Dlouhodobější nevěra, společný odjezd "za louži"?

2.7.13 16:51

Dlouhodobější nevěra, společný odjezd "za louži"

Ahoj, dva měsíce tu pročítám podobná témata, máte spoustu dobrých rad.. a proto se odvážím poprosit Vás o radu s mým aktuálním trápením.

Jsme spolu 5 let, svoji teď rok a 3/4. Brali jsme se z lásky, hrozně jsme se milovali. Po roce manželství jsem ale měla podezření na nevěru – chovaní manžela se změnilo, necítila jsem lásku, najednou chtěl trávit víkendy sám, do nemocnice (úraz) za mnou chodil jak z donucení, pak jsem chytla kvasinkovou infekci… a co hlavně – vždy hrozně toužil po dětech a najednou, když já chtěla, už nechtěl (je o 8 let starší). (tou dobou už „ji“ měl).
Co je bonus, že jsme spolu plánovali odjet na rok dva za moře, pracovně. Proto jsem dala výpověď ve své práci, ve které jsem byla spokojená, vystěhovali jsme byt, všechno opouštěli a 3 dny před odjezdem to prasklo – našla jsem zamilovaný e-mail. Vypadalo to, že to trvá zhruba 3 měsíce: krásná, milá, chytrá kolegyně z práce. Manžel se do ní naprosto zamiloval a kontakt udržoval po odjezdu i na dálku – skype, pracovní komunikator, maily… Byl to hrozný šok, dost jsem vyváděla, první měsíc asi nejhorší v mém životě, pak trochu smíření… ale stále ho miluju (jsme tu už 3 měsíce) a jsem tu s ním odříznutá od všech a všeho, co jsem měla v ČR, práce se hledá těžko, zatim nic. Manžel před 3 týdny komunikaci s milenkou uťal, prý jen kvůli mě, kdyby se prý řídil tím, co chce a cítí, nebyl by se mnou. Jsou do sebe prostě zamilovaní až po uši, můj muž je dost atraktivní typ(a ví to o sobě) - velký sportovec, velký manažer, muzikant, galantní, mluví mnoha cizími jazyky…
Muž byl po příjezdu sem 2 měsíce rozhodnutý, že zůstane s milenkou, ale nechtěl, abych odjížděla - že mi chce pomoci postavit se na vlastní nohy, najít si tu práci a že mě odsud nemůže vyhodit, když jsem kvůli němu/nám všechno opustila.. taky říkal, že chce být sobec, že je to jeho život, že se mi snažil naznačit, co se mu nelíbí… a že se to holt nepovedlo. (Já jsem se snažila řešit, co se děje… a co můžu zlepšit, když jsem vycítila, že je něco špatně.. všechno ale zapíral a jen říkal, že až budeme v zahraničí, tak bude zas dobře…)
Po dvou měsících tady se ale vše začalo postupem času lepšit, je na mě hodný, v pohodě spolu vycházíme - až se nakonec rozhodl, že to s ní - pozor - jen kvůli mně ukončí. (Působí to trochu jako sebetyranství a obětování se „na oltář manželství“). Začali jsme spolu zase spát, vše se zdá snad na dobré cestě… až na moje zlomené a vyždímané srdce… a moji zlomenou víru v dobro a v manželství jako jednu z nejvyšších hodnot.
Kdykoli se na toto téma snažím bavit, hrozně ho vytočím a pak je vše ještě horší… Vím, že jí miluje, taky vím, že já ho miluju a chci aby to bylo za námi, ale dá se ještě něčemu takovému reálně věřit? (On se fakt snaží, já taky… ale najednou je to někdo jiný, než koho jsem si znala předtím…)

Prosím, máte někdo podobnou zkušenost? Kdybych byla doma, chodila bych určo k psychologovi.. jen tady je to trochu těžší o samotě… :nevim:
díky moc všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1937
2.7.13 16:59

Je to smutný příběh, radu bohužel nemám, ty jsi se už rozhodla sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17657
2.7.13 16:59

Buď to překousneš a nebudeš mu to připomínat a nebo si s ním o tom povídej a za chvíli budeš sama. Není to spravedlivé, ale nikdo ti nic nezaručí. Jestli to ukončil - pozor kvůli tobě - nikdy vědět nebudeš. Možná to ukončila ona. Čím více se do rány šťourá, tím více to bolí. Tak si prostě vyber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8537
2.7.13 17:03

Pokud ho máš ráda, stojí za to, tak bych neházela flintu do žita. Je to hrozné, traumatizující, bolavé-ale asi nasadil laťku hodně vysoko a málokdo se mu vyrovná. Je šance, že ho přejde láska k milence a bude si vážit vašeho vztahu.
Já bych to zvládala hodně špatně, přesto radím nedělat unáhlená rozhodnutí.
A do zahraničí jste šli pro získání nových zkušeností, nebo on tam dostal pracovní nabídku, tak jste toho využili.
A nechcete se vrátit domů? Práci tam stejně nemáš a doma by si se cítila lépe, ne tak osamocená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7076
2.7.13 17:04

Ty jo klobouk dolů. Já bych todle nezvládla. Snad to vše dopadne podle tvých představ!! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
2.7.13 17:04

Joo, atraktivni chlapi:-( nevim zkusenost nemam, ale myslim si, ze je to dost situace na pytel, dokazu si predstavit, ze se vam to podari dat dohromady v cizine, kde jste odkazani jeden na druheho, ale hur bude podle me po navratu…slepovanym vztahum neverim, ale vam preju, at jste vyjimka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
2.7.13 17:09

To je holka smutný příběh. Nevím, ale mám pocit, že zase přijde doba, kdy se možná k ní vrátí..opravdu těžko říct. Osobní zkušenost mám sama ze sebou a jediné co můžu poradit asi nevstupuj 2× do stejné řeky, protože zapomenout se nedá nikdy a pokud žena ví, že její muž zahnul srdcem je to o těžší. To je můj názor, ale nevím jestli dobrý :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.13 17:10

Neukončila to ona, naopak ho přemlouvala, ať spolu zůstanou, když je jim spolu tak dobře a mají toho tolik společného, že někoho jako je on hledala celý život. Protože to nechci páčit z něj, znovu jsem se mu podívala do e-mailu. Vím, že se to nedělá… je mi z toho nanic, ale on o tom vůbec nechce mluvit a já zase chci vědět, co se tedy děje…
To s tím šťouráním do rány je pravda. Jen to zatím nějak nedokážu pustit z hlavy a nechat čas jen tak plynout… Už tolikrát jsem si řekla, že už ani neceknu.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
2.7.13 17:13
@smutna_zakladat. píše:
Neukončila to ona, naopak ho přemlouvala, ať spolu zůstanou, když je jim spolu tak dobře a mají toho tolik společného, že někoho jako je on hledala celý život. Protože to nechci páčit z něj, znovu jsem se mu podívala do e-mailu. Vím, že se to nedělá… je mi z toho nanic, ale on o tom vůbec nechce mluvit a já zase chci vědět, co se tedy děje…
To s tím šťouráním do rány je pravda. Jen to zatím nějak nedokážu pustit z hlavy a nechat čas jen tak plynout… Už tolikrát jsem si řekla, že už ani neceknu.. :zed:

s tím se už zkrátka jen tak nesrovnáš a spíš tímhle způsobem ho donutíš možná udělat další chybu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
monca114
2.7.13 17:13

Pokud je do ní zamilovanej, tak je to špatný. Hlavně když ti to na rovinu řekl…
Připadá mi, že je s tebou ze soucitu a takový manželství by mi za to nestálo.

• Citovat
  • Nahlásit
33965
2.7.13 17:14

@monca114 přesně..pokud chlap zahne srdcem je průser a to samé u ženy :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11416
2.7.13 17:15

Zkusila bych počkat, jestli ho to přejde, přijde mi škoda zahazovat manželství jen kvůli pobláznění, zvlášť když on sám ještě neví, co chce. Bojovala bych o něj… Člověk sice nezapomene, ale odpustit se dá, ale nesmí se to v budoucnu chlapovi předhazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
monca114
2.7.13 17:15

@denisa 76 jj, je to tak.

@Fjodorka píše:
Zkusila bych počkat, jestli ho to přejde, přijde mi škoda zahazovat manželství jen kvůli pobláznění, zvlášť když on sám ještě neví, co chce. Bojovala bych o něj… Člověk sice nezapomene, ale odpustit se dá, ale nesmí se to v budoucnu chlapovi předhazovat.

Tohle ale není pobláznění podle mě…

• Citovat
  • Nahlásit
2.7.13 17:17

Díky moc holky.
Přesně to je moje velké dilema - sbalit se, vrátit se do ČR, jeho tu nechat samotného, ať se v tom trochu pokoupe - ale jsem si skoro jistá, že by to znamenalo konec, nebo tu zůstat, slepit co se dá… a snad čas pomůže a zamilovanost ho přejde. (Taky by od něj nebylo moc fér té holčině pořád dávat naději a pak jí zas opouštět..). Pokud by to po návratu přišlo znovu, znamená to pro mě 100% konec. Je mi 26, práci bych si doma zase našla, našla bych si nové bydlení, kamarádi mě chtějí podržet (jen už je s tím nechci obtěžovat, každý má nakonec svých problémů dost…)
Jen si říkám, že to je super chlap a že leckdo někdy udělá hooodně velkou botu… a že manželství neni spotřební věc - rozbila se - vyhodíme, koupíme si novou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Elantra
2.7.13 17:18

Ahoj, taky ti přeji, ať ti to vyjde. Podle mě opradvu musíš ten 1. krok udělat ty a co je nejdůležitější, rozhodnutí už neměnit, nepřemýšlet nad ním a prostě se neohlížet a koukat jen dopředu. Vím, že se to lehce napíše, hůř provádí, chlapi to umí mnohem lépe než my. Pokud jsi se rozhodla, že manžela chceš za každou cenu, i přes nevěru, i přes jeho změnu chování, tak bych prostě jela tak, že už je jen tvůj a zase si ho začala užívat :) Myslím, že ti to dodá klidu a věř, že on ho z tebe vycítí a určitě to přivítá :) Pokud mu to odpustit nechceš nebo nedokážeš, zaměř se na sebe a kariéru, ať už za mořem nebo doma a až budeš soběstačná, opusť ho a najdi si lepšího ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat