Hromada otázek - otěhotnění :)

Anonymní
22.4.21 19:14

Hromada otázek - otěhotnění :)

Ahoj holky,

přečetla jsem hafo diskuzí, ale výsledek je spíš chaos než že by mi bylo něco víc jasné :lol:

Budu ráda, když mi vy zkušenější odpovíte :)

1. beru nosifol (poradil mi doktor jako vitaminy), mám k tomu brát ještě listovku anebo stačí nosifol?
  2. kamarádka mi poradila jeřáb ptačí - máte zkušenost, mohu kombinovat s nosifolem?
  3. ms mám pravidelně 29 dní, většinou mírnou, 5 dní… tento měsíc trvala 1 den - nijak silně, pak až čtvrtý den jsem lehce špinila, jinak nic…test jsem si dělala a negativní - může to být tím nosifolem? Nikdy se mi to nestalo. Beru ho ale teprve týden
  4. je možný ovulovat a nemít hlen? prostě ze mě žádný nejde :oops: a ovulaci vůbec nepoznám (BT se mi moc měřit nechce), kdyby se mi nezvětšily každý měsíc prsa a nebolely mě, tak jediný co se děje je fakt menstruace, jinak nemám žádný bolesti, prostě nic.
  5. pravidelně chodím na kontroly ke gyn, ale je mi jasný že toho moc nevykouká…jak čtu diskuze ohledně PCO a dalších komplikací - to jste zjistili až když vás začali víc zkoumat anebo se to zjistí i při prevenci, případně že máte nějaký potíže a bolesti?

Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1985
22.4.21 19:21

Jen ke 4., ano je to možné. A já doporučuji to tolik nehrotit. Jak dlouho se snažíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 19:24

@alena1995 5 měsíců, ale 2 měsíce ani nemohly vyjít, protože pokud mám ovulaci nějak uprostřed měsíce, tak jsme to propásli :) Moc jsme to neřešili, já se až pak zpětně dívala do kalendáře. Takže reálně 3 :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 19:27

Já to nijak hrotit nechci - měřit BT, ovulační testy apod, ty vitaminy beru jako že mi je dal doktor, abych si je koupila a jsou to snad jen vitamíny, jen se divím že jsem měla tak divnou ms a jestli za to náhodou nemůže právě nosifol, ale asi by neúčinkoval za 5 dní + úplně opačně, než má :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
325
22.4.21 19:49

Ahojky. Nosifol jsem brala taky, na ovulační periodu to vliv nemá, střídala jsem to s Yarilo, má to kompletní vitamíny a minerály, které potřebuješ, včetně jódu, ktery je pro těhotné důležitý, jak mi řekla paní doktorka na endokrinologii a třeba Yarilo jej má. Ja k tomu už další kyselinu listovou nebrala, prý tohle složení stačí, je to komplet. Takže jsem si jeden den vzala Nosifol a jeden den Yarilo. A ano, nemusíš mít hlen při ovulaci, já třeba ovulaci vůbec nevěděla, žádný výtok, hlen, bolesti v podbřišku a vůbec žádné náznaky oproti jiným dnům, takže jsem si po pár měsících sledování vysledovala ovulaci podle ovulačních testů z moči, gynekolog mi řekl, že ty jsou nejlepší. Vitamíny viz výše mi taky doporučil on. Problémy by se řešily až když by se vám nedařilo rok otěhotnět a to byste na mimču museli rok pracovat. Držím palce! :kytka: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2598
22.4.21 19:51
@Anonymní píše:
Já to nijak hrotit nechci - měřit BT, ovulační testy apod, ty vitaminy beru jako že mi je dal doktor, abych si je koupila a jsou to snad jen vitamíny, jen se divím že jsem měla tak divnou ms a jestli za to náhodou nemůže právě nosifol, ale asi by neúčinkoval za 5 dní + úplně opačně, než má :lol:

Výpusť to z hlavy..snažte mít sex jednou za 2-3 dny…a ono to dopadne…my se snažili taky půl roku… Každý měsíc jsem si hlídala ovulku a počítala jak to vychází a nic…a vyšlo to až když jsem to přestala hrotit a počítat…spali jsme spolu o den.dva…ony si spermie na vajíčko počkají..a vyšlo to..hned ten měsíc co jsem si řekla že na to prdím a nebudu se stresovat :palec: držím palce…ale hlava hraje fakt velkou roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
22.4.21 19:58

1. Nosifol jsem taky brala po přečtení jaký je to zàzrak a výsledek byl akorát beďary a mastný vlasy. Brala jsem ho dva měsíce a pak jsem se na to vykašlala (hned po tom co sem ho přestala brát sem otěhotněla). Jestli to byla náhoda, nebo se udělala za ty dva měsíce hladinka a opravdu pomohl - bůh ví :nevim:

3.může to být hlavou, mám celý život pravidelnou ms a po rozhodnutí, že chcem miminko přišla buď dřív, nebo o týden dýl, jeden měsíc byla strašně slabá a krátká…

4. Ovulaci jsem nikdy nepoznala a ani ji nikdy nehlídala, maximálně mi to ukázala aplikace mobilu ale jen na základě pravděpodobnosti

Popravdě otěhotnět se mi povedlo po ukončení braní vitamínů a doplňků, vymazání aplikace a začít se soustředit na jiný věci. Hlava dělá opravdu hodně ale to v případě, že nenî žádný zdravotní problém který by tomu bránil ale to už pak pomuźe jen obrátit se s pomocí na lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16521
22.4.21 20:23

Neres to, po 3cyklech bych tyhle otázky fakt neřešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 20:36

Holky ani tu ovulaci nemám řešit? Já totiž fakt nevím, zda ji mám, tak kdybych ji neměla, tak ztrácíme čas :lol:

A ten nosifol doberu, když už mi ho doporučil, já k tomu ještě beru teda C, zinek a D, takže vitamínů mám snad dostatek :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2242
22.4.21 20:50
@Anonymní píše:
Holky ani tu ovulaci nemám řešit? Já totiž fakt nevím, zda ji mám, tak kdybych ji neměla, tak ztrácíme čas :lol:A ten nosifol doberu, když už mi ho doporučil, já k tomu ještě beru teda C, zinek a D, takže vitamínů mám snad dostatek :lol:

Taky jsem to nepoznala, dokud jsem neporodila prvni ditko, az od te doby to citim spolehlive. Ani ovulacni testy mi nevychazely. Bud v klidu, kdyby se nedarilo dal, muze se to overit folikulometrii (ultrazvuk cca 10-12 den pd zacatku MS, pozna se, jestli roste folikul, pozdeji se muze zkontrolovat zlute telisko anebo nabrat progesteron z krve) a take se muze udelat z krve hormonalni profil (na vylouceni PCO, provereni spravne funkce stitne zlazy atd). To bude dobry, neboj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
23.4.21 05:25

Šmarja, neplaš se hned PCO 🤦 jestli si budeš hledat takový články, za chvíli budeš mít úplně všechny příznaky všech nemocí :) je to zbytečné. Snažíte se teprve 3 cykly tak nejanči, nebo se z toho zbláznís. Tělo prostě nějak funguje a musíš mu dát čas.. do jednoho roka nemá úplně cenu to hrotit a jančit se, že jsi nemocná přece..
Pro klid v duši si můžeš vyžádat hormonální profil ale Jak říkám, po takové chvilce nemá cenu si něco diagnostikovat od chybějící ovulace po PCO :) já pco mám a nepřišlo se na to hned ale bylo to tím, že jsem byla dlouho v klidu a neřešila to :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat