Reklama

Dopravní značení - škola

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 21.10.10 12:59
Dopravní značení - škola

Ahoj, prosím o radu. Popíšu situaci- bydlíme ve větší vesnici, starší syn chodí do školy přes jednu dost frekventovanou silnici-tuším, že je to silnice 1.třídy. No a řidiči tam jezdí jako -promiňte ten výraz- prasata. :pocitac:
Synovi je 7let, do školy ho vodím, ale i tak ho během minulého týdne málem 2× porazilo auto. Zkusila jsem jít za starostou , protože se mi dopravní značení přímo před školou zdá velmi nedostatečné -je tam jen značka Pozor přechod pro chodce a to ještě dost daleko od přechodu a v zeleni. Samotný přechod je vybledlý a skoro neviditelný. Starosta se vymluval, že to musí žádat na kraj, je to na dlouho a budou volby…
Takže ta otázka- můžu já jako občan někde žádat o nápravu dopravního značení?
Díky moc za rady!

Reklama

Reakce:

oliš
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 21.10.10 13:08

NEBYDLÍŠ NÁHODOU VE sTONAŘOVĚ? :-D TADY JE TO TO SAMÝ

oliš
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 21.10.10 13:10

TAK NEBYDLÍŠ,UŽ JSEM SE KOUKLA NA PROFIL :-D
TADY JE TO STEJNÝ,ŠÍLENEJ PROVOZ A TAKY JEN ZNAČKA PŘECHOD,KDYSI TUŠÍM ŽÁDALI O SEMAFOR-NEPROŠLO :nevim:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 21.10.10 13:19

Tak to bude koukám asi beznadějné, semafor mě ani nenapadl, ale zvýraznit tu značku, přidat třeba Pozor škola, přebarvit zebru na silnici.....
Já si i myslela jestli třeba neskočit za ředitelkou ZŠ, nebo se domluvit maminy, ale kam a co napsat??

jizvíková
Extra třída :D 12609 příspěvků 21.10.10 13:42

dopravni inspektorat? policie? aspon trojuhelnik pozor deti, by tam mel byt

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 21.10.10 13:48
jizvíková píše:
dopravni inspektorat? policie? aspon trojuhelnik pozor deti, by tam mel byt

No to si taky právě myslím, ale tam je fakt jen ta blbě viditelná značka a zebra.
Je mi jasné, že pokud je někdo debil, nějaké značky ho nezastaví, ale alespoň upozorní.
Ten dopravní inspektorát by to mohl být- zkusím tam zítra zavolat.

tterka
Kelišová 5419 příspěvků 21.10.10 14:28

Ahojky holky, řeším - nebo spíše chtěla bych řešit - podobný problém. Vodím syna do školy po celkem bezpečné cestě. Jenže při přecházení k sídlišti musíme přejít jednu sice ne příliš frekventovanou, ale zato hodně nepřehlednou úzkou silnici. Z obou stran parkují v silnici auta, takže dospělý člověk má problém vidět, jestli něco jede nebo ne. Natož malé dítě :-(
Na této cestě není žádný přechod pro chodce, značka, vůbec nic :nevim:
Nevíte náhodou, kde bych mohla podat žádost, návrh nebo něco podobného, aby se tam objevil před pro chodce, nebo ještě lépe retardery či zpomalovací prahy? Tou cestou chodí spousta dětí, takže bych to určitě nežádala jen kvůli tomu svému, ale i kvůli těm ostatním

Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 31.08.15 11:47

@Hanulínek jak jsi pochodila, povedlo se nakonec s přechodem něco udělat?

Momentálně řeším něco „podobného“, u základní školy přechod úplně chybí. Je o cca 200 výš (mám blbý odhad, možná je to ještě dál) a děti prostě neobcházejí pro ně zbytečný kus cesty kvůli přechodu a přebíhají mimo přechod. Já svoje děti zatím vodím a dlouho vodit budu, ale divím se, že se tam ještě nestalo neštěstí. Pomohl dopravní inspektorát? Město to totiž prý zjišťovalo u policie a že tam přechod nejde umístit kvůli zatáčce před obcí, že není vidět dostatečně daleko. Mě to přijde z logiky věci jako pitomost, ale nevím, kam se obrátit, aby se tím někdo zabýval. Na obec nemá smysl jít :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 31.08.15 12:46

@Kakika Z logiky věci ti přijde jako pitomost, že odmítají umístit přechod za zatáčku :think:

Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 31.08.15 12:53

@j.a.n.i1 z logiky věci mi přijde jako pitomost neumístit přechod 170 metrů za zatáčku. Je zatáčka, po cca 100 metrech cedule na začátku obce a po dalších 70 metrech by mohl být přechod. Z nějakého důvodu to asi možné není, ale ráda bych věděla, koho kompetentního se zeptat :think:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 31.08.15 15:57

Ahoj, tak já musím říct, že než jsme se my maminky domluvily a než mi odpověděli z DI (resp.mi na dopis vůbec neodpověděli), zřejmě přeci jen zasáhl starosta.
Před přechod totiž ráno a nepravidelně v průběhu dne docházela měst. policie, zastavovali dopravu, převáděli děti a dozorovali.
A navíc v průběhu roku silnici před školou celou přeložili, udělali nové značení a přidali takový ten měřič a ukazatel kolik auto jede. Ale řidiči pitomci samozř. bohužel nezmizeli. :zed:
:mavam:

Aries6
Generální žvanilka 21945 příspěvků 5 inzerátů 01.08.16 14:39
Kam pro ceduli "průjezd zakázán"?

Dobrý den,
mám jiný dotaz, ale nechci zakládat novou diskuzi. Máme tady na hlavní silnici omezení - jezdí se v jednom pruhu na semafor. A sem tam si to někdo zkracuje přes vesnici - je tady úzká silnice (dvě auta se ve velké části neminou, musí si různě uhýbat) bez chodníků s pár nepřehlednými místy, takže s dětma je to dost nebezpečné. A jedna nepřehledná zatáčka ústí u dětského hřiště. Aut je čím dál víc. Kde zažádat o dočasnou ceduli „průjezd zakázán“? Musím na obec? Tam jsou celkem neochotní.
 Děkuji

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >