Dospělá žena si říká zdrobněle

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1205
7.1.22 20:20

Dospělá žena si říká zdrobnele

Dobrý večer
Už nijakou chvíli pozoruji u spolupracovnice, že si všude kde je to možné píše své jméno zdrobnělinou.
Nemám nic proti zdrobnelinam, u jistých věkových kategorií to je normální, ale u dospělého to je už myslím nijaka porucha.
Určitě to není zaujatost ale už pouze, že zdrobnělina jména říkejme jí třeba Hanička se objevuje v pracovních podkladech, telefonim seznamu apod.
Tato paní není příliš oblíbená, ale snaží se s lidmi manipulovat.
Konkrétně vše se musí odvíjet podle ní, ignorace znamená, že vás začne pomlouvat a je falešná.
Pretvaruje se.
Když nejste její obdivovatel a příznivec, začne prekrucovat, atakovat dohadat se.
Její manžel jí také musí jmenovat zdrobnele, i na něho je někdy druhá, ale to je mezi nimi.
Na pracovišti se to nelíbí nejspíš jen mě.
Další kolegyně to hrají podle ní, ale pak slyším pomluvy.
Můžete se mi prosím názorně vyjádřit co pro vás tato chování můžou znamenat. Děkuji a přeji pěkný večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41840
7.1.22 20:35

Sebestředná, lehce zastydlá v pubertě osoba. Já bych hrála její hru. A myslela si své.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24689
7.1.22 20:36

@gabki Není možné, že se tak prostě jmenuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28728
7.1.22 20:38
@hanka.br. píše:
@gabki Není možné, že se tak prostě jmenuje?

Jako že někdo právě objevil existenci jména Eliška, Jindřiška, Oldřiška, Bohdanka? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11645
7.1.22 20:40

Říkala bych ji tak jak si přeje :nevim:

Mne nikdo z přátel Ludmilo taky neřekl. Stejně jako nikdo nebude říkáte Jane ale Honzo

Příspěvek upraven 07.01.22 v 20:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24689
7.1.22 20:41
@Svistice píše:
Jako že někdo právě objevil existenci jména Eliška, Jindřiška, Oldřiška, Bohdanka? :lol:

No to ne, ale i někdo, kdo si říká „Hanička“ může mít tuhle šílenost v rodném listě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142

Ano, taky jsme meli v praci oficialni Darinku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5421

Hele, pokud se tak objevuje v dokumentech, je dost pravděpodobné, že se tak jmenuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34932
7.1.22 20:43
@gabki píše:
Dobrý večer
Už nijakou chvíli pozoruji u spolupracovnice, že si všude kde je to možné píše své jméno zdrobnělinou.
Nemám nic proti zdrobnelinam, u jistých věkových kategorií to je normální, ale u dospělého to je už myslím nijaka porucha.
Určitě to není zaujatost ale už pouze, že zdrobnělina jména říkejme jí třeba Hanička se objevuje v pracovních podkladech, telefonim seznamu apod.
Konkrétně vše se musí odvíjet podle ní, ignorace znamená, že vás začne pomlouvat a je falešná.
Pretvaruje se.
Když nejste její obdivovatel a příznivec, začne prekrucovat, atakovat dohadat se.
Její manžel jí také musí jmenovat zdrobnele, i na něho je někdy druhá, ale to je mezi nimi.
Můžete se mi prosím názorně vyjádřit co pro vás tato chování můžou znamenat. Děkuji a přeji pěkný večer.

Nejspíš šílený nápad rodičů, s tou zdrobnělinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11645
7.1.22 20:44

Teď jsem se koukala a dokonce existuje 238 žen co mají oficiální jméno Liduška.
Tak to by mě ani nenapadlo… Pravděpodobně to bude i u jiných jmen. Tato šílenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
7.1.22 20:44

Taky se přikláním o tomu, že je to ofiko jméno. Já mám kamarádku a ta má v občance Johanka :nevim:
A jinak nevim, co řešíš? Chceš abychom tady na ní hromadně kydali hnůj, jak je hrozná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34932
7.1.22 20:45
@Svistice píše:
Jako že někdo právě objevil existenci jména Eliška, Jindřiška, Oldřiška, Bohdanka? :lol:

Já jsem už viděla Růženka, Ivanka, Boženka… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
7.1.22 20:47

Pred nekolika lety kdy jsem delala na pokladne a jeste nebyly takove terminaly na placeni co dnes, tak nam zakaznici pri platbe kartou tu kartu davali a my ji vlozili do terminalu, co jsme meli u sebe. A museli jsme koukat na jmeno na karte, aby chlap neplatil s kartou na zenske jmeno. A chodila tan tenkrat stara pani a pamatuju si, ze na karte mela jmeno Petruska. Rikala jsem to mamce a ona mi rekla, ze driv to tak nekteri delali, ze uz o tom taky slysela. Takze to i muze byt, kdyby ji jeji mama tak pojmenovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31050
7.1.22 20:48
@gabki píše:
Dobrý večer
Pretvaruje se.
Můžete se mi prosím názorně vyjádřit co pro vás tato chování můžou znamenat. Děkuji a přeji pěkný večer.

Na oficiálních pracovních listech se přeci nemůže podepisovat zdrobněle. Možná, že ji rodiče dali jméno ve zdrobnělině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4090
7.1.22 20:51

Taky si myslím, že se tak může normálně jmenovat. Pokud to figuruje v úředních dokumentech, tak to téměř jistě nebude jen její výstřední přání, ale její oficiální jméno. Osobne znám Johanku a Toma, kdysi jsem potkala dokonce Světlušku, to už je fakt mimo moje chápání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat