Fixa na PVC (lině) - jak odstranit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JanaKr
Kecalka 355 příspěvků 22.06.19 18:32
Fixa na PVC (lině) - jak odstranit

Věděl by někdo čím odstranit lihovou fixu na lině? Zkoušela jsem odlakovač, ředidlo, benzín a nic nepomáhá. Děkuji.

Reakce:
Zumpa
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 22.06.19 18:45

S tím mám výbornou zkušenost a proto mohu poradit - kdysi jsem pokládal v koupelně PVC, měl jsem u sebe centrofix, kterým jsem si na lino maloval výřezy. Když už jsem byl hotový, lino krásně sedělo, tak jsem se šel napít. Mezi tím přilezla dcerka a namalovala moc hezké kolečko tím centrofixem hezky doprostřed čerstvě vyřízlého lina. Nevím, co se přesně tenkrát událo, ale byl jsem asi tak pikovteřinu od toho, abych bych vrah vlastního dítěte s infarktem a mozkovou mrtvicí.
Jo a jak že jsem to vyřešil? Po vyzkoušení všech přípravků, které byly doma, jsem nakonec druhý den zajel zase do obchodu a s umělým úsměvem koupil dalších 6m2 stejného lina.
:pankac:

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 22.06.19 18:51

Mě to šlo odlakovačem na nehty, ale pokud ti to nejde ani ředidlem, tak bych řekla že už to nepůjde ničím :nevim:

Uživatel je onlinesediza
Závislačka 2568 příspěvků 22.06.19 18:54

Cif, nebo specialni odstranovac skvrn z fixek z Dm drogerie. Sice je to na obleceni, ale na lino by to taky melo fungovat.

JanaKr
Kecalka 355 příspěvků 22.06.19 19:04

Cif jsem už taky zkoušela a nešlo to.

Nové lino se mi upřímně moc nehodí, protože mám pod ním postavený nábytek. A nedovedu si představit nově pokládat. Nehledě na fakt, že to jsou dvě místnosti. V kuchyni tedy kousek, ale stejně je to vidět. A v dětském pokoji čára až na konec světa. Prý se učili dělat rovnou čáru. Vůbec to nejde dolů.

@Zumpa přesně tak. Taky to mám centrofixem. Sousedka přišla jestli bych jí nepohlídala dvě děti. Jdu udělat pudink, a když se vrátím, tak jsem na mrtvici. Dlouhé čáry. Netušila jsem, že si centrofixy přinesly z domova.

tulipán
Závislačka 4530 příspěvků 22.06.19 19:09

@JanaKr Zkousela jsi nejake cistici ubrousky na uklid? Obcas prekvapi, jaky je to sajrajt a co vsechno pak pusti.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 22.06.19 19:25

@JanaKr lihovou fixu jsem zatim ze vseho dostal prumyslovym lihem, ten 96% nebo kolik.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 22.06.19 20:28
@Cenarius píše:
@JanaKr lihovou fixu jsem zatim ze vseho dostal prumyslovym lihem, ten 96% nebo kolik.

Ale určitě ne z pórovitého PVC :)

digi_v
Kecalka 269 příspěvků 22.06.19 20:37

Kdysi jsem odstranila fixu z kuchyňské desky lakem na vlasy. Ale byla to asi obyč fixka a ne centrofix :think:

Ornwen
Kelišová 5337 příspěvků 22.06.19 22:25

Mam „lino“ novilon a vsechno z toho zatim slo uplne normale houbickou 8o
(Zvyraznovac byl pres cely byt, ten sel v pohode, lihovky uz zkusili dva druhy, jeden sw musel dost drhnout, ale zase jen houbicka)

llida
Kecalka 431 příspěvků 22.06.19 22:34

Dej detickam zpatky fixu a at ti udelaji komplet tu podlahu, pekne stylovou :lol: bude to original :dance: drzim palce at to necim pusti…

pannda
Kelišová 7019 příspěvků 37 inzerátů 22.06.19 23:09

Zmizik, 100% líh nebo pasta se sodou..

Váš příspěvek
Reklama