Dědictví a povolené oddlužení

Anonymní
23.2.20 21:13

Dedictvi a povolene oddluzeni

Dobry den chtěla bych se zeptat zda někdo nema zkušenost… Zemrela nam pred 2lety maminka po které zustal Druzstevni byt nemela ho v osobním vlastnictvi… Jsme 3 dedicove Ja.. ma starsi sestra a nezletily bratr.. Mame za sebou jednani u notare s tím ze se ptal kdo tedy pak bude vlastnikem bytu rekla jsem ze ja jelikoz v byte s nezletilym bratrem bydlime zatim.. Ale v prubeho v dedickeho rizeni jsem si podala navrh na povoleni oddluzeni ktere mi bylo schvaleno… Zjistila sem ze tedy byt nebudu moc prodat ja ale muj insolvencni spravce… Z bytu se budeme stehovat ted jde o to ze to bude 2mes stat nez se prihlasi veritele… A mezi tim bude urcite ukonceno dedicke rizeni kde tedy bude rozhodnuto o novým vlastniku bytu kterym bych mela byt ja… Ale ze strany povoleni oddluzeni nemuzu byt movita… Jde mi o to aby pak družstvo nereklo at byt tedy odevzdame jim… Nemate nekdo zkusenost jak todle se resi??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14255
23.2.20 21:16

A proč bys byt prodávala? 8o 8o Kde pak budete bydlet? Když máš insolvenci, tak ti snad neprodají byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
23.2.20 21:46

:( to jste si neměla nechavat cele jen vy. V oddluzeni byt proda insolvencni spravce, ale vytezek nepujde vam ale veritelum. Pokud cena bytu je nizsi nez vase dluhy tak nedostanete ani korunu.:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 22:00

@divine woman musi se prodat z duvodu vyplaceni sourozencu nejsem miloonar abych jim mohla jentak vyolacnout jejich podil :roll: my se budem stehovat do jineho mesta stejne takže bydleni mame zarizene…

• Nahlásit
  • Citovat
999
23.2.20 22:01

Byt prodá insolvenční správce. Uhradí se vaše dluhy a co zbyde bude vaše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 22:02

@Orli ja sem nepocitala ze insolvence probehne tak rychle.. :nevim: to povoleni myslela jsem ze je to na dyl.. A uz mezitim by byl byt prodany je mi jasny ze muj podíl pujde veritelum dluh je nastesti mensi nez hodnota bytu… Ale z hodnoty bytu ma kazdej ze sourozencu svuj dil na vyplaceni

• Nahlásit
  • Citovat
999
23.2.20 22:03
@Anonymní píše:
@divine woman musi se prodat z duvodu vyplaceni sourozencu nejsem miloonar abych jim mohla jentak vyolacnout jejich podil :roll: my se budem stehovat do jineho mesta stejne takže bydleni mame zarizene…

Tak to byla chyba, napsat byt na vás. Insolvenční správce to prodá pod cenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 22:04

@kavenka to mi bylo sdeleno ze to takle bude.. Spis mi jde o to jestli družstvo ma pravo na vraceni bytu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.20 22:05

@kavenka tak pod cenou asi se musi taky drzet hodnoty od notare nebo?

• Nahlásit
  • Citovat
999
23.2.20 22:09

Ale on to bude chtít prodat co nejrychleji :nevim: nebude čekat na kupce, který by zaplatil třeba o 200.000 víc. Tak jako by jste čekali vy, kdyby jste byt prodávali sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6297
24.2.20 06:49

Proč si ten byt nechala. napsat na sebe?? To byla chyba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
24.2.20 08:41

Spravce to nemuze prodat pod cenou, ale podle znaleckého posudku. Proc by to melo druzstvo melo vam brat - vy nevlastnite byt, ale druzstevni podil s pravem bydlet v byte. Druzstevni podil se prodava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama