Elektronický platební rozkaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 01.09.11 18:38
ELEKTRONICKÝ PLATEBNÍ R0zKAz

Jaká společnost zasílá elektronický platební rozkaz, nedostal jste někdo někdy tento dopis od soudu? Může to být T-mobile nebo Provident?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 30033 příspěvků 01.09.11 18:40

elekt.plat.rozkaz rozesílá soud..a můze by poslan od kohokoliv komu něco dlužíte..

mag
Extra třída :D 11064 příspěvků 01.09.11 19:17

El. platební rozkaz vydává soud na základě elektronicky podané žaloby, což může udělat každý se zaručeným elektronickým podpisem.

FloraBolger
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.11 19:17

Většina věřitelů to v dnešní době posílá elektronicky…prostě proto, že je tam poloviční soudní poplatek. Takže opravdu to může být od kohokoli :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 10:24

Ahoj, omlouvám se za anonym, trochu se stydím. Příteli teď přišel elektronický platební rozkaz (zrušil dřív životko a zapomněl zaplatit 3 měsíce). Protože se stěhoval, tak mu žádná úpomínka nepřišla. Měl zaplacenou extra schránku na poště, ale nějak jim to tam stejně asi nefungovalo, tak si kvůli tomu dokonce minulý měsíc založil datovou schránku, ale už bylo pozdě, včera mu přišel el. platební rozkaz. Má zaplatit té pojišťovně cca 5000 a cca 5100 k rukám právního zástupce. Dluh pojišťovně samozřejmě zaplatí, ale ten poplatek 5100? Dá se proti němu odvolat nebo je to nenávratné :? Moc děkuji za rady a reakce.

Vesmírná mluvilka 30033 příspěvků 26.02.13 10:33
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, trochu se stydím. Příteli teď přišel elektronický platební rozkaz (zrušil dřív životko a zapomněl zaplatit 3 měsíce). Protože se stěhoval, tak mu žádná úpomínka nepřišla. Měl zaplacenou extra schránku na poště, ale nějak jim to tam stejně asi nefungovalo, tak si kvůli tomu dokonce minulý měsíc založil datovou schránku, ale už bylo pozdě, včera mu přišel el. platební rozkaz. Má zaplatit té pojišťovně cca 5000 a cca 5100 k rukám právního zástupce. Dluh pojišťovně samozřejmě zaplatí, ale ten poplatek 5100? Dá se proti němu odvolat nebo je to nenávratné :? Moc děkuji za rady a reakce.

bohužel nejde..pokud už to dojde s soudu tak je jasné že strana si platí právníka a toho musí zaplatit druhá strana - ta která prohraje - což je případ přítele..jako muže se odvolat k soudu že je to částka přemrštěná, a čekat co z toho bude, ale abych řekla pravdu tak je to normální taxa - většinou si učtují kolem 7 tisíc, takže to ještě vychytal..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 10:35
@smurfka píše:
bohužel nejde..pokud už to dojde s soudu tak je jasné že strana si platí právníka a toho musí zaplatit druhá strana - ta která prohraje - což je případ přítele..jako muže se odvolat k soudu že je to částka přemrštěná, a čekat co z toho bude, ale abych řekla pravdu tak je to normální taxa - většinou si učtují kolem 7 tisíc, takže to ještě vychytal..

Děkuji za radu, bohužel jsem to čekala. Sakra.. Takže odvolání nemá smysl podávat, že? Je lepší se domluvit na zaplacení a sklapnout podpadky.. Ach jo. :zed:

Vesmírná mluvilka 30033 příspěvků 26.02.13 10:42
@Anonymní píše:
Děkuji za radu, bohužel jsem to čekala. Sakra.. Takže odvolání nemá smysl podávat, že? Je lepší se domluvit na zaplacení a sklapnout podpadky.. Ach jo. :zed:

no já myslím že odvolání asi fakt nic neovlivní..částku už pro právnika asi nesníží a už vubec neodpustí.. :zed: ti právníci si žijou no..za jeden vydaný papír, který stejně dělá nějaká jejich pracovnice si naučtují pět litrů…bych se chtěla mít jako oni:o)

Vesmírná mluvilka 30033 příspěvků 26.02.13 10:47

Mohl by se odvolat na to že měl adresu a tu si mohli najít ( jak firma tak právník )..ale jen pokud měl tu adresu uvednou i v registru osob. Ale zase na druhou stranu, firmy nemají žádnou podmínku zasílat lidem upomínky že něco dluží, takže oni ani nic posílat nemuseli.. :nevim:
Prostě asi nezbývá než zaplatit a tohle si hlídat no..a at si raději pak vyžádá od té pojištovny že má všechno zaplacené, jak pojištění tak veškeré dluhy vuči ní a schová si to..někdy jsou hajzli ty firmy a po několika letech to vytahují znova ty dluhy a chtějí to po lidech znova a jak nemáš dukaz žes zaplatil tak musíš platit znova..to už se nám taky stalo..

eumedon
Extra třída :D 13759 příspěvků 26.02.13 12:02
@Anonymní píše:

Pokud je dluh promlčený, dá se dát proti platebnímu rozkazu odpor (viz §174
OSŘ .
Ve vašem případě bude mít odpor úspěch, pokud byla pohledávka k datu podání žaloby promlčena (starší, než 3 roky) - v tom případě uveďte v odporu námitku promlčení; pohledávka by pak nezanikla (může být např. uvedena v Solusu), ale nelze by ji možno soudně vymáhat.

Proti výši příslušenství (pokud jsou např. vymáhané náklady na právní zastoupení protistrany vyšší, než advokátní tarif odpovídající částce meritu), lze podat odvolání, viz §175 odst 6 OSŘ .

Proti výši příslušenství se tedy lze odvolat, čímž nechci říci, že odvolání bude mít úspěch: Bude mít úspěch pouze tehdy, bylo-li vypočítáno nesprávně.

Oboje ve lhůtě 15 dnů od doručení.

Po marném uplynutí 15 dnů od doručení se stává platební rozkaz vykonatelným.

Hledejte „Platební rozkaz“, „odpor“, „odvolání ", "příslušenství“.

MaminkaL
Nováček 2 příspěvky 25.09.13 14:57
nevim si rady

Ahoj maminky memu priteli dosel el. platební rozkaz chtela jsem se zeptat muzou mu zablokovat ucet? kvuli tomu nebo tot nedelí a cekaji na odpor popripade platbu??

eumedon
Extra třída :D 13759 příspěvků 25.09.13 15:34
@MaminkaL píše:
Ahoj maminky memu priteli dosel el. platební rozkaz chtela jsem se zeptat muzou mu zablokovat ucet?

Pokud do 15 dnů od doručení nebude přítel reagovat (tj. nezaplatí nebo nedoručí soudu, který platební rozkaz vydal, dvojmo odpor s námitkami), stane se platební rozkaz exekučním titulem. A exekutor mu pak může i zaplokovat účet.

kvuli tomu nebo tot nedelí a cekaji na odpor popripade platbu??

Nerozumím otázce.

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 25.09.13 15:41

Pokud byl návrh na pl. rozkaz důvodný a i náklady jsou vypočítány dobře, tak odpor nemá moc smysl - nařídí se pak jednání a náklady se můžou jen zvýšit… chápu, že upomínka příteli možná nepřišla, ale v zásadě je jeho povinnost hlásit všude změny adresy… jestli chceš, napiš částku a přepočítám ti správnou výši nákladů řízení…

mozzy
Nováček 1 příspěvek 13.12.13 14:05
EPR

Dobry den,

Chci se zeptat, kdo muze timto zpusobem vymahat dluhy a jakym zkupobem se proti tomu muzu odvolat. V Ceske republice z vice nez rok nebydlim, vsechno jsem radne vyridila pred odjezdem a dluhy nemam a nikdy jsem nemela. Za cely zivot jsem mela jednu pujcku u solidni banky a vsechno jsem splatila. Nikdo me nijakym zpusobem nekontaktoval predem az doted, kdy EPR doslo na adresu me matky. Nenapada me, v cem by mohl byt problem, krome byvaleho pritele, ktery mi i po letech stale dela naschvaly, v tomto pripade ale nevim o nicem pisemnem, co by mohl pouzit proti mne. Muze jednotlivec poslat neco takoveho? Kontaktovala jsem prislusny soud, ale bez odpovedi:( Dekuji

mag
Extra třída :D 11064 příspěvků 13.12.13 14:10

Ano, návrh na vydání el. platebního rozkazu může dát každý, kdo má zaručený el. podpis nebo datovou schránku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >