Finance - rodina 3 děti

26.4.17 11:20

finance- rodina 3 děti

Dobrý den maminky, uvažujeme o 3 dítku. Máme děti 4roky a 16měsíců. Samozřejmě jsem začala počítat finance. Ani ne tak teď když jsou děti malé. máme holčičí i klučičí oblečení a tak. Ale řeším, počítám jak to bude až děti budou na škole. Na jednu stranu si říkám, že to zvládneme na druhou stranu se bojím.. Nechceme děti rozmazlovat a nejsme zastánci, aby dítě mělo spoustu kroužků a žádný čas na odpočinek. Ale zase když něco budou chtít dělat, tak aby na to finančněe bylo. aby mohli na lyžařák atd. Nepotřebujeme jezdit k moři. Ale jezdíme s dětmi na výlety. a na dovolenou tady v ČR. Zajímalo by mě když máte 3 děti kolik máte tak měsíční výdaje (nepočítám výdaje na bydlení, pojistky a tak- myslím-jídlo, drogerie, kosmetika, oblečení, benzín, výlety…) ale i kolik nepravidelné-škola kroužky.. Nebo kolik si myslíte, že je tak minimum na ten měsíc…Aby děti mohli na kroužky, výlety a tak.. Bydlíme v menším městě. Až se vrátím do práce tak když odečtu náklady na bydlení a 2000 na výdaje které se platí 1 ročně(pojistky, popelnice..) tak by nám zůstalo nějakých 33-36000 na měsíc. do příjmů tedy počítám i alimenty a kolik by nám měsíčně vraceli na daních na 3 děti. Nemáme tedy ještě úrazové pojištění na děti. o kterém uvažujeme. Práci oba máme ve městě-chodíme do práce pěšky. Myslím si že to není málo peňez. Ale moje mamka mě odrazuje. řekla, že jsme se zbláznili. že si neumíme představit kolik děti na škole stojí.. Omlouvám se za tak dlouhý výlev a moc děkuji za všechny názory..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.4.17 11:33

:lol: Promiň, ale máme příjmy těch 36 tis.(to jest to, co Vám zbyde), z toho musíme odečíst náklady na bydlení a dopravu do práce…uživíme sebe, 3 děti, a ještě zbývá na dovolenou u moře. ;)
Mamince dejte mokrý hadr na hlavu a jestli chcete 3. dítě, směle do toho. Evidentně na něj máte. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
110
26.4.17 11:39

Tak to bude asi hodně individuální, ne, podle toho na co je ta rodina zvyklá a tak. :dance: Já bych řekla, že rodiny se třemi dětmi mají také jako všechny ostatní rozdílné potřeby…co stačí jednomu, nemusí stačit druhému… ;) Každopádně také jsme v období rozhodování o případném třeťátku. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 11:41

@charlie15 nejjednodussi je to spocitat. Zjistit cenu tabora, lyzaku, krouzku a vynasobit trema. Drogerie se tolik nezvedne, jidlo trochu jo, obleceni se da pořídit za dobrou cenu nove, i kvalitni a neznackove. Myslim, ze s vašimi prijmy bych moc nepremyslela nad financemi, date to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.17 11:48

Prosím anonym zanechat - citlivé..

Ahoj, jsem ze tří dětí a ačkoliv jsme nikdy neměli vše, co jsme chtěli, měli jsme vždy to nejpotřebnější. Máma mi dala do života ohromný příklad v tom, jak a kde ušetřit, co všechno se dá udělat doma, zaplatila nám hudebky, což je po sportu asi nejdražší koníček (vše x3), když k tomu připočteš, že jsme museli mít i hudební nástroje a do nich investovat nemalé peníze… (každý jsme hráli na něco jiného, postupem času jsme každý měli nástrojů i více)

Hadry jsme měli ze sekáče/ušité, máma vařila, v 15 jsme šli poměrně dobrovolně na brigády, velké kapesné jsme nikdy neměli, a můžu říct, že jsem velmi vděčná za tuhle výchovu, i když tehdy pro mě jako pro dítě a puberťačku nebylo jednoduché, že si nemůžu koupit stejnou řasenku jako kamarádka, později jsem zjistila, že vlastně nic takového nepotřebuju. Člověk si pak váží úplně obyčejných věcí, naučí se nelpět na materiálním a je tak nějak mnohem šťastnější… :)

Máma hospodařila s MNOHEM nižším rozpočtem než ty. I kdybychom to přepočítali se zdražováním atd., ale měli jsme to nejdůležitější - život, zdraví, jídlo, vychování, naučiili jsme si vážit si peněz. Všichni tři teď máme fajn práci, partnery, já čekám miminko, chci taky tři děti. Všichni tři šetříme, snažíme se investovat, nemáme dluhy a nechceme se nechat semlít konzumem.

Třeba Ti tu napíšou maminy přímo jejich zkušenosti se 3 dětmi a rozpočtem, ale podle mě strašně předbíháš, víš jistě, že se vrátíš do práce? Že budeš v té samé? Že partner třeba dlouhodobě neonemocní? Že budeš pořád dostávat alimenty? Tohle plánování mě maličko zaráží. Každopádně, pokud by se Ti dařilo (a moc Ti to přeju), myslím, že s tímhle rozpočtem v klidu vyjdete, ale každá jsme jiná a máme jiné priority, musíš se stejně rozhodnout sama :-).

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.4.17 11:50

Ja nevim, mame dve deti a zbyva nam na vydaje (mozna o trochu vic) taky tolik co vam. Ale s tim, ze mame ted minimalni uspory, takze chci aspon 10k mesicne usetrit) a bojuju teda. A to opravdu denne varim, ale tenhle mesic to litalo, platila jsem detem primestsky tabor, dceri aktovku do skoly, dostala nove bryle, syn mel narozeniny. Takze jsem samozrejme musela jit do uspor. Prijde mi, ze kazdy mesic neco takoveho resim. A za sebe teda rozhodne na treti financne nemame.. ale my mame i jen 3kk, takze by se sem ani neveslo.

Jinak opravdu zadny nadstandard za mne, ale to je porad neco - skola v prirode, dcera pololetne krouzky (chodi mimo skolku na jeden), jeden mesic potrebuje boty jeden, druhy mesic zas neco dalsiho.

Prosim nechat anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.4.17 12:07

@charlie15 Já chápu ty obavy, my se báli hlavně spíš víc do budoucna. Máme tři děti blízko za sebou tak jsme řešili, že takové ty větší náklady (na studia, taneční, řidičáky,…) budou najednou. A také mi šrotovalo hlavou, co když budou chtít studovat v zahraničí, nebo jak jim pomoct, až se budou stavět na vlastní nohy. Neříkám, že mám představu, že bych dítěti koupila byt, ale něco málo pomoct bych dětem chtěla. Nakonec jsme to nějak hodili za hlavu a řekli si, že to bude tak, jak to půjde. Zatím to jde, ale vím, že to bude horší a horší.

Vyplatilo se nám třeba přihlásit na klavír dvě děti najednou, takže chodí spolu a platíme míň, než kdyby měly hodiny zvlášť (nejmladší zatím učí doma ty starší :D). Co se týká sportů, tak sportuje starší syn, ale není to tedy v klubu, chodí zatím do školy na sportovní kroužek, což je levnější. A váhoda tedy je i to dědění věcí, hraček. A co se týká různých výletů atp, tak častokrát jsou různé slevy, rodinné vstupné apod (sice je dělané spíš na model 2 dospělí + 2 děti, ale i tak to jde). Jo a žijeme v Praze a příjmy máme zřejmě nižší.

• Nahlásit
  • Citovat
885
26.4.17 12:10
@Anonymní píše:
nemáme dluhy a nechceme se nechat semlít konzumem.Petra

Zajímavé, že ty dojemné řeči o konzumu a prima životu s ničím jdou vždy od lidí s holým zadkem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
26.4.17 12:11

Tak myslím, že nejvyšší výdaje budete mít za nějakých 15 - 20 let. To se podle mě naplánovat nedá. ;) Respektive dá, ale realita je pak dost často někde úplně jinde.
Prostě pokud chcete třetí dítě, pořiďte si ho (bídu s nouzí evidentně netřete). Na názor maminky bych v tomhle případě nedala, ona sama ho vychovávat a živit nebude. Nopak, hlodalo by to ve vás celý zbytek života.

Jinak moji i manželovi rodiče jsou většinou ze 3 dětí, my sami s manželem také. Nikoho z rodiny by nenapadlo řešit naše třeťátko (alespoň co se týče finanční stránky), protože si to každý zažil a na vlastní kůži a ví, že to sám zvládl - i za mnohem horších podmínek a možností než nabízí dnešní doba. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 12:12

@charlie15 také plánujeme treti. Zbyde nam o dost více než vám, ale stejne si porad říkám, ze to treti bude jen tak tak. Rada bych zachovala stejnou životní úroveň, dovolené, zábavu, spoření, do práce se s třemi dětmi vrátím bůhví kdy a určitě ne na plný úvazek, větší auta - jsou toho mraky. Tohle je hrozne individuální. Náklady jen porostou a co když jedno z dětí bude nadané nebo se bude chtit věnovat drahému sportu apod. Jenže pak se nad tím zamyslim taky druhým uhlem pohledu - tím emočním a vím, ze to bude skvěle 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
26.4.17 12:17
@Alkata píše:
Zajímavé, že ty dojemné řeči o konzumu a prima životu s ničím jdou vždy od lidí s holým zadkem :lol:

Prosím? :roll: Ať koukám jako koukám, z textu nic o holém zadku nevyplývá. ;) Nebo teda možná záleží, co si pod pojmem holý zadek představuješ - pro některé lidi holý zadek nemá jen horních 10tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
26.4.17 12:45

@charlie15 ahoj podle toho co píšeš to zvladnete a na Tvem miste bych do toho šla… pro mě osobně by bylo rozhodující nemít dluhy a mít vlastní bydlení. Já počítám vždy s variantou abych vyžila a uživila i když bych zustala sama (nesnáším být na komkoli zavislá) čili pro mě jsou 2 děti maximum. Ale každá jsme jiná a z tveho emailu mám pocit že jsi rodinný typ takže bych se toho nebála :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 12:46

Já jsem ze 2 dětí moc peněz jsme neměli. Partner ze 4 dětí a mamka s nimi zustala sama. Petro ano přemýšlím dopředu. protože oba s partnerem víme jaké to je nemít peníze. Ano práci mám víceméně jistou. na sobě člověk ušetří, ale na dětech za každou cenu šetřit nechci. to neznamená, že budou mít na prvním stupni tablety a nejnovější mobily-toho zastánci nejsme. ale aby prostě bylo na ty výlety. třeba nějakou dovolenou tady v ČR. letos třeba jedeme do chatky na Vranov. A na nějaký ten kroužek-když nějaký budou chtít. Proto řeším jak to bude na škole - s tím nemám zkušenosti. Ale když si vezmu, že školkovné je 300 měsíc + ročně platíme cca 1500 příspěvek rodičů a akce.tak si říkám, že základka měsíčně o tolik víc nebude(nepočítám lyžařák a tak) a nikde není dáno, že děti budou studovat. třeba se jen vyučí.. na druhou stranu v dnešní době se má kolikrát dobrý řemeslník lépe než vysokoškolák. takže na tom nevidím nic špatného.. A taky nevidím nic špatného na tom, že přemýšlím o tom jak to bude až budou děti na škole. Neřeším pořízení zvířete.. Proto mě zajímá názor maminek 3 dětí které už jsou na škole. bydlí třeba v menším městě. děti nerozmazlují blbostma, mají třeba každý jeden kroužek a nemusí jim říkat, promiň, ale na lyžák nepojedeš nemáme peníze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
26.4.17 12:52

Největší nápor na výdaje je jednoznačně září a potom tohle období, kdy se platí tábory. Jedno dítě máme v ZŠ a dvě v MŠ. Kroužky nás stojí na pololetí 8,5tis pro 3 děti. Školkovné 800Kč/m jedno dítě, stravné cca 740Kč/m jedno dítě (v ZŠ je to +-stejné). Na začátku školního roku ve školce platíme příspěvek 1300Kč za dítě, ve škole 500Kč třída, 500Kč družina(zatím). Školka v přírodě stála letos 2900Kč na 9 dní pro jedno dítě. Druhák jede na 3 denní výlet za 2900Kč. Tábor pro starší děti na 14 dní je za 6700Kč za jedno dítě, příměstský pro mladší 1350Kč na týden.
Náklady porostou určitě s dětma na druhém stupni, na prvním se mi tak zatím nejeví. Děti v MŠ nás stojí více než školák.

Co se oblečení tak kupujeme v podstatě oblečení jen starším dětem, ty mladší dědí. Proto se snažíme kupovat kvalitní věci a je fakt, že řada kusů koupená před 6ti lety je mnohem kvalitnější, než věci koupené dneska, i když jde o stejnou značku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8433
26.4.17 12:53
@Alkata píše:
Zajímavé, že ty dojemné řeči o konzumu a prima životu s ničím jdou vždy od lidí s holým zadkem :lol:
Člověk, který šetří, investuje a nemá dluhy, má podle tebe holý zadek? 8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama