Domácí vzdělávání kvůli nemocem

Anonymní
4.10.19 13:11

Domácí vzdělávání kvůli nemocem

Vzdala jste tu některá školku/školu kvůli nemocem? Jak to dítě přijalo? Jaký byl pak vstup do školy. Aktuálně jsem si skoro jistá, že to tak udělám se synem. Teď je předškolák a od začátku září ve školce víc nebyl než byl. Jde na 2 dny a je 2-3 týdny doma. Ovlivňuje to negativně celou rodinu.
Chtěla bych ho nechat doma a chodil by jen na kroužky. První 2-3 třídy ve škole bych ho taky ještě nechala doma a šel by až pak.
Kdo máte děti na domácí škole, co byl pro vás největší problém? Na co se mám připravit, když budu mít dítě doma? Hodně věcí tuším, nebo si dohledám, ale jde mi o osobní zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10335
4.10.19 13:36

No a nebylo by lepší spíš hledat cesty, jak mu zlepšit imunitu? Pro začátek třeba lesní školkou a pak se uvidí, jak se školou?

A to že je v 5 letech nemocný, zejména pokud předtím do kolektivu nechodil, tak to neznamená že bude nemocný i za rok.

Jako jenom toto a bez nějaké komunitní podpory dalších doma vzdělávajících rodičů mi to nepřijde jako šťastný nápad a účinné řešení problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 13:40

@Ou trvá to celý jeho život. Je prozkoumany horem, dolem. Řešili jsme to všude a to včetně alternativních způsobů.
Učila by ho učitelka v důchodu, tam by problém nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.10.19 14:48

Za sebe, jako matku dvou dětí na dom. vzdělaní říkám, že je pak asi největší úskalí…tedy co vnímám…že nezapadnou už pak do třídy, která už je nějak pospojovaná a děti mají mezi sebou kamarádské vazby vytvořené v první, druhé třídě…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.10.19 14:54
@Anonymní píše:
Za sebe, jako matku dvou dětí na dom. vzdělaní říkám, že je pak asi největší úskalí…tedy co vnímám…že nezapadnou už pak do třídy, která už je nějak pospojovaná a děti mají mezi sebou kamarádské vazby vytvořené v první, druhé třídě…

Ty máš děti ještě doma, nebo už jsou ve škole?
Ono to „zapadnutí“ bude dost individuální. Někdy se povede a někdy ne. U nás by bylo řešení ho dát do šesté třídy, kdy se mixují kolektivy a přichází děti z malotřídních škol. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.10.19 14:55

Ale jinak s tím souhlasím. Toho se taky bojím. Vidím to teď, kdy je 3 dny ve školce, 3 týdny doma… Loni byl 3 měsíce doma… To si pak pořád hledá kamarády.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.10.19 15:03
@Anonymní píše:
Ty máš děti ještě doma, nebo už jsou ve škole?
Ono to „zapadnutí“ bude dost individuální. Někdy se povede a někdy ne. U nás by bylo řešení ho dát do šesté třídy, kdy se mixují kolektivy a přichází děti z malotřídních škol. :nevim:

Letos jsme už v škole… malotřídka…první stupeň…

Třeba to bude v šesté lepší, jen si myslím, že ty děti, kamarádi z malotřídky, jsou i dále pak spolu na stejnou školu většinou…

Máme kamarády v družině, kroužcích, ale ta škola, no, zatím nic moc..ono navíc byl i problém, že v jedné třídě byli jen dva kluci, v druhé taky a tudíž už nějak ani sám kluk nezbyl na vytvoření dvojice…

Nevím co máte za nemoci, ale spíše než dom. vzdělaní bych řešila imunitu..nemoci moc oslabují organismus a když je dítě ještě v vývinu mělo by mít z čeho ten vývoj zdravě uskutečňovat…Máte alergie?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.10.19 15:43

Řešíme to 5 let a na nic se nepřišlo. Imunitu má v pořádku. Alergie nemá.
Když je doma, tak není nemocný skoro vůbec.
On k tomu má ještě ADHD a vývojovou dysfazii, takže to pro něj bude celkově přínosné.

• Nahlásit
  • Citovat
897
4.10.19 17:15
@Anonymní píše:
Vzdala jste tu některá školku/školu kvůli nemocem? Jak to dítě přijalo? Jaký byl pak vstup do školy. Aktuálně jsem si skoro jistá, že to tak udělám se synem. Teď je předškolák a od začátku září ve školce víc nebyl než byl. Jde na 2 dny a je 2-3 týdny doma. Ovlivňuje to negativně celou rodinu.
Chtěla bych ho nechat doma a chodil by jen na kroužky. První 2-3 třídy ve škole bych ho taky ještě nechala doma a šel by až pak.
Kdo máte děti na domácí škole, co byl pro vás největší problém? Na co se mám připravit, když budu mít dítě doma? Hodně věcí tuším, nebo si dohledám, ale jde mi o osobní zkušenosti.

Popravde o tom taky uvazuju.. Jak kvuli stalym nemocem, tak i kvuli tomu, ze dcera skolku opravdu spatne snasi. Chodi teda jen na dopoledne, do specialni skolky (ma atyp. autismus) a bude mit urcite odklad, takze ji cekaji jeste 2 roky ve skolce. Od zari uz je po druhe nemocna a ani nema sanci si zvyknout. Opravdu tezce to tam snasi, jen to tam preziva nez prijdu, nic se nenauci, nezapojuje se. A kdyz je nemocna, tak ve vsem stagnuje. Vse, co jsme tvrde vydrely, musime zacit delat znovu. Ona asi skolka neni pro vsechny deti… A tak premyslim, co s tim… A jestli si prave nemam zazadat o domaci predskolni vyuku… Pokud ma nekdo s domaci vyukou zkusenosti, budu vdecna… A taky, jak pak probiha prezkusovani ditete ve skolce??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 17:39

@Kassor syna taky čekají 2 roky ve školce. Právě uvažuju, že bych mu první třídu rozdělila na 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
897
4.10.19 17:51
@Anonymní píše:
@Kassor syna taky čekají 2 roky ve školce. Právě uvažuju, že bych mu první třídu rozdělila na 2 roky.

A jak by jste to udelala se svoji praci?? S tim ja mam nega problem… Ja bych tu domaci vyuku musela prenest na babicku, ja proste musim do prace, nemuzeme prijit o 1 cely prinem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 17:57

@Kassor byl by u babičky. Je ucitelka v důchodu. Plus zvažujeme už několik let další dítě. Je v plánu se začít teď snažit, takže bych byla doma s mimcem. Proto jsem psala, že by do 2.-3. třídy byl doma. Záleželo by na odkladu.

• Nahlásit
  • Citovat
4.10.19 17:58

Taky o domácím vzdělání do budoucna hodně uvažuji, i když z jiných, než zdravotních důvodů, tak si tady počkám na zkušenosti ostatních..
Pokud bychom do toho šli, tak nejlépe na prvních 5 tříd, a pak by mohla jít dcera rovnou na osmileté gymnázium, kde se utvoří nový kolektiv, v tomto problém nevidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 18:04

@Beckyttine5 to je ideální, ale u něj nějak neočekávám, že bude studijní typ.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama