Domácí nanuky - rady, zkušenosti

stazinka09
17.6.13 19:21

Domácí nanuky - rady, zkušenosti

Ahoj všem,
děláte si někdo doma nanuky? :mrgreen: Ano? Zkušenosti sem, prosím. Hlavně kdybyste někdo Míšu dělal :srdce: :srdce: :dance: :dance:

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1972
17.6.13 19:25

Připojím se k diskuzi, taky bych ráda nějaké zkušenosti a hlavně na Míšu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38179
17.6.13 19:42

Dělám občas nanuky ale z kupovaných směsí na zmrzlinu, když se mi to nechce dávat do zmrzlinovače, tak to naliju do formiček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
17.6.13 19:44

Doma děláme vanilkovo-citronovou tady píšu recept:

2 citrony
500 ml voda 
1 balíček vanilkového pudinku
5 lžic cukru

Citrony si pěkně umyjeme, ostrouháme kůru a vymačkáme šťávu do hrnce. Do hrnce pak přidáme (k té šťávě a kůře) vodu (ne všechnu, trochu si necháme na rozmíchání pudinku) a cukr. Všechno pěkně přivedeme do varu a přimícháme ve studené vodě rozmíchaný pudink no a vaříme do zhoustnutí (ale bude to řidší než pudink). Hmotu pak dáme do krabiček a dáme na 2-3 hodiny do mrazáku. Toť celý zázrak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
17.6.13 19:45
@Heineken píše:
Dělám občas nanuky ale z kupovaných směsí na zmrzlinu, když se mi to nechce dávat do zmrzlinovače, tak to naliju do formiček.

kde se dá koupit směs na zmrzku? Nikdy jsem ji v obchode nepotkala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
17.6.13 19:46
@kk94 píše:
Doma děláme vanilkovo-citronovou tady píšu recept:

2 citrony
500 ml voda 
1 balíček vanilkového pudinku
5 lžic cukru

Citrony si pěkně umyjeme, ostrouháme kůru a vymačkáme šťávu do hrnce. Do hrnce pak přidáme (k té šťávě a kůře) vodu (ne všechnu, trochu si necháme na rozmíchání pudinku) a cukr. Všechno pěkně přivedeme do varu a přimícháme ve studené vodě rozmíchaný pudink no a vaříme do zhoustnutí (ale bude to řidší než pudink). Hmotu pak dáme do krabiček a dáme na 2-3 hodiny do mrazáku. Toť celý zázrak :mrgreen:

výborný :dance: :dance: :dance:
citronovýho taky milujeme
něco takhle jednoduchýho jsem si představovala

• Citovat
  • Nahlásit
5254
17.6.13 19:56

Já dělám hodně. Většinou rozmixuju ovoce, osladím a přidám třeba jogurt. Formičky mám kupované v Tescomě. Smetanové nedělám, neumím to, podle mě bez zmrzlinovače nejde, protože se oddělí bílkovina a voda a je to ble:) Ale ráda si přečtu, jak na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4999
17.6.13 20:02

Míšu jsem zrovna dělala, synovi moc chutná:
1/2 lžičky vanilkového cukru
40g cukru moučka
250g měkkého tvarohu 40%
150g hustého bílého jogurtu

Ušlehat, nalít do formiček na nanuky, zmrazit.

Koupila jsem si teď v Tescomě tyhle formičky a jsou tam ještě další recepty, budu zkoušet a pak dám kdyžtak vědět:

Jahodová zmrzka:
40g moučkového cukru, 450g čerstvých nebo mražených jahod, 100ml sladké smetany 33%
Rozmixovat, nalít do formiček, zmrazit.

Jablečná dřeň:
20g cukru moučka, 400g jablečného pyré, 1/2 lžičky vanilkového cukru
Rozmixovat, nalít do formiček, zmrazit.

Čokoládová jogurtová zmrzlina:
40g moučkového cukru, 200 ml zakysané smetany, 300ml hustého bílého jogurtu, 3 lžíce tekuté čoko polevy
Ušlehat, nalít do formiček, zmrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
17.6.13 20:03

@elfans
hm to já vůbec nevím, jestli to jde, ty smetanové :lol:, zmrzlinovač teda pořizovat nebudu

• Citovat
  • Nahlásit
31600
17.6.13 20:06

Mám v mražáku směs tvaroho a salka půl napůl, nejstaršímu to jede, prostřednímu ne, je to takovej sladkej blemc.
Teď mám v plánu jahody se smetanou a cukrem, zmrzka je z toho super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
17.6.13 20:06

@nety
no paráda!!! :palec:
ty formičky si objednám, vypadaj dobře

• Citovat
  • Nahlásit
17.6.13 20:09

Skusala som tvaroh s kyslou smotanou a ovocnym pyre… dobre, ale nesmie v mraznicke dlho stat. (Nas stretla viroza, tak mali cas „odlezat“)
Kysla smotana s ovocim - prepadak, ostali v nanukoch ihlicky cisteho ladu.
Jogurt som neskusala.
Cerstvo vyslahana slahacka s ovocnym pyre alebo len „obycajnym“ grankom dali u nas najoblubenejsie „smotanove“ nanuky. A staci len vyslahat, rozmiesat, naliat.

Sorbety mi vysli uzasne vsetky, okrem kavoveho - mozno chyba na mojej strane, ale po celodennom mrazeni (nemam zmrzlinovy strojcek) skoncil neslavne v zachode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
17.6.13 20:10

Smetana myslím bez problému, alespoň teda kdysi jsem měla namraženo jahody se smetanou a bylo to vynikající.
Jinak se dá klidně zmrazit třeba džus, teda je to k rychlé spotřebě, ale pro děti dobré osvěžení. (na ven :twisted: a pak ostříkat hadicí, než to pustíš dovnitř :mrgreen: )
Kupovat zmrzlinu v prášku mi přjde zbytečné, na domácí zmrzce mi přijde nejlepší, že do toho dávám čerstvé suroviny, nejsou v ní konzervanty ani jiný srajdy. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4425
17.6.13 20:11

Já zkoušela všechno možné a nakonec všem nejvíc chutná zmrazený džus. Prostě ho naleju do tescoma formiček a hotovo. Nejvíc u nás jede Relax červený multivitamin ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.13 20:14

Pocula som ze tescoma formicky praskaju, ale vlastnu skusenost nemam, mam tri sady ikeackych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat