Děti pořád lžou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1157
22.5.22 13:00

Děti pořád lžou

Zdravím holky, mám dva syny, kteří pořád něco špatného vyvedou a nikdo z nich to neudělal. Pořad svádějí jeden na druhého.. Dělají samé blbosti např. do záchodu hodí ruli toaletního papíru, zubní patou pomažou obkladačky, vezmou klíče a hodí je do plotu s tújemi.. atd.. prostě dělají samé blbosti a nikdo se nepřizná kdo to byl. Jak je odnaučit lhát a dělat samé vylomeniny? Je jim 9 a 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28391
22.5.22 13:20

No evidentně se ten devítiletý dost nudí na protože ten už by měl vědět co se má a nemá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29409
22.5.22 13:21

@pocker No a musí si to pak „odpracovat“? Zahozené klíče jít najít a vylovit z tůní, toaleťák vyndat té záchodové mísy, umýt dlaždičky a koupit novou pastu?

Příspěvek upraven 22.05.22 v 13:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29387
22.5.22 13:23

A jak pristupujes k tomu, když se přiznají? Pokud na ně vyletite, kricite nebo třeba i placnete, tak se nedivím, že se třeba boji přiznat :nevim: no a co se týče těch vylomenin, asi nejlepší je jim najít nějakou zábavu, aby neměli čas něco vyvádět :nevim: případně třeba místo pasty na zuby dát patlat něco jiného :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.22 13:24

@pocker

Zákazem jejich elektronických hraček? Lžeš, zítra jsi bez tabletu. Říkala jsem ti nedělej to a ty jsi to udělal, zítra budeš bez tabletu… Za tablet dosaďte cokoliv. Pokud to má delšího trvání, tak návštěva dětského psychologa by nemusela být od věci. Ale jinak buďte v klidu, mnoho děti si dnes, krom toho svého virtuálního světa, neumí nějak smysluplně hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
22.5.22 13:45
@pocker
@pocker píše:
Zdravím holky, mám dva syny, kteří pořád něco špatného vyvedou a nikdo z nich to neudělal. Pořad svádějí jeden na druhého.. Dělají samé blbosti např. do záchodu hodí ruli toaletního papíru, zubní patou pomažou obkladačky, vezmou klíče a hodí je do plotu s tújemi.. atd.. prostě dělají samé blbosti a nikdo se nepřizná kdo to byl. Jak je odnaučit lhát a dělat samé vylomeniny? Je jim 9 a 5 let.

Tohle mi nikdy neudělal ani ctyrletak 8o jinak u nás na pokusy o lhaní platilo zbytek dne bez sladkosti. Ale to už ve věku tvých bude spis o tabletu a pocitaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73299
22.5.22 13:47

@pocker no a kdo to pak cisti, lovi z wc a podobne? Kdyz se nepriznaji, tak holt stejny trest obema, zakaz neceho pro oba, to, ze si to po sobe ocisti sami to je samozrejmost. Za svuj drahocenny cas si za to klidme vezmu i penize z pokladnicky obema, kdybych mela hledat klice a nerekli mi, kde jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 14:19

Prosím anonym
u nás kluci o rok mladší a je to to samé, neustále se perou, dělají si naschváli, mlátí se. Neposlechnou, ničí věci, vše svádí na sebe navzájem. Vše co jste doporučovali máme vyzkoušeno nic nezabírá, vše si po sobě musí uklidit a nepomáhá, počítač zakázaný jen pokrčí rameny už nevím co s nimi

• Citovat
  • Nahlásit
27253
22.5.22 14:50

Zaměstnat. Pokud se nudí tak, že vymýšlí nesmysly, mají moc volna. Takže práci - myčka, skládání prádla, vytírání…
No a kdo zlobí nemá právo na žádné výhody - žádná televize, tablet, sladkosti…
Pokud něco udělají, tak naprosto bez výčitek a chladně jim říct, že to mají napravit.
To lhaní bych nebrala úplně jako lhaní. Všechny děti mají tendence svádět na někoho jiného. To by mi na celé situaci vadilo nejméně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
22.5.22 14:56
@Svistice píše:
@pocker No a musí si to pak „odpracovat“? Zahozené klíče jít najít a vylovit z tůní, toaleťák vyndat té záchodové mísy, umýt dlaždičky a koupit novou pastu?

to mi připomnělo moje holky, když byly mladší. máma mě jednou seřvala, co je to učím za blbosti - schválně vylévat vodu z vany. jako ohradila jsem se, že je to rozhodně neučím a když mi to jednou udělaly, vynadala jsem jim a musely si to po sobě uklidit. a máma na to, že to souhlasí, až tedy na detail. jí řekly, že mají dovoleno tu vodu vylejvat, když si jí potom uklidí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 15:04
@Billi píše:
Zaměstnat. Pokud se nudí tak, že vymýšlí nesmysly, mají moc volna. Takže práci - myčka, skládání prádla, vytírání…
Pokud něco udělají, tak naprosto bez výčitek a chladně jim říct, že to mají napravit.
To lhaní bych nebrala úplně jako lhaní. Všechny děti mají tendence svádět na někoho jiného. To by mi na celé situaci vadilo nejméně.
  • Citovat
  • Nahlásit
1044
22.5.22 15:05

Já bych to řešila jednoduše, řekla bych jim, že pokud se někdo přizná, nebude zle a jen si to po sobě uklidí, když se nepřizná, tak bude vina společná, ale už bude trest(u nás mají děti momentálně každý napsaný co si přeje k vánocům a dostávají puntíky, nejlepší je žlutý, dobrý je modrý, za malé kraviny červený a za velké černý a u černých se jedna věc škrtá a prostě už ví, že to nedostanou, jedině by udělali něco, co by bylo na žlutý puntík a tím by se věc zachránila).Staršímu bych třeba dávala kapesné 200kč na začátku měsíce a utratit by to mohl až na začátku dalšího a za každou takovou blbost by musel zaplatit 20kč. On by se to odnaučil, kdyby mu nic nezůstávalo na útratu. Nebo pokud jezdíte na výlety třeba o víkendu, tak při takových věcech prostě zákaz, pokud to udělá starší, může nějakou dobu zůstat doma. Když to udělá mladší, byl by třeba doma se mnou a tatínek by si užil výlet se starším. Ale sedněte si a ty pravidla si určete, ne že něco udělají a pak se budou oznamovat různá porušení atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 15:06
@Billi píše:

tak ještě jednou odeslala jsem to omylem
oni tohle dělají normálně že pomáhají s myčkou, uklízí, nosí dříví atd atd, to pro ně není žádná vyjímka ani novinka to jsou jejich běžné povinnosti a u toho se v klidu rvou klidně jeden uklízí druhý dělá myčku první přiběhne druhého kopne a odběhne dělat svou práci a pak obráceně

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 15:08
@Fiveone píše:
Já bych to řešila jednoduše, řekla bych jim, že pokud se někdo přizná, nebude zle a jen si to po sobě uklidí, když se nepřizná, tak bude vina společná, ale už bude trest(u nás mají děti momentálně každý napsaný co si přeje k vánocům a dostávají puntíky, nejlepší je žlutý, dobrý je modrý, za malé kraviny červený a za velké černý a u černých se jedna věc škrtá a prostě už ví, že to nedostanou, jedině by udělali něco, co by bylo na žlutý puntík a tím by se věc zachránila).Staršímu bych třeba dávala kapesné 200kč na začátku měsíce a utratit by to mohl až na začátku dalšího a za každou takovou blbost by musel zaplatit 20kč. On by se to odnaučil, kdyby mu nic nezůstávalo na útratu. Nebo pokud jezdíte na výlety třeba o víkendu, tak při takových věcech prostě zákaz, pokud to udělá starší, může nějakou dobu zůstat doma. Když to udělá mladší, byl by třeba doma se mnou a tatínek by si užil výlet se starším. Ale sedněte si a ty pravidla si určete, ne že něco udělají a pak se budou oznamovat různá porušení atd…

tak nějak pořád nechápete že jim jsou ty tresty jakékoliv testy jedno prostě klidně hodiny sedí a koukají do zdi když všechno zakážu :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1044
22.5.22 15:09

Jinak zabírá u nás počítání do 10.Třeba když se jim nechce, perou se apod..Ví, že jak se dostanu k 10,tak přijde trest. Stačí začít nahlas počítat a hned se uklízí, neperou se atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat