Poradna pro řešení zdravotních obtíží přírodní cestou
Mgr. Pavla Hájková
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda tu má někdo zkušenosti s Eye Q a jaké? Dcerka má 3 roky, má středně těžkou mentální retardaci, nemluví, pouze občas řekne nějakou slabiku, je hyperaktivní, impulzivní, má poruchu soustředění a znaky atypického autismu (na stres, bolest a únavu reaguje tlučením hlavičkou do země). Docházíme na psychiatrii, kde nám dali Encephabol, užívá ho už půl roku ale nějaké extra výsledky nepozoruju. Kamarádka mi doporučila eye Q, její synek ho užívá asi měsíc a už začíná dělat pokroky hlavně v řeči. Tak bych ho ráda vyzkoušela, ale zajímaly by mě i zkušenosti ostatních.
Dávala jsem dceři z nástupem do 1 třídy asi něco přez půl roku. A to jenom proto, že na letáku píší, že pomáhá k soustředěnosti a lepší paměť. A ano, po vysazení jsem si všimla že malinko je víc rozťekaná, když se má na něco soustředit. Nevím, jestli je to tím, ale teď jste mi to připoměla a asi nasadíme znovu
Používali jsme olej z vanilkovou příchutí. Myslím, že je to lepší, než polikat tabletu a dceři moc chutnal
Jinak, je to vlastně klasický rybí olej, takový jak býval za nás, jen z nějakým přídavkem EPA, pupalkovým olejem a vit. E. a Řekla bych, že to mají zbytečně drahý.
Koupila jsem na doporučení známé lékárnice, dcerka (2,5 roku tedy skoro) má neadekvátní reakce na stres. Je fakt, že po podání se do třech dnů rozmluvila tak, že nám jde hlava kolem, agrese je podstatně nižší.
Ale známá to dává svým dvojčátkům (8 let) hodně dlouho, tuším asi 1,5 roku a říká, že hlavně chlapeček, který má ADHD, dys… je naprosto bezproblémový. Že u něj to trvalo tři měsíce, ale pak nastala obrovská změna.
Taky dávám olej a myslím si, že je to opravdu finančně „přepálené“…
Ahoj, nějaké další zkušenosti? A pokud jste zkoušeli po nějaké době vysadit - došlo zase ke zhoršení?
Ahoj,
zkoušela a myslím, že dcerka pak byla víc agresivnější, ona tak reaguje na přepjaté situace, takže jsme se k němu pokorné vrátily.
Ahoj, synek to dostal na doporučení neuroložky. 35tt výv. dysfázie, porucha pozornosti. Po těch 12 týdnech se stav zlepšil hlavně ve spaní, kdy dokázal i skoro ve 3 letech být v noci jak malé mimino, budil se co 2 hodiny. Míchala jsem do jogurtu, aby to nepoznal. Teď jsme díky ceně sáhli po levnějším přípravku Nutrivita, který má vyšší hodnoty než EyeQ a užíváme ho doma všichni. Kdo chce mohu odkázat na net. stránky. Bylo mi to doporučeno v jiné emimi diskuzi a jsme moc spokojený. Cena je od 279Kč za 270ml.
Je to cituji:
Vysoce purifikovaný přírodní rybí olej zbavený zápachu, bez příchutě, čistý. Obsahuje až 40% omega-3 v přirozené, snadno vstřebatelné triglyceridů formě = ve formě přírodního rybího tuku.
Nejvyšší stupeň čistoty HP výrazně převyšuje normy na obsah toxických příměsí stanovené v Evropském lékopise. Vysoce čištěný olej je vhodný pro dlouhodobé denní užívání bez rizika kumulace škodlivých látek. Účinky: Rybí olej chrání srdce, cévy, mozek, posiluje imunitu, působí protizánětlivě, omezuje nadměrnou srážlivost krve, čímž pomáhá udržovat „čisté cévy“, působí preventivně proti vzniku aterosklerózy a žilní trombózy. Zmírňuje alergické reakce, atopické ekzémy.
Olej je dezodorizovaný - zbaven zápachu po rybách.
Absolutní čistota čerstvost a neutrální chuť předurčují olej pro použití jako přídavek do studené kuchyně, dresinků, zeleninových salátů.
5ml (4,6g) obsahuje:
Omega-3 mastné kyseliny:
EPA 874mg
DHA 598mg
ALA 368mg
Eye Q obsahuje pro porovnání:
Doporučovaná počáteční denní dávka (15 ml) obsahuje:
Rybí olej (omega-3) - 2400 mg
Pupalkový olej (omega-6) - 600 mg
Doporučovaná udržovací denní dávka (5 ml) obsahuje:
Rybí olej (omega-3) - 800 mg
Pupalkový olej (omega-6) - 200 mg
minimální celkový obsah omega-3 1840mg
Jediná nevýhoda tedy je, že obsahuje jen Omega 3 a EyeQ i Omega 6.
Hmm, že bychom zkusili? Eye Q už je momentálně pro nás dost finančně náročný…
@Bubiii
Prosím tě, Blue Ice je kolik dávek? Tam to vychází mnohem lépe, že? Děkuji.
@Silky123 píše:
@1024Hmm, že bychom zkusili? Eye Q už je momentálně pro nás dost finančně náročný…
@Bubiii
Prosím tě, Blue Ice je kolik dávek? Tam to vychází mnohem lépe, že? Děkuji.
Juva, to nevím, i ten blue ice stoji kolem 1000 Kč a v odkaze jsem se docetla, ze je to 118 dávek. ![]()
http://www.kosimesnadno.cz/…rt/index.php?…
@Bubiii
To je vončo
. Protože EQ má bobulka tak na měsíc, při jedné dávce denně…
@luphen My kupujeme ten bez příchuti. Syn měl původně Eye Q vanilka a byl chutí a vůní nic moc, tak jsem sáhla po natural bez příchutě a řekla bych, že to je na stejno.