Dědické právo po zemřelém

Anonymní
26.8.20 17:15

Dědické právo po zemřelém

Dobrý den, ptam se za maminku. Mamince umřel tatínek ( děda ) který měl ještě syna( můj strejda) ten už je také zemřel a po něm zůstali děti. Samozřejmě žádný majetkové rozhodnutí ( vyrovnání ) sepsáno nebylo. Po dědovi zůstal majetek byt a chata se zahradou. A teď ty “děti “ chtějí po me mamince aby je vyplatila že mají tez nárok na majetek po svém tatínkovi, teda ten majetek co patřil dědovi je to pravda? Já myslela ze vše náleží tomu nejbližšímu a tou je maminka nebo je to jinak? Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5220
26.8.20 17:18

Počkejte na dědické řízení. Předem nic nedávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6996
26.8.20 17:21

Nejbližší příbuzní byli tvoje maminka a její bratr. Pokud on už zemřel, mají na jeho podíl nárok jeho děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
26.8.20 17:23

Samozřejmě, že děti mají nárok, to, že jejich otec zemřel znamená, že děti automaticky přebírají dědické nároky po něm. Logicky jim přísluší pouze díl majetku, který by zdědil otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
26.8.20 17:24

Počkej na dědické řízení, měl by maminku kontaktovat notář nebo nějaký jeho zástupce, pak se může zeptat přímo tam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73240
26.8.20 17:25

Ne, mají nárok i strejdovo děti, budou normálně účastníci dědického řízení a tam se to nějak vyřeší, buď se s mamkou nějak dohodnou nebo bude mít mamka 1/2 a oni každý 1/4, pokud jsou dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 17:26

@Denisa56 Tak jestli chápu dobře bude to půl na půl. To asi rozhodne soud nebo právník ze?

• Citovat
  • Nahlásit
4297
26.8.20 17:27
@Denisa56 píše:
Nejbližší příbuzní byli tvoje maminka a její bratr. Pokud on už zemřel, mají na jeho podíl nárok jeho děti.

Přesně tak, dědicové jsou i děti Tvého strýce ( místo něj).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6996
26.8.20 17:28
@Anonymní píše:
@Denisa56 Tak jestli chápu dobře bude to půl na půl. To asi rozhodne soud nebo právník ze?

Notář při dědickém řízení. Předem jim nic nedávejte, až poté, co proběhne dědické řízení. Ale připravte se, že opravdu nárok mají - tvoje máma na polovinu a oni na tu druhou polovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4717
26.8.20 17:32
@Anonymní píše:
@Denisa56 Tak jestli chápu dobře bude to půl na půl. To asi rozhodne soud nebo právník ze?

Ano mají narok. Rozhodně o tom notář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
908
26.8.20 17:38

.

Příspěvek upraven 26.08.20 v 17:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17735
26.8.20 17:39
@Anonymní píše:

Všichni dědicové budou pozváni k dědickému řízení, kde je notář seznámí s pozůstalostí. A je na nich jestli se dokážou domluvit, jak si majetek podělí. Je mnohem výhodnější se dohodnout, než se soudit. A k dohodě nemusí dojít na první schůzce s notářem. Můžou si vzít čas na rozmyšlenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 17:42

Děkuji všem za odpovědi. My o tom nic nevíme, je to velice nepříjemná situace. A já myslela ze mají strejdy děti nárok jen na jeho majetek ke ze mají narok i na dedy majet jsem netušila.

• Citovat
  • Nahlásit
4717
26.8.20 17:45
@Anonymní píše:
Děkuji všem za odpovědi. My o tom nic nevíme, je to velice nepříjemná situace. A já myslela ze mají strejdy děti nárok jen na jeho majetek ke ze mají narok i na dedy majet jsem netušila.

Tak jelikož strejda nežije = nemůže dědit, tak další pozůstalý jsou děti… Měli jsme to v rodine stejně. Strejda umřel, a dedily děti a manželka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73240
26.8.20 17:48
@Anonymní píše:

A proč by jako měli být oproti vám ošizeni o rodinný majetek, jen protože měli tu smůlu, že jim jejich tatínek zemřel dříve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama