Dieta podle Atkinsona

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24
9.1.08 22:47

Dieta podle Atkinsona

Zdravim vsechny!
zahajila jsem dietu podle Atkinsona, neboli bezsacharidova dieta…
Nechcete se nektera pripat, potrebuji hnaci motor:), nekoho s kym muzu konzultovat vysledky, recepty a tak…

Pro ty, kdo nemaji tuseni oc jde
Velmi jednoduše řečeno nahrazujete sacharidy (pečivo, rýže atd.) bílkovinami (maso, mléčné výrobky, vejce). Výsledky ukázaly, že je tato Atkinsonova dieta velmi účinná a díky tomu se velmi rychle stala populární
Dieta má tři fáze. V zaváděcí fázi po dobu 14 dní musíte striktně dodržovat zmíněných 20 g sacharidů denně. Ve druhé fázi můžeme pomalu přidávat o 5 g sacharidů týdně, až zhubnete na požadovanou váhu. Potom následuje třetí fáze, ve které jíte už celkem normálně pouze s malým omezením - bílé pečivo nahradit celozrnným.
POZOR! Je zajímavé, že lidé kteří bojují s nadváhou celý život a nikdy nedosáhli trvalého úspěchu pomocí jiných diet, při Atkinsonově dietě hubnou docela rychle a snadno. Ovšem toto je způsobeno typem sacharidů dříve tělu hojně dodávaných.

Jiz drive jsem behem opravdu kratke doby ( za asi mesic a pul) zhubla deset kilo. Celou dobu jsem ale byla na startovni fazi. A necvicila jsem:(
nyni potrebuji po tehotenstvi shodit minimalne 17kg!!!!!!!!!!

Uvadim pro priklad muj dnesni jidelnicek:
Snidane : michane vajicka se sunkou
Svacina :100g tvrdeho syru, 45%
Obed : opecene kureci maso se spenatovym protlakem
Svacina : 2nozicky parku
Vecere: Pul okurky, tretina cervene papriky, dve lzice kysane smetany

Dulezite je nepit kavu!!! pro ty, kdo to nevydrzi, jsou zde ruzne bezkofeinove varianty…

Doufam, ze se pridate ke mne, mam knihu o diete, takze pripadne otazky bych mela zodpovedet ci nejak poradit, potrebuji o tom hodne mluvit, aby se mi to zarylo pod kuzi! Abych se proste zase nadchla!

Tereza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
246
9.1.08 22:59

Ahoj Terezo,

ja bych se k tobe rada pridala jen muj problem je ze nejsem na kazdodenni psani :oops: takze budu rada kdyz budes psat co jis a ja te budu smirovat :)
Ale jestly jsem to spravne pochopila tak jis jen maso a syr a vajicka??

Psala jsi ze v prvni fazi jis 20g sacharidu denne to je co???? Takze vlastne mouku nesmis vubec? A co napr., bile vino??

diky za odpoved

Maty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
9.1.08 23:29

Ahoj Maty:)
Taky nejsem moc na psani, ale ted to zkusim, uvidime:)
Mam tabulku temer vsech potravin se vsemy hodnotamy, uz nevim, kde jsem ji stahla, ale pokusim se to dohledat a vlozim sem odkaz…
Bile vino k jidlu se muze, dokonce se doporucuje…

Kazda potravina ma na 100g nejaky pocet sacharidu, takze napr. Eidam 45% ma 1 gram sacharidu na 100g…, takze teoreticky by si denne mohla snist 2kg syru:)
Pak treba okurka hadovka ma 2,6g sach. na 100g, ale obsahuje 0,9g vlakniny, takze ciste sacharidy ( ktere mi pocitame ) jsou az po odecteni vlakniny od sacharidu, takze okurka ma 1,7g sacharidu na 100g…
Zda se to slozite, ale neni, chce to jen tu tabulku a par dni cviku:)
takze behem dne smis ve vsech potravinach snist 20g techto sacharidu…

Mouku nesmis vubec, no…V ty startovni fazi urcite ne…
Dieta by mela postupovat takto: 1)Startovaci faze 20g sacharidu na den

1. Pote si kazdy tyden pridavas 5g sacharidu, takze treti tyden budes mit 25g sach. na den,ctvrty 30g sach na den atd. Az dospejes napr. k 50g sacharidu na den, s timze porad budes hubnou, ale ten tyden s temi 50 uz ne, takze si uberes 5g sach a to je tvoje hladina sacharidu, pri ktere hubnes…
  2. udrzovaci faze, kde budesjist uz ten pocet sacharidu, pri kterem si prestala hubnout

Fak to takhle zni silene, ale je to je no zvyk:)

Doporucuji uzivat vlakninu v tabletkach ( kvuli pripadne zacpe )
Ja si vedu " denicek", kde si zaznamenavam, co jsem v ten den jedla, kolik sacharidu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
9.1.08 23:39

Pisi zakladni potraviny s nizkym obsahem sacharidu, uvedene mnozsti je pocet gramu sacharidu na 100g potraviny
Uvadim hodne zeleniny, ale mela by se jist v omezenem mnozstvi, tedy ne nahrazovat ji hlavni jidla…Nejsem presne schopna vysvetlit proc, ale je tomu tak:(

Brokolice 0,1
Kedlubna 0,1
Fazolky 4,1
Květák 2,6
Okurka salátová 1,7
Paprika červená 3,6
Paprika zelená 0,7
Rajčata 3,1
Salát hlávkový 1,8
Salát ledový 0,7 Špenát 2
Zelí bílé 1,8
Mražený špenát 2,5 Žampiony 2,8
Mléko polotučné 4,7
Smetana ke šlehání 3,2
Activia bílá 5,9
Kysaná smetana 4
Tvaroh jemný 4,2
Tvaroh tučný 3,3
Zakysaná smetana 4,5
Zakysaná smetana - light4,2
Hermelín 1,4
Eida 20% 3
Eidam 30% 1,4
Eidam 45% 1
Gouda 30% 1
Gouda 40% 0
Balkán 1
Lučina 1
Maratonec 2,6
Vejce 0,8
Hovězí 0
Kuře 0,4
Ryby 0
párky průměr 1
uzeniny průměr 0,5
Sekaná průměr 6,5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
9.1.08 23:56

Teri,

moc dekuju za ty potraviny a jejich hodnoty hned si to lip predstavuju :) Jsem se rozhodal ze do toho pujdu treba mi to konecne zabere :) a chtela jsem se te zeptat co takovy kureci vyvar?? ten by asi taky mel byt v pohode ne??

dobrou noc Maty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
10.1.08 00:17

Tezz hod sem prosim jeste nejaky priklady jidelnicku na den plus u troho uvedene hodnoty kolik co ma. Jinak nejsem schopna si to predstavit, mam matematickej blok 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
10.1.08 00:29

No podle mě je v tvém denním plánu co píšeš v prvním příspěvku ukrutně málo zeleniny. Dietologové doporučují denně sníst při dietě až 600 g zeleniny což půl okurky a čtvrtka papriky za den rozhodně není.jinak to vypadá zajímavě, ale jak říkám mi více vyhovuje systém hodně zeleniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
10.1.08 09:13

Tezz,

promiň, nedá mi to, prostě musím…

Atkinsonova dieta je jeden z největších hazardů se zdravím člověka, a to nemluvím o ženě krátce po těhotenství. Protože při ní budeš přijímat téměř výhradně živočišné tuky, sice opravdu zhubneš - při akutním nedostatku glycidů totiž tělo skutečně začne okamžitě brát z tukových rezerv, ale za jakou cenu? Extrémně vysoký škodlivý cholesterol, nevyhnutelná těžká zácpa a po najetí na normální stravu okamžité přibírání na váze.

Vím, že je to těžké a že bys chtěla zhubnout co nejvíce a co nejrychleji, ale mysli na to, že čím rychleji teď zhubneš, tím větší pravděpodobnost je, že nově nabytou váhu neudržíš. Nehledě na to, že po porodu (nevím, jestli kojíš, ale předpokládám, že ne, protože jinak by ses snad do něčeho takového vůbec nepouštěla) jsi oslabená, vyčerpaná, navíc teď v zimě… prostě je to opravdu hloupost.

Abys zhubla a váhu si udržela, budeš prostě muset začít jíst málo, ale pravidelně, jíst co nejvíc zeleniny, o něco méně ovoce a cereálií, mléčných výrobků, ještě méně masa, vajec a vyřadit nebo alespoň co nejvíce omezit tučné a sladké. Velmi často zapůsobí jakákoli výraznější změna ve stravování, zkus třeba jíst sacharidy, tedy pečivo, výjimečně nějakou sladkost, ovoce, v první půlce dne a bílkoviny - maso, vejce spolu s kopci zeleniny ve druhé. A pokud jsi necvičila, začni - zkus najít něco, co by tě aspoň trochu bavilo a nebyl by to pro tebe úplný trest. Chápu tě, dovedu si představit, jak moc chceš být štíhlá, ale mysli na své zdraví, je to vždycky důležitější než mít pár kilo navíc.

Přeju hodně sil!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6597
10.1.08 10:06

Ahoj Tezz,

dívala jsem se na ten tvůj jídelníček…tak se mi to vůbec nezdá jako dieta, myslela jsem si, že to byl jídelníček, co jsi měla předtím a pak, že doplníš jak jíš nově, ale ouha. Chybí mi tam zelenina, ovoce ( nejsou tam nikde žádný vitamíny, jak to čtu ) vláknina, tmavý pečivo, samý zdravý věci. Párek a míchaný vajíčka…to nejím ani normálně, natož, při dietě. Manžel má po mamince zděděný vysoký cholesterol, takže tohle je doma pasé, maximálně 1× do měsíce. Kdo tě na tohle přivedl? Myslím si, že tímhle spíš docílíš totálnímu kolapsu organismu. Vím, že jsi to asi nechtěla slyšet, ale já něco takovýho nesmyslnýho vidím opravdu prvně v životě.
Nechtěla by jsi zkusit raději dělenou stravu? Ta je příjemná, není to dieta, ale jiný styl stravování a mě po tom bylo strašně dobře. S tím nepitím kávy souhlasím, to je dobře, ale to ostatní…to mi teda bude dlouho ležet v hlavě, kdo něco tak nezdravýho vymyslel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.1.08 12:00

ZUZLE :
Dekuji za nazor a rady, ale ver tomu, ze nebudu MUSET jist mene, omezit mlecne vyrobky ,tuky atd., jak pises…
Zadny jojoefekt jsem pri poslednim zhubnuti nemela, pul roku se vaha drzela, akorat jsem se neprejidala sladkostmi, pak jsem otehotnela a zacala se vylozene prezirat, takze jsem se zpravila opravdu hodne…
V hubnouci fazi se doporucuje brat vlakninu, pripadne kompletni vitaminy, takze zacpa byt nemusi!
Na www.atkins-center.com najdes vedecke studie podporujici za:,–(y na niz je pristup zalozen…

KDo chce zhubnou par kilogramu, muze tento ostry start preskocit, zacit treba s 60g sacharidu na den, coz kdyby si si spocitala je uz lepsi mnozstvi…

ja zacinam s 20, protoze potrebuji a chci zhubnout rychle, pak si vahu muzu udrzovat pouhou zmenou jidelnicku…

Vlastne ani nevim, proc Ti to obhajuji…
Jeste jedna citace:
Jsou dostatecne dukazy ( prace odborniku z ruznych univerzit)o tom, ze nizkym prijmem sacharidů se hubne a udržuje vaha mnohem ucinneji nez snozovanim prijmu tuku. Jeste dulezitejsi je fakt, ze tyto prace dokazaly, ze u mnoha ucastniku se zaroven take snizila hladina cholesterolu a tulu v krvi!

Tak diky za nazor, presto do toho jdu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.1.08 12:13

AMYNKA:
Take Ti dekuju za nazor, bohuzel si mysim, ze neznas za:,–(y nemuzes soudit:)
Ano.Zzelenina je v ostrem startu skutecne malo, ale jamile zacnes pridavat pocet sacharidu na den, prvni co pridavas je zelenina…
Ve fazi redukcni muzes jist pomerne vice zeleniny, zalezi jaky je bude tvuj idealni prijem sacharidu, v udrzovaci fazi, jis temer normalne, porad ale hlidas prijem sacharidu…
Hladina cholesterolu kupodivu postupne behem diety klesa :0
I Atkinson je zivotni styl, jako DS, tu mam take vyzkousenou, funguje, ale musi se tak jist cely zivot…Navic mi vadilo, ze kdyz jsem mela maso, mela jsem silenou chut na brambory, kdyz jsem mela brambory touzila jsem po masu…A taky jsem mela chut na sladky, coz u Atkinsona neni! Neverila jsem tomu, ale je to tak, opravdu vubec neni chut na nic sladkeho!
Vymyslel to lekar jiz nekdy v 19stoelti,
Atkinson to zdokonalil, kdyz hledal ruzne lecby nadvahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.1.08 12:18

SATI:
zeleniny je malo pouze v zacatku, postupne se mnozstvi zvysuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.1.08 12:27

AJLILI:
v te prvni fazi moc obmen neni:(
Dnes jsem mela plnenou papriku…Zitra se chystam na rybu se syrovou omackou…Pak treba salat : okurka, vajicka, syr, sunka, kysana smetana…
Pokusim se sesmolit jidelnicek treba na tech prvnich 14dni, pak bych Ti to poslala…
K matematickemu bloku:) U masa, vajec, suru ( mimo taveneho) nemusis pocitat temer nic:)
Hlidat mlecne vyrobkya zeleninu, ostatni prozatim nejist…:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.1.08 12:29

MATY:
kureci vyvar si take delam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.1.08 12:52

Mam v excelu tabulku s obsahy ruznych hodnot, kdzatk pisnete mailovou adresu, poslu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat