Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
@kamillka2 To by mně teda zajímalo. My jsme oba s mužem nosiči genu CF. Jedno dítě máme zdravé, není ani přenašeč. A když jsme se ptali na umělé oplodnění nikdo nám neřekl, že to je zadarmo.. to se mi nějak nezdá.. teď čekáme druhé a zatím se připravujeme na odběry CVS a potom na výsledky.. Riziko 25% je opravdu vysoké
Ahoj, nám to hradila pojištovna. Manžel je nosičem zjištěno na genetice před zákrokem IVF
@veverka1054 :já to také měla zdarma, též jsem nosičem mutace
@kamillka2 píše:
@veverka1054 :já to také měla zdarma, též jsem nosičem mutace
A co dítko jak na tom je?
My jsme s mužem oba přenašeči CF a nikdy nám nikdo možnost umělého oplodnění hrazeného přes pojišťovnu (IVF s PGD) nenabízel.. museli jsme dvakrát riskovat a čekat až na odběry choriových klků z placenty abychom se dozvěděli jak je na tom naše dítě. ![]()
@Wecernice2 píše:
My jsme s mužem oba přenašeči CF a nikdy nám nikdo možnost umělého oplodnění hrazeného přes pojišťovnu (IVF s PGD) nenabízel.. museli jsme dvakrát riskovat a čekat až na odběry choriových klků z placenty abychom se dozvěděli jak je na tom naše dítě.
Nám zas bylo známo, aby nám byla udělaná genetika před plánovaným IVF
Dcera není nemocná… muz není nosičem CF…ale pro jistotu budeme testovat. @Wecernice2 : CF nebylo důvodem pro IVF..
@kamillka2 No je mi to divné.. ale výše v příspěvku někdo psal, že mu to poj. hradila.. což se mi nezdá.. My bychom mohli na IVF s PGD, ale platili bychom si to vše sami. Tak jsme museli 2× riskovat a ty nervy nepřeji ani nehoršímu nepříteli..
@veverka1054 A co Vám tedy prosím hradila pojišťovna? To by mně zajímalo.. IVF a PGD?
@Wecernice2 píše:
@veverka1054 A co Vám tedy prosím hradila pojišťovna? To by mně zajímalo.. IVF a PGD?
Ahoj, PGD stojí cca 15tis prý hradí pacient u nás (snad)není třeba. IVF do 4 pokusu a genetické vyšetření před plánovaným IVF hradí pojišťovna mi bylo řečeno ![]()
Manžel je nosičem CF zjištěno na genetice před zákrokem IVF
@veverka1054 No jasně takže není pravda, že by to snad hradila pojišťovna.. To jsme oba nosiči a riziko bylo 25%, že bude nemocné dítě..
@Wecernice2 píše:
@veverka1054 No jasně takže není pravda, že by to snad hradila pojišťovna.. To jsme oba nosiči a riziko bylo 25%, že bude nemocné dítě..
A chlapec je ok?
@veverka1054 Ano je, dokonce není ani přenašeč cystické fibrózy. Měli jsme velké štěstí a navěky za to budeme vděční.
![]()
@Wecernice2 píše:
@veverka1054 Ano je, dokonce není ani přenašeč cystické fibrózy. Měli jsme velké štěstí a navěky za to budeme vděční.![]()
Tak to je super!!!Nás to tedy ještě čeká u syna a plánovanému mimi(jestli se povede)jestli budou přenašeči po otci.
@kamillka2 To by mně teda zajímalo. My jsme oba s mužem nosiči genu CF. Jedno dítě máme zdravé, není ani přenašeč. A když jsme se ptali na umělé oplodnění nikdo nám neřekl, že to je zadarmo.. to se mi nějak nezdá.. teď čekáme druhé a zatím se připravujeme na odběry CVS a potom na výsledky.. Riziko 25% je opravdu vysoké