Strach z přenosu HIV

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 11:53

Strach z přenosu HIV

Úpěnlivě vás prosím o rady.
Včera jsem měla svůj první pohlavní styk. Přítel už několik partnerek měl. Dohodli jsme se na kondomu, protože antikoncepci v současné době, ze zdravotních důvodů, používat nemohu a zároveň jsem se chtěla chránit před pohlavními nemocemi. Přítel prý s kondomy moc zkušeností nemá - ženy, se kterými měl pohlavní styk používali antikoncepci, ale samozřejmě souhlasil.
Bohužel nám během sexu kondom praskl (prý k tomu muselo dojít, jak se do mě pokoušel dostat a nešlo mu to, prostě to necítil). Všiml si toho až během styku, těsně před vyvrcholením. Takže sex okamžitě přerušil.
Na mojí prosbu mě jel koupit Postinor (pro jistotu).
Já se teď ale strašně bojím možnosti nakažení HIV. Přítel na preventivní testy nechodí a není ani dárcem krve, aby se to zjistilo při testech v odběrových centrech. Nevím, co mám teď dělat. Našla jsem si nejbližší testovací centrum, ale testovat se mohu až za tři měsíce a do té doby se asi zblázním. Bydlím ještě s rodiči a mám strach, aby se ode mě nenakazil někdo další. To bych si nikdy neodpustila. Prosím poraďte, co v takové situaci dělat? Mám hrozný strach.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
835
7.1.22 11:57

Prosimtě klid. Snad to nebude tak žhavé. Když to tak vezmeš, tak by takový strach musela mít půlka národa. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
7.1.22 12:00

Já bychse nenervovala. Měla jsem několik partnerů a nechovala jsem se vždycky zrovna odpovědne. Nebyli alez rizikových skupin. Jsem teď těhotná takže jsem byla na testech na které se chodí vždy v těhotenství a jsem negativní. Taky jsme měla obavy. Jinak na test z tvé má smysl jít až za tři měsíce po rizikovem styku a rodina ani nikdo jiný to běžným kontaktem dostat nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2276

Ehm, no a víš jak se HIV přenáší? Jak bys mohla nakazit členy rodiny proboha? To není covid nebo střevní chřipka, aby to od Tebe mohli chytit jen tak doma.
Proč si myslíš, že by Tvůj přítel mohl mít HIV? On se pohybuje v nějaké pochybné společnosti nebo je extrémně promiskuitní? Nebo je bisexuál a vyžívá se v sexu na záchodcích v gay barech? Nejspíš ne, viď.
Přestaň plašit, s největší pravděpodobností se vůbec nic nestane.
A i kdyby, HIV už v dnešní době lze velmi dobře kompenzovat a kvalita života s ním je pomalu lepší, než třeba u lidí s cukrovkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8144

Kdyby měl HIV delší dobu, tak to zaručeně pozná. Navíc tohle jede bleskem, zjišťují se kontakty apod.,od koho by to chytil on. Nicméně ty radši nesouloz s takovým strachem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
7.1.22 12:01

Taky si myslim, ze to nebude tak zhave 8) Zakladatelko, neco si o HIV a jeho prenosu pocti, ono chytnout ho zase neni az tak snadne, ano nekomu se to sice “podari” na prvni dobrou, ale tech faktoru se tam musi sejit mnohem vic. Zatim bych nepanikarila a pak si dojdi na testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 12:03

Jestli tě to uklidní, tak jsem za mlada byla divoška nezodpovědná, měla jsem spoustu jednorázovek bez kondomu, a ti chlapci taky nebyli svatí. HIV ani jinou chorobu nemám já ani ostatní.
Ale jinak to děláš samozřejmě správně ty, chraň se.

• Citovat
  • Nahlásit
397
7.1.22 12:04

Nechci nějak generalizovat, ale jsou určité typy lidí, pro které je HIV charakteristictejsi než pro jine. Myslím, ze bys s takovým nechodila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.22 12:05
@Magika VonCary píše:
Taky si myslim, ze to nebude tak zhave 8) Zakladatelko, neco si o HIV a jeho prenosu pocti, ono chytnout ho zase neni az tak snadne, ano nekomu se to sice “podari” na prvni dobrou, ale tech faktoru se tam musi sejit mnohem vic. Zatim bych nepanikarila a pak si dojdi na testy.

První styk, kdy dojde k poranění uvnitř pochvy, prý představuje větší riziko přenosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3611
7.1.22 12:08

Prosimtě nesil, nic není tak horké, jak se to uvaří. Jasně, nic není nemožné, ale jestli je tvůj partner nikdy nepohyboval v nejakem extrémne rizikovém prostředí (braní drog, styk s gayi), tak šance na HIV je asi tak nula nula nic. A při běžném kontaktu v jedné domácnosti nikdo nikoho nenakazi, to není chřipka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
7.1.22 12:09

Kliiid. Pravděpodobnost, že by tvůj přítel byl nakažen HIV je minimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5018
7.1.22 12:16

A ty si vážně myslíš, že tvůj přítel je HIV pozitivní? Jak jsi to měla v plánu do budoucna? Když spolu bude déle…roky…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 12:17
@areca píše:
A ty si vážně myslíš, že tvůj přítel je HIV pozitivní? Jak jsi to měla v plánu do budoucna? Když spolu bude déle…roky…?

Myslela jsem, že než začnu brát antikoncepci, zajdeme si oba na testy.

• Citovat
  • Nahlásit
1731
7.1.22 12:22

Buď v klidu! :mavam: Myslím, že kromě toho, že je velice malá pravděpodobnost, že je Tvuj přítel nakažený (roušku jste měli? :lol: ), je ještě menší prevdepodobnost, že by došlo k případnému přenosu infekce. Spermatem těžko, když se před vyvrcholením chránil. A i kdyby tohle všechno selhalo, virová nálož neboli. mnozstvi by bylo tak malé, že by si s ním tělo nejspíš poradilo. Mimochodem, i tento virus prý oslabuje a stává se méně nebezpečným. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80441
7.1.22 12:22
@mackA159 píše:
Kdyby měl HIV delší dobu, tak to zaručeně pozná. Navíc tohle jede bleskem, zjišťují se kontakty apod.,od koho by to chytil on. Nicméně ty radši nesouloz s takovým strachem.

No, na tohle bych zrovna nespoléhala, latetní to může být i v řádu let, takže ten blesk fakt není moc rychlý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat