Hodgkinův lymfom

1660
9.9.14 08:51

Hodgkinuv lymfom

Ahoj děvčata, ráda bych se informovala na vaše zkušenosti při chemoterapii. Zítra mě čeká dopich první série chemoterapie a nevim co mám čekat. První tři dny chmo proběhly celkem v klidu, jen jsem byla ospalá, ale teď mě zachvátila panika, co bude následovat po dopichu. Máte s tím někdo zkušenost?? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

73
9.9.14 09:26

Tak já jsem kvůli léčbě jezdila až do Brna. Poprvé jsem si v nemocnici poležela tuším 2 noci, nejdřív mě zavodnili, vzpomínám, že jsem musela hodně pít a na papírek si psát počet skleniček nebo hrnků, kolik jsem vypila. Potom přišla na řadu chemoterapie. Po první chemoterapii mi bylo tuším jenom hodně zle, ale nezvracela jsem. Než jsem došla na další chemoterapii, což bylo tuším nějak za 3 týdny, tak to už jsem byla bez vlasů. Byl to hrozný šok, když jsem se česala, nebo si jen tak sáhla do vlasů a vytáhla chomáč. Měla jsem krásné dlouhé vlasy do půl zad. Ještě teď mám slzy na krajíčku, když si na to vzpomenu. No a třetí a v mém případě poslední chemoterapie… to jsem pár kilo zhubla a zvracela jsem. Když mě vezli domů sanitkou, tak jsem myslela, že jim tam umřu, jak mi bylo zle. Potom mě ještě čekalo 20 dní radioterapie. Vzadu na hlavě jsem měla takový pruh, kde mi asi 3 měsíce nerostly vlasy. Teď už je tomu 2 roky a jsem zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10264
9.9.14 09:26

Záleží na tom, co máš za léky, v jaké síle, navíc každé tělo reaguje jinak. A mnohdy jsou ty reakce různých pacientů dost rozdílné, takže těžko říct. Přeji hodně síly v boji s nemocí! Je fajn, že jsi to zatím snášela dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
9.9.14 09:30

Ahoj, je to samozřejmě strašně individuální, ale po dopichu se u mě nic zvláštního nestalo. Jen pak nějak brutálně ubydou bílý krvinky, takže na sebe musíš dát hodně pozor, abys něco nechytla. A předpokládám, že si pícháš nebo budeš píchat něco na aktivaci kostní dřeně, to jsem pak vždycky čekala, až mě začnou bolet nohy, a pak jsem mohla přestat. Držím palce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.14 09:31

@Pipina Ahoj,já mám zkušenosti jen s dětskou léčbou u mého 11-letého syna. Bohužel asi tušíš, jakou…Kdybys cokoli chtěla vědět, napiš mi do SZ, ráda popovídám. Ale měli jsme non Hodgkina.
Přeji hodně sil a nevzdávej se. Uspěšnost léčby je opravdu dost vysoká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.14 09:35

Jdi na lymfomhelp.cz, je tam i na odpovědna lékařů

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.9.14 09:35

Jo a na lymfomhelpu je i telefonická linka, kam můžeš volat

• Nahlásit
  • Citovat
4751
9.9.14 23:20

@Pipina brácha má léčbu za sebou, vloni, a po dopichu se nic zásadního nedělo, bála jsem se každé dávky, zhoršovalo se to, ale naštěstí to snášel jakž takž, nezvracel, jen byl unavený a dobře mu nebylo. A na tu imunitu pozor, ještě teď, rok po chemo má sníženou imunitu a všechno chytne, jo a při chemo jsem mu nosila od zubaře desinfekci na kartáček na zuby, to mu přímo doporučila doktorka v praze.
Moje děti už jsou po týdnu ve škole a školce nachcípané, tak k němu teď nechodíme

Doufám, že to budeš dobře snášet :hug: :hug: :hug:, hodně síly tobě i lidem okolo :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.15 22:27

Můžu se zeptat, jak vám přišli na diagnozu? co vás zavedlo k lékaři a jaké jste měli potíže?

Moc děkuji a držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
9286
25.4.15 22:41

Citace] @Anonymní píše:
Můžu se zeptat, jak vám přišli na diagnozu? co vás zavedlo k lékaři a jaké jste měli potíže?

Moc děkuji a držím palce

Tatu donutilo jit k lekari to, ze si nahmatal na krku bulku. Po hystologii mu diagnostikovali Hodgkina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2442
25.4.15 22:45

U mě to byly potíže s dýcháním, dlouhodobá únava, celková oslabenost, potíže při námaze. H. lymfom byl na uzlinách v mezihrudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4876
26.4.15 06:47

Ahoj,

já jsem si nahmatala bouli na rozhraní krku a klíční kostí (podklíček), došla jsem si na utz a z toho mě poslali rovnou na hematologii na krevní testy a bylo to jasné.
Jiné příznaky jsem neměla jen tu nebolestivou bouli.
Léčila jsem se ve Vinohradské nemocnici u dr. Markové :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4751
2.5.15 20:34

Brácha měl dlouhodobý kašel, pak i cosi vykašlával, když se napil alkoholu, tak ho to bolelo (ty nádory v plicích), až po biopsii a všech možných dalších vyšetřeních (ca. 3 měsíce) diagnostikovali Hodgkina, nález byl 2 ca. 13ti cm útvary, které se už spojily do jednoho. Takže to pak fofr, nastupoval prakticky ze dne na den na chemo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 15:37

Hlavní příznak je zvětšení - zvláště nebolestivé - lymfatických uzlin (pokud trvá déle než 14 dní, jděte k doktorovi!), a mezi další patří horečka, pocení bez nějaké příčiny, hubnutí, únava, silné svědění kůže a případně i otoky různě po těle.
Víc info najdete třeba v příručkách sdružení Lymfomhelp na http://www.lymfomhelp.cz/…cni-prirucky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 16:15

@slunicko35 to je všechno pěkné, ale o to se normální smrtelník nezajímá, spoléhá na doktory, když k nim chodí. U nás už je bohužel pozdě :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama