Reklama

Hnidy nebo lupy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 14:11
Hnidy nebo lupy?

Ahoj všem, před chvílí mi volala sestřenka, že její dcera má vši (byli jsme s nimi pár dní zpět týden na horách). Samozřejmě mě hned začala svědit hlava a když jsem vlasy začala víc zkoumat (mám je tmavé), našla jsem ve vlasech milion miniaturních bílých teček velkých průměrně půl milimetru až milimetru, kulatý tvar, normálně bych si myslela, že jsou to lupy, ale teď… vši jsem nikdy neměla ani je nikdy nevěděla, tak ani nevím, jak hnidy vypadají reálně… zarazilo mě, že jich je tam mraky, jedna vedle druhé, ne sem tam jedna… když pořádně vlasy v předklonu protřepám, vidím, jak to vše padá dolů jako sníh, sundat to jde lehce… uklidněte mě, že jsou to lupy :lol: :?

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19513 příspěvků 12.02.18 14:13

Jo, jsou to lupy ;)
Hnidy by si z vlasů nevyklepala, ty se musí nelehce „stahovat“ nehtem, nebo líp speciálním hřebenem.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 12.02.18 14:13

A jsou na vlasech? Hnidy jsou přilepené k vlasům, lupy jsou na hlavě. Hnidy to být klidně můžou…

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 12.02.18 14:13

Jsou to lupy. Hnidy jsou pevně přilepené k vlasu ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 14:16
@Pomka píše:
A jsou na vlasech? Hnidy jsou přilepené k vlasům, lupy jsou na hlavě. Hnidy to být klidně můžou…

Mám je tak všude i na vlasech, ale oddělat jdou v podstatě sfouknutím…

Zakl.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 12.02.18 14:18
@Anonymní píše:
Mám je tak všude i na vlasech, ale oddělat jdou v podstatě sfouknutím…Zakl.

Tak to budou nejspíš lupy :) Hnidy jsou k vlasům přilepený… Občas si prohlídněte hlavy, jestli tam nejsou živý… Ty vši docela řádí, u nás ve školce se taky objevili, ale naštěstí dcera v pohodě :-)

lamicina
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 12.02.18 14:30

Jak to jde z vlasů snadno, budou to lupy. Jsou suché lupy a ty stačí vyprášit jak sníh nebo pak takové jakoby mastnější ty se na vlasech drží, ale právě např. fouknutím jdou dolů hezky. Hnidy jsem musela vyloženě stahovat nehtem, nevymyješ je např. jenom šamponem. No hlavy bych každopádně průběžně kontrolovala.

ugluk
Hvězda diskuse 42601 příspěvků 12.02.18 14:41

Lupy se setřepou samy, ale ještě se nevylučuje, že tam máš oboje :-)

Lucius08
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 12.02.18 14:47

Já nevím jestli teď nebudu kecat, ale moje mamka vždycky říkala, že hnida tak jako by praskne když ji dáš na nehet palce a druhym nehtem palcem přimačkneš.

maminka189
Kelišová 5246 příspěvků 12.02.18 14:55

Jak pisi holky, hnidy jsou spatne dolu.Pro jistotu bych koupila nejaky kvalitni vsivacek a vlasy parkrat denne projela

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 64 inzerátů 12.02.18 15:10
@Lucius08 píše:
Já nevím jestli teď nebudu kecat, ale moje mamka vždycky říkala, že hnida tak jako by praskne když ji dáš na nehet palce a druhym nehtem palcem přimačkneš.

Nekecáš, je to tak ;) je to slyšet dost nahlas

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 12.02.18 15:13

Hnidy jsou na pramínkách vlasů zkus stáhnout a mezi prsty prasknout zda to praskne je to hnida když ne jsou to lupy :) a v tu dobu co jste byli v kontaktu nemusela ještě mít vši.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >