Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Naima píše:
Myslím, že náhradu v bance rozhodně nedostaneš. Jenom ti ji zabaví.
To se zakladatelka opravdu bát nemusí. Pokud jde o neplatnou bankovku, tak ji vymění za platnou. To by musela přinést falešnou bankovku.
![]()
@Cuarentena píše:
To se zakladatelka opravdu bát nemusí. Pokud jde o neplatnou bankovku, tak ji vymění za platnou. To by musela přinést falešnou bankovku.![]()
![]()
Jj, již to čtu - prošlou bankovku jí opravdu vymění, falešnou pochopitelně ne
. Trošku pomalu se mi to tu načítá
.
Tak takhle vypadá, podle mě má mít to kolečko dole kde je bílé místo. ![]()
Pokladní mi ji vyměnit nechtěla, jen mi řekla, že si mám dávat pozor, když mi nějaké banky dávájí.
@suwari píše:
Tak takhle vypadá, podle mě má mít to kolečko dole kde je bílé místo.
Pokladní mi ji vyměnit nechtěla, jen mi řekla, že si mám dávat pozor, když mi nějaké banky dávájí.
No jo, toho bych si vážně nevšimla. Nevím, kde jsou všude pobočky ČNB, možná to budeš muset nechat, až budeš mít cestu do většího města.
Vyměnit by ji měla ČNB, ne? „Normální“ banky asi tuhle povinnost nemají. A pak taky existuje nějaká lhůta, do které bankovku vymění. Ale mluvím tady třeba o těch socialistických stovkách a tak…
@Cuarentena píše:
Našla jsem tento článek, letošní:
http://www.lidovky.cz/…y-domov.aspx?…Pokud je tvůj případ, že bankovka je už z roku 1993 a postrádá některé grafické znaky, můžeš ji vyměnit ve všech pobočkách ČNB.
Jo, je na ní napsaný rok 1993.
To se nám stalo, měli jsme tisícovku z roku 1993, kde ještě nebyl na bankovkách tuším vodoznak, a v supermarketu na nás zavolala pokladní policajta, že je padělaná
Naštěstí se to pak vysvětlilo, ale bylo to dost nepříjemné, hlavně v tom obchodě ![]()
Klasika, bankovka bez kolečka. Myslím že je zakázali loni. Zkus s ní ještě někde zaplatit a někdy to vyjde ![]()
Naštěstí bydlím v Praze a asi zajdu tam. Díky moc za radu ![]()
Já teda nevím, ale strašně bych se bála s ní někde platit..bála bych se, že na mě zavolají policajty a ta ostuda mi za tu dvoustovku nestojí.
Akorát mě štve, že já k ní přišla taky jako slepý k houslím a někdo to na mě taky mohl takhle hnusně vyzkoušet ![]()
Určitě ji zajdi vyměnit do banky, taky jsme to tak s tou naší udělali, já už bych s ní teda dál platit nezkoušela, je to risk a člověk akorát zavaří dalším lidem ![]()
Zajdi s ní do ČNB, vymění ti ji.
Platit s ní v obchodě by znamenalo přivést do stejně nepříjemné situace někoho dalšího.
Mne by se docela hodila. Pritel sbira bankovky a mel by z ni radost.
No a já dneska dostala takhle litr. A normálně jí někde udám
![]()
Tak z bankovek, co byly vydávané v tom roce 1993, by se zřídka mohly objevit v oběhu 100Kč, 200Kč, 500Kč a 1000Kč. Ty 20Kč a 50Kč (papírové) už byly stažené. Vyšší hodnoty byly vydané později… No jak vidím, tak ta první emise se ještě občas někde objeví…