude po strýci dědit.

jenika1
Závislačka 3032 příspěvků 12.11.14 19:21

Já tomu moc nerozumím, věcné břemeno má děda a jeho syn. Píšeš, když syn zemře, tak děda už je dost špatný a podpisové právo má ten syn. To je asi svůj strejda, je nemocný, že řešíš kdo bude platit zálohy? Jinak jako vlastník můžeš přepsat energie na koho chceš, samozřejmě s tím musí souhlasit. Účet mrtvého je zablokován. Pokud strýc zemře, tak stejně budeš muset energie na někoho napsat, nebo nechat na sebe. Takže nejde jen o zálohy, ale i osobu na kterou to bude přepsané.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 19:46
@marrlinka píše:
Jen věcná poznámka k nadpisu - kdo koho daroval? Děda daroval syna? Myslím, že v tomhle státě člověka darovat nemůžeš :lol: Když už, tak si to nech přepsat na „smrt dárce“ ;-)

dědovo syn mi daroval ten barák a ten syn je bratr mé matky ;) pardón jsem to asi blbě napsala :zed:

Verunecka289
Závislačka 3429 příspěvků 12.11.14 19:48
@Genovesa píše:
Vím z okolí od několika přátel, co měli úmrtí v rodině a aby dosáhli třeba zrušení smlouvy tel. operátora a pod., museli být hodně průbojní :cert:.

Souhlas, já vedla s některýma papírovou válku skoro půl roku :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 19:50
@jenika1 píše:
Já tomu moc nerozumím, věcné břemeno má děda a jeho syn. Píšeš, když syn zemře, tak děda už je dost špatný a podpisové právo má ten syn. To je asi svůj strejda, je nemocný, že řešíš kdo bude platit zálohy? Jinak jako vlastník můžeš přepsat energie na koho chceš, samozřejmě s tím musí souhlasit. Účet mrtvého je zablokován. Pokud strýc zemře, tak stejně budeš muset energie na někoho napsat, nebo nechat na sebe. Takže nejde jen o zálohy, ale i osobu na kterou to bude přepsané.

jj věcné břemeno tam mají oba dva dožití a účet je psaný na strejdu ten je majitel účtu a děda s ním může disponovat jinak nikdo krom těch 2 ;)
A jak já se dozvím, kdy ten účet bude zablokovaný? To mi přijde poštou jakožto vlastníkovi nebo advokát mi to řekne? A tímpádem to začala řešit na koho to napsat aby se to dál nějak platilo? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 19:53
@Chupita píše:
  1. do té doby než se banka dozví o úmrtí
  2. ano.

Až ten plátce zemře, zajdi s LV k domu na elekrárny a sjednej si smlouvu na sebe. Ta předchozí zanikne smrtí účastníka.

a je moje povinnost to nahlašovat bance nebo komu všemu? Nebo to udělá vše právník co bude vykonávat pozůstalost? :nevim: a jak doložím smrt strýce? Úmrtím listem? :nevim:
Já se toho děsim protože situace tam není nejlepší a nechci aby pak došlo k nějaké prodlevě v zaplacení a tím případné exekuci a vůbec nevím co se v tomhle pak podniká proto se ptám takhle dopředu i když pro někoho možná nepochopitelné ale snad na tom není nic špatného se zeptat :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >